Jutro wewnętrzny! Kilka pytań - parkowanie, rondo, zmiana pa

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Jutro wewnętrzny! Kilka pytań - parkowanie, rondo, zmiana pa

Postprzez degel123 » niedziela 04 października 2015, 14:08

Witam. Jutro mam egz wewnetrzny i mam pare pytan.
1. Jak wjężdżać na rondo z dwoma pasami gdzie z lewego jedziemy prosto i w lewo, a z prawego prosto i w prawo? Tzn jak obserwowac rondo zeby nie wymusic pierwszenstwa? Bo mam z tym problem :( Jakies porady?
2. Czy parkować mogę długo bo nie jest to manewr płynny czy raczej musze to robic sprawnie (i czy zalezy to od ruchu, w sensie jedzie samochod- parkowac szybko, a jak nic nie jedzie moge to robic ile chce)?
3. Jak zmieniam pas ruchu (najczesciej w lewo) to dla bezpieczenstwa moge sie zatrzymac i poczekac az przejada (mam problem ze zmiana pasa) czy będzie to utrudnianie ruchu?
4. Zdarza mi sie najezdzac na linie ciagle. Zwlaszcza jak mam malo miejsca. Jakieś wskazowki czy z czasem to wyczuje?
5. Jak wyjezdzam z parkingu tylem i robie to tak ze polowa samochodu jest na lewym pasie a druga polowa na prawym to musze dawac kierunkowskaz czy nie?

Z gory dzieki za pomoc.
degel123
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 31 sierpnia 2015, 13:21

Re: Jutro wewnętrzny! Kilka pytań - parkowanie, rondo, zmian

Postprzez Anett » niedziela 04 października 2015, 17:43

1. Wjeżdżając na rondo puszczasz tych co są na nim. O ci chodzi z wymuszeniem skoro masz strzałki który pas zająć,a w Polsce ruch prawostronny?
2. Nie można ile się chce. Tamujesz ruch.
3.
4. Patrz przed siebie i w miarę możliwości dalej podjeżdżaj przed skrętem. Za podwójną oblewa się od razu.
5. Wyjeżdżasz, szybki jedynka i dalej jedziesz. Kierunek tutaj nie potrzebny.
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Jutro wewnętrzny! Kilka pytań - parkowanie, rondo, zmian

Postprzez szerszon » niedziela 04 października 2015, 22:16

Za podwójną oblewa się od razu.
Nie jest to prawdą zwłaszcza w kontekście pytania.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Jutro wewnętrzny! Kilka pytań - parkowanie, rondo, zmian

Postprzez viktorio » niedziela 04 października 2015, 22:54

Anett napisał(a):1. Wjeżdżając na rondo puszczasz tych co są na nim. O ci chodzi z wymuszeniem skoro masz strzałki który pas zająć,a w Polsce ruch prawostronny?


W 90% przypadkach tak jest, ale są jeszcze w Polsce ronda bez tabliczki ustąp pp, a tam pierwszeństwo ma ten co wjeżdża. Do tego dochodzą jeszcze tego typu wynalazki:
https://www.google.pl/maps/@51.1073223, ... 312!8i6656

Co do 3go pytania, to zrobisz tak trzy razy na bardziej ruchliwej ulicy w naszym kraju i ktoś ci się wbije w tył, jak dla mnie takie stawanie na drodze to stworzenie zagrożenia.
viktorio
 
Posty: 114
Dołączył(a): sobota 29 listopada 2014, 21:04

Re: Jutro wewnętrzny! Kilka pytań - parkowanie, rondo, zmian

Postprzez Anett » poniedziałek 05 października 2015, 17:28

szerszon napisał(a):
Za podwójną oblewa się od razu.
Nie jest to prawdą zwłaszcza w kontekście pytania.
Zależy w jakim mieście, i jaki egzaminator. Za najechanie na pojedynczą - błąd, za 2 koniec.
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Jutro wewnętrzny! Kilka pytań - parkowanie, rondo, zmian

Postprzez szerszon » poniedziałek 05 października 2015, 22:22

W każdym mieście najechanie na P-4 w określonej sytuacji się nie oblewa.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Jutro wewnętrzny! Kilka pytań - parkowanie, rondo, zmian

Postprzez Borys_q » poniedziałek 05 października 2015, 22:31

Zwlaszcza jak mam malo miejsca.



Jak nie da się ominąć bez najechania to cie nie obleje, jak się da tylko tobie się nie uda to cie obleje.
Czasami mało miejsca oczami kursanta to aż nadto miejsca w rzeczywistości. W razie co zawsze możesz argumentować, że taki odstęp uznałeś za minimalny bezpieczny.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jutro wewnętrzny! Kilka pytań - parkowanie, rondo, zmian

Postprzez rootroad » środa 07 października 2015, 15:31

Mam dla Ciebie jedną małą rade dotyczącą linii i zachowania przy egzaminatorze. W sytuacji kiedy jedziesz droga, gdzie nie można przekroczyć osi jezdni a sytuacja drogowa tego wymaga, oczywiście masz prawo linie przekroczyć. Jednak przed wykonaniem takiego manewru poinformuj człowieka obok, że w tej sytuacji będziesz zmuszony przekroczyć linie, aby móc bezpiecznie kontynuować jazdę. Facet będzie miał pewność, że wiesz, że tak nie można ale i jesteś świadomy, że w tej sytuacji musisz to zrobić.
rootroad
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 07 października 2015, 10:35

Re: Jutro wewnętrzny! Kilka pytań - parkowanie, rondo, zmian

Postprzez dylek » środa 07 października 2015, 19:44

Wewnętrzny był przedwczoraj...myślę, że rady - jak dobre by nie były, to już się nie przydadzą.
Dla mnie temat do zamknięcia.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości