Egzamin B+E

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin B+E

Postprzez joker1420 » środa 30 września 2015, 20:32

Witam
Jestem po egzaminie niestety nie zdałem , parkowanie skośne -podjechałem do słupków zderzak wystawał na linie (egz. pow że wy**** pan w mur)
Ile można podciągnąć przyczepę ?
Linka zabezpieczająca po podczepieniu może mieć trochę luzu ? egzaminator zapytał : to ma sobie tak zwisać ?
Proszę o pomoc , porady z waszego egzaminu na co uważać/zwrócić uwagę
z góry dziękuję.
joker1420
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 17 lutego 2011, 21:18

Re: Egzamin B+E

Postprzez pasqudek » środa 30 września 2015, 23:18

Czegos tu nie rozumie. WORDy maja male przyczepy i krotkie dostawczaki. Wiec jak parkowanie moglo nie wyjsc?
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Egzamin B+E

Postprzez joker1420 » czwartek 01 października 2015, 13:39

nie wyszło , wjechałem i wyjechałem i p.egzaminator mówi 2-ga próba nie powiedział co jest źle , i zrobiłem to samo i był koniec , podjechałem pod słupki a zderzak na linie nachodził , mój błąd zderzak w pathfinderze trochę wystaje i nie wziąłem tego pod uwagę.(Sharanem robiłem plac dzień wcześniej -1 godzinę i nie było problemu z niczym.
Na łuku mogę sobie korygować do woli tak ? i tylko raz wyjść z samochodu przy cofaniu -raz przy każdej próbie tak ?
Sprzęganie - przygotowuje się do jazdy (lusterka fotel pasy światłą) podjeżdżam z kierunkiem na pas cofam wychodzę sobie raz lub 2 i teraz pytanie jaką odległość mogę dociągnąć przyczepę ?
następnie; gaszę silnik ,zwalniam hamulec , dociągam przyczepę , podciągam kółko aż zaczep wskoczy , lewaruje kółko do góry , podczepiam linkę zabezpieczającą i przewód elektryczny.
Linka może sobie wisieć czy musi być jakoś przełożona górą ?
joker1420
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 17 lutego 2011, 21:18

Re: Egzamin B+E

Postprzez OOL-PSK » czwartek 01 października 2015, 22:30

A macie takie coś jak omówienie/odprawa przed egzaminem dla całej grupy? Jak zdawałam BE to na omówieniu podawali tak umownie ile mamy dojechać do przyczepy. Było to około metr, 1,5m. Jak to powiedział egzaminator: "co by nikt przez pół placu nie ciągnął przyczepy". :wink:
No i oczywiście nie uderzyć autem w przyczepę.
Instrukcja egzaminowania podaje jedynie: "cofnięcie pojazdem silnikowym w kierunku przyczepy w sposób umożliwiający dokonanie sprzęgnięcia". Więc co WORD to swoje.
Może to i lepiej że nie podają co do centymetra ile podjechać. Jak przy cofaniu po łuku. :P
27.05.2011- B za drugim
16.04.2012- BE za drugim
04.07.2012- A za pierwszym
02.08.2012- C za drugim
21.09.2012- CE za drugim
19.10.2012- prawko ABCE w kieszeni
28.02.2015 - instruktor kat. B za pierwszym
Avatar użytkownika
OOL-PSK
 
Posty: 78
Dołączył(a): sobota 28 maja 2011, 23:00
Lokalizacja: Psk\Sieradz


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości