Konieczność wyrabiania prawka po Kat. C chcąc iść dalej.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Konieczność wyrabiania prawka po Kat. C chcąc iść dalej.

Postprzez DjMatias » sobota 19 września 2015, 08:56

Dośc poważna sprawa. Jestem po zdanym egzaminie na Kat. C. Chciałem się zapisać od razu na kurs Kat. CE ale Pani w okienku (wydział komunikacji Gostynin woj. mazowieckie) powiedziała że w żadnym wypadku mi nie wyda KPP bo muszę wyrobić prawo jazdy gdzie wbiją mi C. Nie ma innej możliwości. Ja zdenerwowany cała sytuacją pytam się po co mam wyrabiać prawko jak po dwóch miesiącach będe musiał znowu płacić 100zł 50gr na kolejne prawko aby wbili mi CE. w okolicy, Kutno itd nie ma koniecznośći wyrabiania prawka. Szlak mnie trafia bo to ewidentnie jest tylko po to aby ździerać kasę z ludzi. Czy macie może jakieś odnośniki to art. prawnych gdzie takie coś jest niezgodne ? nie mam podstaw aby iść do starosty i wyjaśnić sytuacje. Bo z tego co wynika to będę musiał 3 razy wyrabiać prawko w przeciągu paru miesięcy
na c, potem na ce a jeszcze póżniej na KW.

Chory kraj.
DjMatias
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 19 września 2015, 08:50

Re: Konieczność wyrabiania prawka po Kat. C chcąc iść dalej.

Postprzez pasqudek » sobota 19 września 2015, 12:12

A co masz wpisane w profilu?
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Konieczność wyrabiania prawka po Kat. C chcąc iść dalej.

Postprzez mat19 » sobota 19 września 2015, 12:27

Ja jak zdałem C ,zrobiłem kwalifikacje i wyrobiłem prawko (niepotrzebnie),bo teraz będę musiał znowu wyrabiać i płacić ale co człowiek uczy się na własnych błędach ;/ . A w twojej sytuacji to bym wyrobił następny profil pkk i w zakładzie szkolenia kierowców okazał świstek że zdałem proste :) Ale jak to teraz jest to ja nie wiem . A może z wordu tam gdzie zdawałeś nie przysłali papierów do wydziału no nie mam pojęcia.Jak sprawa się wyjaśni to napisz :)
B-11.02.11
C-22.12.14
C+E-19.10.15
Avatar użytkownika
mat19
 
Posty: 25
Dołączył(a): czwartek 18 grudnia 2014, 15:54

Re: Konieczność wyrabiania prawka po Kat. C chcąc iść dalej.

Postprzez DjMatias » sobota 19 września 2015, 12:54

Chyba nie do końca zrozumiałeś... profil PKK wydaję wydział komunikacji a oni powiedzieli mi że nie wydadzą mi tego profilu jak nie wyrobie prawa jazdy mimo że ona widzi w komputerze że egzamin zaliczyłem
DjMatias
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 19 września 2015, 08:50

Re: Konieczność wyrabiania prawka po Kat. C chcąc iść dalej.

Postprzez skov » sobota 19 września 2015, 17:57

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ1)
z dnia 31 lipca 2012 r.
w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami2)


3. Profil kandydata na kierowcę generuje się także w przypadkach, o których mowa w § 8 ust. 1 pkt 6, pkt 7 lit. a, b i d,
pkt 8 i 11. W tych przypadkach nie wymaga się przedłożenia dokumentów, o których mowa w ust. 1 pkt 2.


b) o rozszerzenie uprawnień ujętych w prawie jazdy, za pośrednictwem ośrodka egzaminowania – dokumentów i informacji:
– o których mowa w pkt 1,
– potwierdzających spełnienie wymagań, o których mowa w art. 11 ust. 4 ustawy, lub kserokopii posiadanego prawa
jazdy kategorii:

– – B – jeżeli osoba ubiega się o prawo jazdy kategorii C1, C, D1 lub D,
– – B, C1, C, D1 lub D – jeżeli osoba ubiega się o prawo jazdy odpowiednio kategorii B+E, C1+E, C+E, D1+E lub
D+E,
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Konieczność wyrabiania prawka po Kat. C chcąc iść dalej.

Postprzez DjMatias » sobota 19 września 2015, 22:29

skov napisał(a):ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ1)
z dnia 31 lipca 2012 r.
w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami2)


3. Profil kandydata na kierowcę generuje się także w przypadkach, o których mowa w § 8 ust. 1 pkt 6, pkt 7 lit. a, b i d,
pkt 8 i 11. W tych przypadkach nie wymaga się przedłożenia dokumentów, o których mowa w ust. 1 pkt 2.


b) o rozszerzenie uprawnień ujętych w prawie jazdy, za pośrednictwem ośrodka egzaminowania – dokumentów i informacji:
– o których mowa w pkt 1,
– potwierdzających spełnienie wymagań, o których mowa w art. 11 ust. 4 ustawy, lub kserokopii posiadanego prawa
jazdy kategorii:

– – B – jeżeli osoba ubiega się o prawo jazdy kategorii C1, C, D1 lub D,
– – B, C1, C, D1 lub D – jeżeli osoba ubiega się o prawo jazdy odpowiednio kategorii B+E, C1+E, C+E, D1+E lub
D+E,


myślisz że z tym artykułem mogę iść śmiało do wydziału komunikacji ?
tak w ogóle to zadzwonie jeszcze w poniedziałek do ministerstwa transportu i spróbuję dowiedzieć się jeszcze czegoś więcej na ten temat.
DjMatias
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 19 września 2015, 08:50


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości