Zmiana biegów

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zmiana biegów

Postprzez realosir » czwartek 17 września 2015, 23:32

Witam mam jutro egzamin i mam kilka pytań. Na ostatnim egzaminie, dojeżdżając do skrzyżowania było czerwone światło wiadomo eco driving zdjąłem nogę z gazu, obroty spadły, redukcja biegu. Egzaminator zaczął na mnie krzyczeć "chłopie jak ty jeździsz 20 km/h co to ma być?!" Uczą nas, aby tak jeździć a później mają problem, więc jak mam jeździć? Jadąc prosto do ronda możemy jechać na 4 i przed samym rondem zmienić na 2 jeśli możemy wjechać na rondo, lub z 4 na jak się zatrzymamy zmienić na 1 jeśli nie możemy wjechać ? Czy najlepiej zmienić z 4 na 3 z 3 na 2 ? To samo tyczy się skrzyżowania, żeby dynamika jazdy była większa mogę jechać na 4 i przed zredukować do 2? Zadaje głupie pytania, ale zależy mi na jak najbardziej dynamicznej jeździe i żeby egzaminator nie miał powodu mnie oblać z byle powodu. Proszę o jak najszybszą odpowiedź:)
realosir
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 17 września 2015, 22:32

Re: Zmiana biegów

Postprzez Rogatek » piątek 18 września 2015, 10:54

Jeżeli jedziesz przez skrzyżowanie kierowane na zielonym to po co Ci redukować bieg? Jeżeli skrecasz na skrzyżowaniu to dostosowujesz prędkość, a co za tym idzie chyba też bieg(logika). Jeżeli chodzi o ecodriving dojeżdżając do skrzyżowania - to musisz jeździć płynnie i nie powodować przy tym zatorów, korków i niebezpiecznych sytuacji(ecodriving nie jest wymagany w każdej sytuacji), wiec po cholere toczyć się kilometr na dwójce, skoro tuż przed światłami można zacząć redukować prędkość z wykorzystaniem silnika i hamulców?
Obrazek

Kategoria B: 04-04-2012 za pierwszym
Kategoria C: 24-07-2015 za pierwszym
Kategoria D: --
Rogatek
 
Posty: 136
Dołączył(a): sobota 10 listopada 2012, 00:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Zmiana biegów

Postprzez realosir » piątek 18 września 2015, 11:07

To wiem ,ale czy mogę redukować bieg z 4 od razu na 2 pomijając 3, żeby jazda była bardziej dynamiczna?
realosir
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 17 września 2015, 22:32

Re: Zmiana biegów

Postprzez dexterOKR » piątek 18 września 2015, 12:08

Jasne, że możesz.
dexterOKR
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 07 września 2015, 11:12

Re: Zmiana biegów

Postprzez sawka » piątek 18 września 2015, 13:45

A na egzaminie z prawa jazdy AM też jest ten eco driving?
sawka
 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota 29 sierpnia 2015, 12:20


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 89 gości