Egzain praktyczny C ustawienie pojazdu

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Egzain praktyczny C ustawienie pojazdu

Postprzez mat19 » piątek 11 września 2015, 10:09

Cześć.

Na łuk samemu wjedziesz,egzaminator tylko ci powie w którym momęcie się zatrzymać (chodzi tutaj zatrzymanie się w metrze na łuku).
B-11.02.11
C-22.12.14
C+E-19.10.15
Avatar użytkownika
mat19
 
Posty: 25
Dołączył(a): czwartek 18 grudnia 2014, 15:54

Re: Egzain praktyczny C ustawienie pojazdu

Postprzez Rogatek » piątek 11 września 2015, 21:00

Zależy gdzie zdajesz - ja na przykład miałem już ustawione auto.
Obrazek

Kategoria B: 04-04-2012 za pierwszym
Kategoria C: 24-07-2015 za pierwszym
Kategoria D: --
Rogatek
 
Posty: 136
Dołączył(a): sobota 10 listopada 2012, 00:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Egzain praktyczny C ustawienie pojazdu

Postprzez Armani » niedziela 13 września 2015, 00:23

Co prawda nie mam kat. C ale widziałem, jak inni zdają i wjeżdżali sami na łuk - WORD Poznań.
Kategoria B - 13.05.2009r - teoria/praktyka za pierwszym razem.
Kategoria D - 17.08.2015r - teoria - za pierwszym razem, 11.09.2015r praktyka - za drugim.
Armani
 
Posty: 52
Dołączył(a): czwartek 20 sierpnia 2015, 13:19

Re: Egzain praktyczny C ustawienie pojazdu

Postprzez Radhezz » poniedziałek 14 września 2015, 00:13

Jak pisali poprzednicy - różnie bywa, ale istotnie na początku musisz być dobrze ustawiony - to czy zrobi to egzaminator czy Ty to już bez znaczenia. A moja rada, jako że też zdawałem w Opolu, i to na obu łukach - stojąc w pozycji wyjściowej rozejrzyj się po elementach otoczenia, ale niekoniecznie tylko tych widocznych w lusterkach. Łuk który jest bliżej budynku ma dobry punkt odniesienia - wjazd do garażu z lewej strony. Dokładnie już nie pamiętam jak to było, ale ja do niego się ustawiałem. Łuk drugi, ten bardziej na środku placu, też ma taki punkt odniesienia, też na budynku WORD po prawej - ja liczyłem okna ;)

P.S. Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało - z doświadczenia mogę powiedzieć że MAN MANowi nie jest równy, również te w WORD się od siebie różnią, bo nie były kupowane jednocześnie, i nie wszystkie były kupowane jako nowe, jak trafisz na bodajże C-4 to zobaczysz że ma inną dłuższą kabinę (wersja z leżanką) i nieco inną skrzynię biegów, a przy okazji jest rozklekotany jak Star :P
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Egzain praktyczny C ustawienie pojazdu

Postprzez Armani » poniedziałek 14 września 2015, 00:30

Radhezz ma rację - znaleźć punkt odniesienia z pozycji "wyjściowej" na łuku to 80% sukcesu. Ja zdając na autobus miałem to szczęście, że przy moim łuku są posadzone kwiaty, oddzielone betonowymi belkami - wystarczy, że policzyłem belki i pewność siebie maksymalnie wzrosła 8)

POWODZENIA! :)
Kategoria B - 13.05.2009r - teoria/praktyka za pierwszym razem.
Kategoria D - 17.08.2015r - teoria - za pierwszym razem, 11.09.2015r praktyka - za drugim.
Armani
 
Posty: 52
Dołączył(a): czwartek 20 sierpnia 2015, 13:19

Re: Egzain praktyczny C ustawienie pojazdu

Postprzez Radhezz » poniedziałek 14 września 2015, 11:45

marekbo napisał(a):Rozumiem że jak się sam ustawiam to tył musi stać już w tej strefie, w której muszę się zatrzymać?
Tak.

marekbo napisał(a):czyli przy ustawianiu mogę wyjśc z pojazdu i sprawdzić ile jeszcze musze cofnąć? :)
Teoretycznie tak, to nie powinien być problem. Generalnie egzaminatorzy są w porządku - w razie pytań czy wątpliwości należy zwyczajnie pytać - u mnie tak było np. z egzaminem na C-4 gdzie lewarek wyglądał inaczej niż w TGL na którym uczyłem się jeździć, no to mówię że takim nie jeździłem, z czym to się je, czy to przebitka, czy co... :P Wszystko wytłumaczone bez marudzenia.

marekbo napisał(a):Troche się boje że trafie na Star Mana z przebitka bo nie miałem okazji jeździć z taką skrzynią:(, jeszcze poszukam filmy na YT.
Star Man jest takim straszakiem jakim kiedyś był Star 1142. Auto w ośrodku jest, pełni rolę gospodarczą raczej, ewentualnie robi za pojazd rezerwowy. Przebitka nie jest taka zła, ot tyle że zamiast pstryknięcia guziczkiem się przepycha lewarek w położeniu luzu do siebie (niska skrzynia) lub od siebie (wysoka). Z oczywistych względów robi się to na wciśniętym sprzęgle przy zmianie biegu, nie da się pstryknąć i wybrać skrzyni wcześniej jak w TGL. Samo przebicie da się wyczuć - pokonuje się lekki opór i słychać przełączenie (syk pneumatyki i charakterystyczny stuk - to samo jest w sumie w TGL). Poza tym na desce jest jeszcze kontrolka która informuje o tym że wybrana jest wysoka lub niska skrzynia, no ale nie ma gwarancji że będzie działać. Aaa, właśnie - nie wiem jak teraz, ale kiedyś Star Man był mocno zjechany - dziwnie brało zarówno sprzęgło jak i hamulec, co poważnie utrudniało płynną jazdę. Zwłaszcza hamulec - po wciśnięciu delikatnym bardzo długi ma luz, po czym jak złapie to można sobie żeby wybić. Przy czym ja mówię jak było na mim egzaminie, a to już kupę lat temu było :lol:
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Egzain praktyczny C ustawienie pojazdu

Postprzez Rogatek » czwartek 17 września 2015, 11:25

To gratulacje, ale C + E nie będzie już takie proste ;)
Obrazek

Kategoria B: 04-04-2012 za pierwszym
Kategoria C: 24-07-2015 za pierwszym
Kategoria D: --
Rogatek
 
Posty: 136
Dołączył(a): sobota 10 listopada 2012, 00:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Egzain praktyczny C ustawienie pojazdu

Postprzez Radhezz » czwartek 17 września 2015, 13:31

marekbo napisał(a):Egzamin zaliczony za pierwszym podejściem :). Teraz C+E i kolejny stres :).

Śmiem się nie zgodzić - prostota egzaminu C i C+E jest zbliżona jak się ogarnia łuk ;) W Opolu praktycznie po sprzęgnięciu zestawu (co faktycznie bywa problematyczne) i zjechaniu z łuku egzamin naprawdę ciężko uwalić.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 141 gości