Dodatkowe szkolenia z poślizgów dla świeżo upieczonych kiero

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Dodatkowe szkolenia z poślizgów dla świeżo upieczonych kiero

Postprzez terror » sobota 08 sierpnia 2015, 19:02

To już pewne. Od stycznia 2016 r. każdy, kto zdobędzie prawo jazdy kategorii B, będzie również musiał przejść godzinny kurs dotyczący bezpieczeństwa ruchu oraz praktyczne zajęcia z jazdy w ekstremalnych warunkach. Zapłaci za to dodatkowo 300 zł. (zapomnieli o dniu w pracy do tyłu, dojeździe)

Nowe przepisy nakazują też m.in. umieszczenie specjalnej naklejki na szybie auta przez osobę, która właśnie uzyskała prawo jazdy ("zielony listek"). Jeżeli w okresie próbnym młody kierowca popełni dwa wykroczenia przeciw bezpieczeństwu na drodze, czeka go jeszcze inny kurs - reedukacyjny.

Więcej na:
http://info-car.pl/infocar/artykuly/2016-Szkolenie-techniki-jazdy-dla-kazdego-mlodego-kierowcy.html
PJ: B, C
Avatar użytkownika
terror
 
Posty: 65
Dołączył(a): wtorek 26 maja 2015, 23:27

Re: Dodatkowe szkolenia z poślizgów dla świeżo upieczonych k

Postprzez Makabra » sobota 08 sierpnia 2015, 19:50

Dla studenciaka czy licealisty to jeden dzień bez szkoły - żadna tragedia. Dla pracującego są urlopy płatne. Dojazd? No jak ktoś ma prawko to niech ma czym dojechać :) Miałem takie szkolenie u Tomasza Czopika, tylko nie było maty poślizgowej; chętnie bym je powtórzył. Dobrze ktoś to wymyślił.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Dodatkowe szkolenia z poślizgów dla świeżo upieczonych k

Postprzez terror » sobota 08 sierpnia 2015, 23:24

Pomysł może i dobry ale cena przesadzona. 300zł to nie są małe pieniądze. To powinno kosztować nie więcej niż 100zł.
PJ: B, C
Avatar użytkownika
terror
 
Posty: 65
Dołączył(a): wtorek 26 maja 2015, 23:27

Re: Dodatkowe szkolenia z poślizgów dla świeżo upieczonych k

Postprzez pasqudek » niedziela 09 sierpnia 2015, 01:25

Dodatkowo powinni rozszerzyc te szkolenia. A nie tylko ograniczac sie do poslizgu na macie(!)
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Dodatkowe szkolenia z poślizgów dla świeżo upieczonych k

Postprzez Rogatek » niedziela 09 sierpnia 2015, 10:19

Za taką cenę... Eksperci sami mówią, że nie da się w 2h nauczuć ludzi radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach. Mniejsze wpływy z mandatów, więc trzeba załatać jakoś tą dziurę.
Obrazek

Kategoria B: 04-04-2012 za pierwszym
Kategoria C: 24-07-2015 za pierwszym
Kategoria D: --
Rogatek
 
Posty: 136
Dołączył(a): sobota 10 listopada 2012, 00:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Dodatkowe szkolenia z poślizgów dla świeżo upieczonych k

Postprzez pasqudek » niedziela 09 sierpnia 2015, 10:46

A co w sytuacji jak nie odbedzie sie tego szkolenia?
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Dodatkowe szkolenia z poślizgów dla świeżo upieczonych k

Postprzez skov » niedziela 09 sierpnia 2015, 11:21

Starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Dodatkowe szkolenia z poślizgów dla świeżo upieczonych k

Postprzez pasqudek » niedziela 09 sierpnia 2015, 11:44

Szkolenie za krotkie i zapewne mala ilosc materialu do przerobienia.
W dodatku zielony listek powinien byc mocowany w inny sposob niz do szyby. Zwlaszcza, ze mozna poruszac sie kazdym autem osobowym/ciezarowym o dmc do 3,5t.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Dodatkowe szkolenia z poślizgów dla świeżo upieczonych k

Postprzez newcolor21 » niedziela 09 sierpnia 2015, 12:06

Może i temat ciekawy, ale jak już inni pisali za mało czasu żeby ogarnąć, więc jak dla mnie to kolejna pierdoła, którą wymyślili.
Ciekawe co nowego za 2 lata?
newcolor21
 
Posty: 32
Dołączył(a): czwartek 08 stycznia 2015, 20:58

Re: Dodatkowe szkolenia z poślizgów dla świeżo upieczonych k

Postprzez skov » niedziela 09 sierpnia 2015, 13:22

Myślę że pomysł dobry bo grupa kierowców których będzie dotyczył ten obowiązek kończy karierę na zdanym egzaminie na prawo jazdy po czym ćwiczy na żywym organizmie. Warto więc w tym pierwszym okresie uświadomić młodym kierowcom co się może dziać z samochodem w niesprzyjających okolicznościach.
Czy to wyciąganie kasy? Innej metody nie ma, dobre szkolenie kosztuje. Jak ktoś będzie chciał to dopłaci i się doszkoli. Ale jak znam naszą mentalność to ludzie będą chcieli zapłacić połowę tej kwoty za sam papier bez jeżdżenia po płycie.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Dodatkowe szkolenia z poślizgów dla świeżo upieczonych k

Postprzez ks-rider » niedziela 09 sierpnia 2015, 14:21

terror napisał(a):Pomysł może i dobry ale cena przesadzona. 300zł to nie są małe pieniądze. To powinno kosztować nie więcej niż 100zł.


Tam zaraz powinno kosztowac, DOPLACAC powinni :mrgreen: Pomyslales, ze sa ludzie ktorzy zmuszeni sa z tego zyc ? Oczywiscie takiemu dobremu kierowcy jak Ty nie jest to potrzebne :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Dodatkowe szkolenia z poślizgów dla świeżo upieczonych k

Postprzez terror » niedziela 09 sierpnia 2015, 23:05

Już to widzę jak ktos w dwie godziny nauczy się poślizgów. W motocrossie (czy innych rajdach) ludzie muszą wyjeździć dziesiątki (jak nie setki) godzin, co by w zakręt wchodzili poprawnie. Dla mnie zwykłe WYŁUDZENIE pieniędzy. Nie wiem ile godzin na to potrzebna ale myślę, że 10 to minimum aby cokolwiek załapać.

A jak to dla was dobra cena to sami się tam zgłoście po pierwszym stycznia :) Bo skoro tego doszkalania nie mieliscie to nie możecie być dobrymi kierowcami. BPNMSP.
PJ: B, C
Avatar użytkownika
terror
 
Posty: 65
Dołączył(a): wtorek 26 maja 2015, 23:27

Re: Dodatkowe szkolenia z poślizgów dla świeżo upieczonych k

Postprzez pasqudek » niedziela 09 sierpnia 2015, 23:28

:terror: myslisz, ze wladza wie co robi wprowadzajac takie kursy (pomijam pieniadze)?
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Dodatkowe szkolenia z poślizgów dla świeżo upieczonych k

Postprzez jasper1 » niedziela 09 sierpnia 2015, 23:32

A ja myślę, że ten kurs to nie jest od tego żeby nauczyć, tylko od tego, żeby pokazać: zobacz, tak naprawdę to nic nie umiesz, więc uważaj i nie przeginaj miszczuniu po 30 godzinach kursu na PJ.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Dodatkowe szkolenia z poślizgów dla świeżo upieczonych k

Postprzez planetka » poniedziałek 10 sierpnia 2015, 00:13

A ja mam takie pytanie, zdalam egzamin w czerwcu, czy po 4 stycznia 2016 tez moge nakleic sobie listek ? Moze dla wielu on bedzie siara, ale ja na tyle powiedzmy nie czuje sie pewnie ze chcialabym ostrzec innych kierowcow.
planetka
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek 26 marca 2015, 21:29

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości