Kilka pytań przed egzaminem praktycznym

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Kilka pytań przed egzaminem praktycznym

Postprzez Crayon » wtorek 04 sierpnia 2015, 17:45

Witam za 2 dni mam egzamin praktyczny. Mam do was kilka pytań.

1. Czy dojeżdżając do sygnalizacji świetlnych, na których dość długo pali się zielone światło lub dojeżdżając do pasów mogę dużo wcześniej zmniejszyć prędkość do np 30-40 km/h mimo że dopuszczalna wynosi 50km/h? - Egzaminator może mieć pretensję, że nie jeżdżę dynamicznie?
2. Czy przy którymkolwiek z parkowań moje auto podczas wykonywania manewru musi być w ruchu? - Instruktor mnie uczył, żebym parkował bez zatrzymywania się tzn wjeżdżając na miejsce parkowania, gdy auto się toczy. Nie uczył mnie żadnego korygowania.
3. To prawda, że nie można kręcić kierownicą na postoju? - Słyszałem o tym różne opinie, ale nie wiem która jest prawdziwa.
4.Czy jak parkuję prostopadle z bliższego pasa muszę całkowicie kierownicę po schowaniu się za zaparkowanym autem? - Zwykle nie zdążam to robić, instruktor więc nauczył mnie żebym lekko po prostu skręcił w lewo jak znajdę się za pojazdem. Niestety na 1 egzaminie średnio mi to wyszło, ale jakoś rzuciłem wodze fantazji i skorygowałem. Na filmiku na youtube widziałem jak pan przed całkowitym zaparkowaniem wyprostowywał kierownicę, ale całkowicie wtedy zatrzymał pojazd. Co o tym myślicie?
Crayon
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 02 sierpnia 2015, 00:00

Re: Kilka pytań przed egzaminem praktycznym

Postprzez Rogatek » wtorek 04 sierpnia 2015, 19:03

1 Wolno Ci - a nawet powinno.
3 Niewolno. Jednakże w ostateczności jest na to przymykane oko.

Jezeli chodzi o sposob parkowania - to juz zależy od Ciebie. Masz sie tylko zmieścić by mozna bylo bezproblemowo otworzyć drzwi i nie rozwalić auta.
Obrazek

Kategoria B: 04-04-2012 za pierwszym
Kategoria C: 24-07-2015 za pierwszym
Kategoria D: --
Rogatek
 
Posty: 136
Dołączył(a): sobota 10 listopada 2012, 00:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Kilka pytań przed egzaminem praktycznym

Postprzez twistet » środa 05 sierpnia 2015, 13:01

Przed parkowaniem zawsze jest dobrze się zatrzymać o ile znaki nie stanowią inaczej - tu musisz być czujny. Ja zdawałem w Rybniku i jest jedno miejsce parkingowe gdzie parkuje się z ulicy na której jest zakaz zatrzymywania. Na szczęście miałem to przećwiczone na kursie i wiedziałem, że muszę wjechać od razu.

W innych miejscach jak możesz to zrób sobie full STOP i na pół sprzęgle się do tego miejsca parkingowego dokulaj :)

Co do kręcenia w miejscu, to u mnie nie było problemu, bo nie zawsze się da zrobić inaczej. Jak masz gdzieś dosyć ciasną przestrzeń, to zawsze lepiej wykręcić w miejscu.
twistet
 
Posty: 15
Dołączył(a): wtorek 03 marca 2015, 14:19


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości