Egzamin po skończonym kursie jak to jest?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin po skończonym kursie jak to jest?

Postprzez pzr » środa 29 lipca 2015, 21:15

Witam
Jeśli dubluje temat to z góry przepaszam ale przekopałam forum i nie znalazłam odpowiedzi na pytanie.

Czy ośrodek szkolenia po skończonym kursie ma obowiązek zapisania kursanta na egzamin?
Pozostały mi 3 godziny do wyjeżdżenia i instruktor zapowiedział mi że nie zapiszą mnie na egzamin ponieważ nie jestem jeszcze gotowa i mam szykować kase na kolejne 10 godzin...

Pomijając kwestie czy jestem gotowa czy nie , zapłaciłam, zrobiłam kurs i nie mogę podejść do egzaminu?
To dla mnie ważne pytanie dlatego z góry dziękuje za wszelką pomoc w tym temacie
Pozdrawiam
pzr
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 29 lipca 2015, 21:09

Re: Egzamin po skończonym kursie jak to jest?

Postprzez dylek » środa 29 lipca 2015, 22:07

pzr napisał(a):Pomijając kwestie czy jestem gotowa czy nie , zapłaciłam, zrobiłam kurs i nie mogę podejść do egzaminu?

Po 30-tu godzinach masz prawo, a nawet obowiązek podejść do egzaminu....wewnętrznego.
Jak go zdasz, to kończysz nim szkolenie i idziesz na państwowy.
Jak nie zdasz.... to w zależności od tego jak ci poszedł ustalacie ile jeszcze godzin ci potrzeba....po nich kolejny wewnętrzny ... i jak zdasz to..jak nie zdasz to...aż do skutku.
Tak to jest zapisane i tak powinno się odbywać.
Czy faktycznie się tak odbywa we wszystkich OSK to zupełnie inny temat.
Formalnie kurs kończysz zdanymi egzaminami wewnętrznymi (teoria i praktyka), a nie po 30-tu godzinach.
Te 30 godzin to minimum ustawowe - kurs nie może trwać mniej....a ile ma trwać ? Aż się nauczysz na tyle, że wewnętrzny wykaże, iż nadajesz się na państwowy.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Egzamin po skończonym kursie jak to jest?

Postprzez pasqudek » środa 29 lipca 2015, 22:08

Standardowo kursant(ka) samodzielnie wplaca odpowiednia kwote i samodzielnie ustala termin(y)
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Egzamin po skończonym kursie jak to jest?

Postprzez Rogatek » czwartek 30 lipca 2015, 08:34

Pomijając kwestie czy jestem gotowa czy nie , zapłaciłam, zrobiłam kurs i nie mogę podejść do egzaminu?

Niech instruktor weźmie się lepiej za robotę - niech zrobi egzamin wewnętrzny.
Obrazek

Kategoria B: 04-04-2012 za pierwszym
Kategoria C: 24-07-2015 za pierwszym
Kategoria D: --
Rogatek
 
Posty: 136
Dołączył(a): sobota 10 listopada 2012, 00:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Egzamin po skończonym kursie jak to jest?

Postprzez karolina997 » czwartek 30 lipca 2015, 17:36

Uważaj, on chce Cię naciągnąć na pieniądze :) Jeżeli ty czujesz się niepewnie, to spróbuj wykupić kilka godzin w innym OSK. Bo być może nie z Tobą jest problem
karolina997
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 15 lipca 2015, 14:17


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości