2 pytania

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

2 pytania

Postprzez Croje » poniedziałek 27 lipca 2015, 14:49

Witam wszystkich na forum, jestem tu nowy :) Jadąc prawym pasem z prawej strony pieszy wchodzi na pasy, wiadomo ustępuje mu pierwszeństwa. Mogę jechać jak on będzie już na lewym pasie czy trzeba czekać aż całkowicie opuści drogę? Z jaką prędkością jeździć na egzaminie, np. mam ograniczenie do 50km/h to jechać 40km/h,ograniczenie 40km/h jechać 35km/h. Czy wtedy zostanie zachowana dynamika jazdy?
Croje
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 27 lipca 2015, 14:27

Re: 2 pytania

Postprzez Borys_q » poniedziałek 27 lipca 2015, 15:58

Jadąc prawym pasem z prawej strony pieszy wchodzi na pasy, wiadomo ustępuje mu pierwszeństwa. Mogę jechać jak on będzie już na lewym pasie czy trzeba czekać aż całkowicie opuści drogę?


Ustąpienie pierwszeństwa to jest takie powstrzymanie się od jazdy żeby pieszy nie zwolnił lub przyspieszył kroku, jak pieszy cię minie i odsunie się na taka odległość żeby go nie wystraszyć możesz kontynuować jazdę.

Z jaką prędkością jeździć na egzaminie, np. mam ograniczenie do 50km/h to jechać 40km/h,ograniczenie 40km/h jechać 35km/h. Czy wtedy zostanie zachowana dynamika jazdy?


Jeśli nie ma jakichś przeciwwskazań (ulewa śnieżyca dziury mgła czy inne....) to powinieneś jechać z największa dozwoloną szybkością.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości