Parkowanie równoległe tyłem

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Parkowanie równoległe tyłem

Postprzez iec123 » czwartek 23 lipca 2015, 13:41

Witam,

Wykonując parkowanie równoległe tyłem na egzaminie, to manwer musi być wykonany 'na raz' (bez zatrzymywania).
Czy może zostań wykonany tak jak np. na tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=HHmRV7oaqng
Jak mi wiadomo, kręcenie kierownicą w miejscu jest dosyć nie ciekawym rozwiązaniem, ale czy egzaminator może się do tego przyczepić?

Pozdrawiam!
iec123
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 23 lipca 2015, 13:39

Re: Parkowanie równoległe tyłem

Postprzez Anett » czwartek 23 lipca 2015, 14:30

Od kiedy się kręci w miejscu kierownicą?
Równoległe spokojnie na raz się zrobi. De facto można raz skorygować
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Parkowanie równoległe tyłem

Postprzez Borys_q » czwartek 23 lipca 2015, 15:52

Trochę słabo parkować jak z tyłu nie ma auta, co do kręcenia kierownicą w miejscu to w rożnych miastach różnie podchodzą ale raczej nie podchodzą egzaminatorzy jakoś strasznie rygorystycznie.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Parkowanie równoległe tyłem

Postprzez Makabra » czwartek 23 lipca 2015, 19:52

iec123 napisał(a):Jak mi wiadomo, kręcenie kierownicą w miejscu jest dosyć nie ciekawym rozwiązaniem, ale czy egzaminator może się do tego przyczepić?

Puszczanie cichaczy w elce też jest dosyć nie ciekawym rozwiązaniem, ale czy egzaminator może się do tego przyczepić? Nie, nie może. Pewnie egzaminator nie raz sam puścił skrytego zabójcę w elce.

Anett napisał(a):Od kiedy się kręci w miejscu kierownicą?


Ale pierdzielisz. Od kiedy się kręci w miejscu? Od kiedy wymyślono wspomaganie? Od kiedy komuś się zachciało kręcić w miejscu? Od kiedy ktoś ma problemy z parkowaniem i potrzebuje więcej czasu na pozbieranie myśli i na obserwację? Od kiedy parkuje się w tak ciasnym miejscu że robi się 3 korekty, a bez kręcenia w miejscu 10 korekt?
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Parkowanie równoległe tyłem

Postprzez pasqudek » piątek 24 lipca 2015, 12:51

@Borys: Slabo parkowac jak nie ma auta z tylu? A jak parkujesz tylem do chodnika?
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Parkowanie równoległe tyłem

Postprzez Borys_q » piątek 24 lipca 2015, 16:06

Jak nie ma auta to wjeżdżam przodem w czym problem?
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Parkowanie równoległe tyłem

Postprzez pasqudek » sobota 25 lipca 2015, 00:17

@borys: lepsza widocznosc wyjezdzajac przodem.
Moge mylic sie. Ale z jakis przyczyn za bardzo boisz sie parkowac tylem.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Parkowanie równoległe tyłem

Postprzez Borys_q » sobota 25 lipca 2015, 12:56

pasqudek napisał(a):@borys: lepsza widoczność wyjeżdżając przodem.


Wjeżdżam przodem i wyjeżdżam przodem nie rozumiem problemu

pasqudek napisał(a):Mogę mylić się. Ale z jakiś przyczyn za bardzo boisz się parkować tyłem.


Masz mnie, bo ja w zasadzie w ogóle boje się jeździć. Jak widzę samochód to się cały trzęsę i dostaje niestrawności, noga mi na sprzęgle lata i jak się ktoś na mnie krzywo spojrzy to wjeżdżam w śmietnik lub inną tyczkę.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Parkowanie równoległe tyłem

Postprzez pasqudek » sobota 25 lipca 2015, 17:59

@borys: napisales, ze troche slabo parkowac jak nie ma auta z tylu. Sorry. Ale jak instruktor uczyl Ciebie? Jak zdales egzamin?
A parkowanie tylem na rownoleglym jest latwiejsze, bez wzgledu na auto i dlugosc miejsca. Nie zawsze masz tyle miejsca aby wjezdzac przodem
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Parkowanie równoległe tyłem

Postprzez iec123 » sobota 25 lipca 2015, 18:08

pasqudek napisał(a):@borys: lepsza widocznosc wyjezdzajac przodem.
Moge mylic sie. Ale z jakis przyczyn za bardzo boisz sie parkowac tylem.


Masz rację, w czwartek mam egzamin a tego zadania najbardziej się obawiam, chociaż i tak zostały mi jeszcze 2 godziny jazd.
Po prostu nie mogę złapać tego momentu "odkręcania kierownicy" i czasami to komicznie wygląda jak samochód jest ustawiony.

Co do tego "kręcenia kierownicą w miejscu" mnie instruktor uczył np. w przypadku 'zawracania na trzy' właśnie żebym najpierw maksymalnie wykręcił potem ruszył.
iec123
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 23 lipca 2015, 13:39

Re: Parkowanie równoległe tyłem

Postprzez szerszon » sobota 25 lipca 2015, 18:30

Ale jak instruktor uczyl Ciebie? Jak zdales egzamin?
Pociągiem ciężko się parkuje :lol:
Nie masz wiedzy kim jest lub był szanowny user... :lol:
Co do tego "kręcenia kierownicą w miejscu" mnie instruktor uczył np. w przypadku 'zawracania na trzy' właśnie żebym najpierw maksymalnie wykręcił potem ruszył.

Czasami są sytuacje ,że w miejscu trzeba zakręcić.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Parkowanie równoległe tyłem

Postprzez Borys_q » sobota 25 lipca 2015, 20:50

szerszon napisał(a):Pociągiem ciężko się parkuje :lol:


Ale jak ładnie jazda po luku do przodu i do tyłu wychodzi :)

pasqudek napisał(a):Ale jak instruktor uczył Ciebie?


Widziałeś stanowisko do równoległego na placu w 2000 roku? Jak znajdziesz to pogadamy, kto umie jeździć a komu się wydaje.

pasqudek napisał(a):Napisałeś, ze trochę słabo parkować jak nie ma auta z tylu.


Nie mówię o egzaminie ale o życiu, parkowanie tyłem w takiej sytuacji to szczyt głupoty. Stajesz na jezdni, czekasz aż cie ominą kręcisz tą głowa szyje wykręcasz niepotrzebnie (jeszcze ci coś strzyknie w karku), blokujesz ruch wprowadzasz niepotrzebny zamęt. A wystarczyło by dać wcześniej kierunek w prawo i wjechać.

Po kolejne nie wiem jak teraz, ale jeszcze nie dawno był zapis, że na egzaminie parkowanie równoległe wykonuje się między dwoma pojazdami.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Parkowanie równoległe tyłem

Postprzez pasqudek » niedziela 26 lipca 2015, 00:05

@borys: predzej wiedziesz tylem. Nie zawsze masz na tyle pustego miejsca, ze wjezdzajac przodem od razu zaparkujesz rownolegle.
Istnieja lusterka w aucie. Moge Ci tylko na nich zaparkowac na miescie osobowka lub ciezarowka o dmc do 3,5t.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Parkowanie równoległe tyłem

Postprzez Borys_q » niedziela 26 lipca 2015, 00:15

I co sie chwalisz ze jezdzisz nie zgodnie z technika kierowania. Na filmie ewidentnie na pustej zatoczce cuduja, braklo drugiego auta do scenografi.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Parkowanie równoległe tyłem

Postprzez pasqudek » niedziela 26 lipca 2015, 11:43

[quote="Borys_q"]I co sie chwalisz ze jezdzisz nie zgodnie z technika kierowania. Na filmie ewidentnie na pustej zatoczce cuduja, braklo drugiego auta do scenografi.[/quote]
Nie jezdze zgodnie? Och przepraszam Wacpana, ze w dostawczakach nie ma w tyle szyb. A nawet gdyby byly to gowno widzialbym.
Na lusterkach postawie Ci lepiej osobowke/dostawczaka niz Ty krecac glowa.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości