Nie mogę zdać praktyki kat C co robić ?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Nie mogę zdać praktyki kat C co robić ?

Postprzez knapik » niedziela 12 lipca 2015, 10:04

Witam miałem 2 egzaminy i oba oblałem na placu, w obu egzaminach zrobiłem łuk bezbłednie i prakowania skosnie też w pierwszym egzaminie miałem parkowanie równoległe i oblałem na wjezdzie do zatoczki dotykają lekko prawym lusterkiem pierwszej tyczki od zatoczki, w drugim na parkowanie prostopadłym tyłem pomyliłem sobie w lusterku dolnym prawym, tyczki i za głeboko cofałem i najechałem na drugi pachołem od wjazdu i po egzaminie, więc jak widzicie błedy są drobne i zawsze w ostatnim zadaniu na placu oblewam teraz mam kolejny egzamin i nie wiem czy iśc na żywioł czy dokupic sobie pare godz przed egzaminem co mi radzicie bo nie chce 200zł za nie zdany egzamin płacić nastepnym razem bo fundusze mi się kończą i co najlepsze niemam stresu na egzaminie prosze o podpowiedz
Pj : B,C
knapik
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek 24 lutego 2015, 19:06

Re: Nie mogę zdać praktyki kat C co robić ?

Postprzez oskbelfer » niedziela 12 lipca 2015, 22:37

poćwicz jeszcze w jakimś osk.

Tylko ćwiczenia pozwalają wyeliminować stres. Czym więcej ćwiczysz tym lepiej.

Robienie placu cieżarówką (solówka) czy autobusem, jet tak samo proste jak samochodem osobowym - tylko trzeba poćwiczyć.

Szkoda wywalać pienadze na egzamin, jeśli nie czujesz się pewnie.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Nie mogę zdać praktyki kat C co robić ?

Postprzez knapik » wtorek 14 lipca 2015, 10:47

Więc godz czy dwie dokupić sobie przed egzaminem i lepiej poćwiczyć? błedy nie są duże, więc tak całkiem żle nie jest :) bo nie chce kasy wywalac za kolejny nie zdany egzamin
Pj : B,C
knapik
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek 24 lutego 2015, 19:06

Re: Nie mogę zdać praktyki kat C co robić ?

Postprzez knapik » środa 15 lipca 2015, 12:35

i najważniejsze czy testy za 6 mięsiecy mi wychodzą, czy nie bo wiem że prawo coś sie zmieniło?
Pj : B,C
knapik
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek 24 lutego 2015, 19:06

Re: Nie mogę zdać praktyki kat C co robić ?

Postprzez oskbelfer » niedziela 19 lipca 2015, 17:59

testy jak zdasz - to masz ważne bezterminowo (przynajmniej w obecnej sytuacji prawnej)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Nie mogę zdać praktyki kat C co robić ?

Postprzez knapik » niedziela 26 lipca 2015, 14:57

I kolejny egzamin nie zdany w moim wordzie są dwa łuki, zawsze robiłem z pierwszego i wychodziło ładnie gdyż znalazłem punkt odniesienia,teraz miałem ten drugi łuk miałem, lecz nie znalazłem punktu odniesienia i o jedno przęsło za dużo i najechałem na tyczkę, mam już dość przerwałem to!!! i koniec może za dwa miechy bede podchodził nie mam kasy już na egzamin jak widzicie nie jestem mistrzem kierownicy, ale co polecacie, możę sa jakies darmowe symulatory czy coś bo na jazde dodatkowa z osk nie mam już nic kasy a najtanszy bierze 70zł/h wiec u mnie troche potrzeba tych godzin zeby poczuć sie pewniej co mi polecicie??
Pj : B,C
knapik
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek 24 lutego 2015, 19:06

Re: Nie mogę zdać praktyki kat C co robić ?

Postprzez rusel » poniedziałek 27 lipca 2015, 12:10

punkt odniesnienia można złapać również na dolnych krawędziach/listwach burty danej ciężarówki względem pola zatrzymania.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Nie mogę zdać praktyki kat C co robić ?

Postprzez Rogatek » czwartek 30 lipca 2015, 10:04

Gdy dojezdzasz tylem do linii to z boku burty masz wystajace mocowanie - jeżeli to mocowanie zetknie się z linią to znak że jesteś w odległości ok. 30cm od pacholka.
Obrazek

Kategoria B: 04-04-2012 za pierwszym
Kategoria C: 24-07-2015 za pierwszym
Kategoria D: --
Rogatek
 
Posty: 136
Dołączył(a): sobota 10 listopada 2012, 00:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Nie mogę zdać praktyki kat C co robić ?

Postprzez dexter90 » czwartek 30 lipca 2015, 10:32

Zdawałem niedawno na C (teraz walczę z C+E) i powiem tak, miałeś psychotesty i ćwiczenie, gdzie musiałem ułożyć obok siebie druciki.. To samo jest z cofaniem po łuku. Musisz ocenić odległość obrysówki pojazdu a ostatnim pachołkiem i tutaj nie ma siły aby ktoś Cię tego nauczył - musisz to wyczuć. Jeżeli chodzi o samą jazdę po łuku - nie rozumiem ludzi, którzy uczą się tego "na pachołki".

Musisz obserwować jak pojazd się układa przy manewrowaniu. Jadąc po łuku na jego końcu stań w miarę blisko prawej krawędzi. I potem obserwuj co się dzieje z tyłu i jak auto się będzie układać dalej (lusterko panoramiczne). Nie ma siły tutaj...

Na C+E będziesz miał dopiero jazdę (oceń z odległości 17m odległośc końca przyczepu od pachołka).
dexter90
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2015, 13:47

Re: Nie mogę zdać praktyki kat C co robić ?

Postprzez knapik » niedziela 02 sierpnia 2015, 22:12

ale to przez to, że sobie przęsło jedno pomyliłem a punkt odniesienia na płocie mam obrany, ale nastepnym razem razem to zrobie bo przesła pomyliłem, a odnosnie mojej jazdy troche jest cięzko może z placu wyjade ,ale na miescie mogę popełnić bład, co polecacie mi wiecej godzin sobie dokupic czy osobóka poćwiczyc te manewry czy jest jakich symulator cięzarówki, aby poćwiczyc bezpłatnie, bo ogólnie to nie podchodze bo 3 razy obłałem i nie mam kasy, a na jazdy dodatkowe też trzeba mieć kase więc co mi polecacie bo mistrzem kierownicy nie jestem hehe pozdro
Pj : B,C
knapik
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek 24 lutego 2015, 19:06

Re: Nie mogę zdać praktyki kat C co robić ?

Postprzez Rogatek » niedziela 02 sierpnia 2015, 22:54

Heh... Ani symulator, ani tym bardziej osobowką heh
Obrazek

Kategoria B: 04-04-2012 za pierwszym
Kategoria C: 24-07-2015 za pierwszym
Kategoria D: --
Rogatek
 
Posty: 136
Dołączył(a): sobota 10 listopada 2012, 00:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Nie mogę zdać praktyki kat C co robić ?

Postprzez knapik » niedziela 09 sierpnia 2015, 22:48

no ale jak sobie poćwiczę osobówką, a to taniej jak cięzarówka wyjdzie, bo póki co to jestem do zera spłukany,porobie sobie tyczki i plac i pocwicze,tak że bedzie to wygladać jak na placu manewrowym :) może to coś pomoże? a może znacie inne sposoby na "rozjeżdzenie sie cięzarówką?"
Pj : B,C
knapik
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek 24 lutego 2015, 19:06

Re: Nie mogę zdać praktyki kat C co robić ?

Postprzez terror » niedziela 09 sierpnia 2015, 23:00

Tylko dokupić godziny na solówkę. Jedynie długi BUS Cie ratuje, jak Ci jakiś znajomy użyczy to ćwicz.
PJ: B, C
Avatar użytkownika
terror
 
Posty: 65
Dołączył(a): wtorek 26 maja 2015, 23:27

Re: Nie mogę zdać praktyki kat C co robić ?

Postprzez Rogatek » poniedziałek 10 sierpnia 2015, 08:16

Tak, MOŻE dałoby radę jeszcze na Mercedes Sprinter - dłuższy, lub FIAT Ducato L-3,9m, ale według mnie i tak głupota. Jak chcesz ćwiczyć na maluchu lub osobowce - to według mnie szkoda czasu.
Obrazek

Kategoria B: 04-04-2012 za pierwszym
Kategoria C: 24-07-2015 za pierwszym
Kategoria D: --
Rogatek
 
Posty: 136
Dołączył(a): sobota 10 listopada 2012, 00:52
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości