Najszybszy sposób, aby uzyskać polskie prawo jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Najszybszy sposób, aby uzyskać polskie prawo jazdy

Postprzez abhishekjain118 » środa 01 lipca 2015, 11:03

Przepraszam. Nie mówię po polsku. Chcę wiedzieć, co jest najszybszym sposobem, aby uzyskać prawo jazdy w Polsce.
Chcę uzyskać licencję w 15 dni. Byłem jazdy na 20 lat.

Więc mój plan jest :
1. badanie do egzaminu teoretycznego . Mogę wziąć e-kurs do nauki w domu .
2. podjęcia 4-5 praktyk lekcje z szkole nauki jazdy .
3. stosuje się i pojawiają się do jazdy egzamin.
4. uzyskać licencję .
Proszę dać mi znać, jeśli jest to możliwe .
Rozmawiałem kilka szkół jazdy , ale ( a) twierdzą, że powinienem wziąć lekcje jazdy z nich i ( b ) , że nie rozumieją , co mówię , bo znam tylko po angielsku .

Czy istnieje sposób, po prostu złożyć wniosek do testu jazdy bez chodzenia do szkoły jazdy ?
-------------
Sorry. I do not speak polish. I want to know what is the quickest way to get a driving license in Poland.
I want to get a license in 15 days time. I have been driving for last 20 years.

So my plan is:
1. study for theory exam. I may take an e-course to study at home.
2. take 4-5 practice lessons with a driving school.
3. apply and appear for driving exam.
4. get a license.

Please let me know if this is possible.
I talked to a couple of driving schools but (a) they insist that I should take driving lessons with them and (b) they don't understand what I say because I speak only english.

Is there a way I just apply for driving test without going to driving school?
abhishekjain118
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 01 lipca 2015, 09:54

Re: Najszybszy sposób, aby uzyskać polskie prawo jazdy

Postprzez Maldor » środa 01 lipca 2015, 12:53

Hello,

Do you have a driving license in another country? The easiest way to get polish driving license is to get one you got in another country (if you have one) and get it translated by any sworn translator. I'm not sure exactly if any driving license could be translated into polish, but my brother got driving license in Poland, then translated it into german and after a few years, when he came back to Poland, translated it again into polish. Yet I don't know exactly wheter it is always possible and which office/department you should visit.

If you have no driving license whatsoever you should probably go through whole driving course. If you don't speak polish well that could be hard. You can always go to driving lessons with a translator but that would be expensive. AFAIK theory exam could be taken in a few languages (including english). Practical exam could also be taken with a help of a sworn translator but again, you should pay extra for this.

Correct me if I'm wrong.

PS. It's quite hard to pass driving exam in Poland, trust me. I've heard about people from Poland going abroad to do the driving license.
Maldor
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 30 czerwca 2015, 18:42

Re: Najszybszy sposób, aby uzyskać polskie prawo jazdy

Postprzez Kubson895 » czwartek 02 lipca 2015, 01:20

Jeśli on ma prawo jazdy zrobione w którymkolwiek kraju UE (a może też ogólnie całej europy?) to może mieć je też w PL. Jeśli robił (przykładowo) w USA czy Japonii to w Polsce na pewno nie będzie akceptowane i musi zdawać egzaminy Polskie. Musi się dowiedzieć z jakich krajów jego prawko w Polsce jest akceptowane. Jeśli nie zna j. Polskiego to marny jego los na teorii.
Avatar użytkownika
Kubson895
 
Posty: 101
Dołączył(a): piątek 22 maja 2015, 20:04
Lokalizacja: Elbląg

Re: Najszybszy sposób, aby uzyskać polskie prawo jazdy

Postprzez ks-rider » czwartek 02 lipca 2015, 10:41

1. What nacionatity are You ?

2. Do You have any other Driving licence ?

Probably Yu're american and Your DL is only 4 Years valid.

Kubson895 napisał(a): Jeśli robił (przykładowo) w USA czy Japonii to w Polsce na pewno nie będzie akceptowane i musi zdawać egzaminy Polskie.


No wiekszych farmazonow napisac juz nie bylo mozna. Misiu, USA zadbalo o to aby ich PJ uznawane bylo w kazdym kraju tego swiata mimo, ze ich wlasne wymagania tyczace szkolenia / egzaminowania sa na poziomie bulki z maslem.

Kubson895 napisał(a):Musi się dowiedzieć z jakich krajów jego prawko w Polsce jest akceptowane.


Fakt

Kubson895 napisał(a):Jeśli nie zna j. Polskiego to marny jego los na teorii.


Znowu nie masz po9jecia o czym mowisz. Mam dwoch znajomych, rodowici Niemcy. Po polsku umieli trzy slowa

1. dzien dobry

2. to na " K "

robili PJ w Koszalinie i obydwaj zdali egzaminy. Jedynie tlumacz przysiegly byl potrzebny.
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Najszybszy sposób, aby uzyskać polskie prawo jazdy

Postprzez abhishekjain118 » piątek 03 lipca 2015, 11:20

I am so sorry.. I could not check this thread in days and there are so many replies..
and also sorry for not mentioning in my question that I am from India.
I got this link - http://naukajazdy.pl/aktualnosci/1074-wymiana-prawa-jazdy-wydanego-za-granica

this has the list of countries that have agreement with Polish Government for Driving License Exchange.
And India is not in this list. :-(
The link mentioned above is a private driving school's website.
Can anyone point me to the official govt website link which clearly says which countries have agreement for exchange ??

-Abhi
Tak mi przykro .. nie mogłem sprawdzić ten wątek w dzień i nie jest tak wiele odpowiedzi ..
a także nie wspomnieć, przepraszam za pytanie , które w moim Przyjechałem z Indii.
Dostałem ten link - http://naukajazdy.pl/aktualnosci/1074-wymiana-prawa-jazdy-wydanego-za-granica

to ma listę krajów , które mają umowę z rządem polskim na Driving Exchange licencji .
I Indie nie jest na tej liście. :-(
Link których mowa powyżej, w prywatnym jazdy strona internetowa szkoły .
Czy ktoś może wskazać mi na oficjalnej stronie link govt które wyraźnie mówi, które kraje mają umowę na wymianę ??

-Abhi
abhishekjain118
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 01 lipca 2015, 09:54

Re: Najszybszy sposób, aby uzyskać polskie prawo jazdy

Postprzez oskbelfer » piątek 03 lipca 2015, 18:46

A po co Ty do polska przyjechałaś z indii ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Najszybszy sposób, aby uzyskać polskie prawo jazdy

Postprzez Kubson895 » poniedziałek 06 lipca 2015, 18:23

ks-rider napisał(a):No wiekszych farmazonow napisac juz nie bylo mozna. Misiu, USA zadbalo o to aby ich PJ uznawane bylo w kazdym kraju tego swiata mimo, ze ich wlasne wymagania tyczace szkolenia / egzaminowania sa na poziomie bulki z maslem.


Zanim się ponownie ośmieszysz to misiu sprawdź naprawdę dokładnie, poproś o pomoc choćby wujaszka google, a nie tylko i wyłącznie z podejściem, że USA to potęga to ich obywatelom wszystko można. Amerykańskie prawo jazdy NIE JEST akceptowane w PL. Pisze to nawet na oficjalnej stronie ambasady USA. Chyba, że uzyskają międzynarodowe prawo jazdy to wtedy mogą jeździć po PL przez 6 miesięcy.
Avatar użytkownika
Kubson895
 
Posty: 101
Dołączył(a): piątek 22 maja 2015, 20:04
Lokalizacja: Elbląg


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości