Kilka pytań przed egzaminem

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Kilka pytań przed egzaminem

Postprzez BolekiLolek » piątek 12 czerwca 2015, 21:51

Witam.
Wyjeździłem 2 tygodnie temu 30h.
W przyszłym tygodniu będę zdawał teorie i praktykę.

Mam kilka pytań.
1. W mojej szkole jazdy uczyli mnie hamować "biegami". Z początku miałem z tym problemy, ale w końcu podłapałem. Inni znajomi którzy zdawali nigdy nie słyszeli o czymś takim i hamowali "silnikiem". Czy niehamowanie "biegami" na egzaminie może spowodować to, że nie zdam? Jeśli tak nie hamuje to jest to błąd?
2. Jeśli parkuje prostopadle i musze wykonać korektę, to musze użyć kierunkowskazów? Jeśli tak to raz czy dwa razy i który ma być pierwszy?
3. Powinienem wziąć jakieś godziny doszkalające? Jeśli tak to co najmniej ile? Straciłem z różnych powodów 3 godziny jazd, no ale tak to jest jak się oszczędza i wybiera najtańszą szkołę.
4. Jeździłem 21h hyundaiem i20 i 6h skodą. Wolałbym zdawać na hyundaiu. Jest możliwość ustalenia jakim pojazdem będę zdawał? Może być tak że w ostatniej chwili okaże się że będę zdawał skodą?

Z góry dziękuje za pomoc ;)
Jeśli mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę.
BolekiLolek
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 12 czerwca 2015, 21:37

Re: Kilka pytań przed egzaminem

Postprzez BolekiLolek » piątek 12 czerwca 2015, 22:58

5. Łuk, parkowanie, jazdę pod górkę zawsze wykonywałem na samym sprzęgle bez gazu(w przypadku hyundaia, w skodzie dodawałem gazu). Czy to nie jest błąd jeśli nie dodam gazu? Samochód się nie stoczy na górce bez gazu(niby na jazdach nigdy się nie stoczył, ale na egzaminie samochód może jakoś inaczej reagować czy coś :))
6. Kiedy muszę się zatrzymać w wyznaczonym miejscu, to podjeżdżam najbliżej prawej krawędzi. Czy muszę użyć kierunkowskazu w prawo? I czy przed kontynuowaniem jazdy muszę użyć kierunkowskazu w lewo?
7. Podczas parkowania prostopadłego w prawo jeśli chcę sobie zwiększyć promień skrętu to jak bardzo mogę odjechać w lewo i czy muszę użyć kierunkowskazu w lewo?
8. Słyszałem od instruktora, że jeśli po wykonaniu parkowania nie zaciągnę ręcznego to będę miał niezaliczony egzamin, czy to prawda?
BolekiLolek
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 12 czerwca 2015, 21:37

Re: Kilka pytań przed egzaminem

Postprzez pasqudek » sobota 13 czerwca 2015, 18:08

@bolek
ad 2) Egzaminator ma sprawdzic Twoja technike jazdy i znajomosc przepisow
ad 4) Staraj sie nie ograniczac z jazda tylko do Hyundaia/Skody. Po egzaminie i tak wielu jezdzi innym modelami/markami.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Kilka pytań przed egzaminem

Postprzez grzechotek » sobota 13 czerwca 2015, 19:02

1. W arkuszu egzaminacyjnym jest taki punkt jak "Hamowanie silnikiem przy zatrzymywaniu i zwalnianiu", więc za to może oblać.
3. To zależy jak Ci jazda idzie, to Ty powinieneś wiedzieć czy potrzebujesz jeszcze dodatkowe godziny.
4. A co to ma do rzeczy jakim autem zdajesz, ja się obawiałem tylko o sprzęgło by mi nie zgasł na placu.
5. Ja na łuku robiłem tak: na prostej bez gazu i nie na sprzęgle gdy dojechałem do łuku to sprzęgło auto się toczyło a gdy czułem że nie dojadę do koperty to puszczałem delikatnie sprzęgło. To samo w tył, łuk na sprzęgle potem bez sprzęgła.
6. Nie.
7. Jeśli parkujesz po prawej to ja bym dojechał do środka jezdni albo do lewej linii i wtedy parkujesz.
8. Ja nie zaciągałem przy parkowaniu, zatrzymałem się i egzaminator kazał mi jechać dalej.
grzechotek
 
Posty: 70
Dołączył(a): sobota 07 czerwca 2014, 08:04


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości