Niespodziewany problem z dojazdem do WORD. Strata pieniędzy?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Niespodziewany problem z dojazdem do WORD. Strata pienię

Postprzez pasqudek » wtorek 16 czerwca 2015, 14:29

@kubson: Egzamin na pj zdaja osoby dorosle. Wiec powinien przewidziec, ze moga byc rozne sytuacje.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Niespodziewany problem z dojazdem do WORD. Strata pienię

Postprzez lith » wtorek 16 czerwca 2015, 15:19

@Kubson895
Jeżeli byś zasponsorował ze swojej prywatnej kasy, a nie z kasy podatników to nie mam nic przeciwko. Do tego nawet nie musisz być ministrem - zgadajcie się, poda Ci numer konta i tyle ;) Mogłoby być tak, że zwraca się połowę, ale równie dobrze może być, że nie zwraca się nic i nie ma w tym niczego nienormalnego. Bardzo często jest tak, ze jak się wycofasz w ostatniej chwili, albo nie skorzystasz z usługi nie informując o tym wcześniej to cała kasa przepada. Życie. Jak będziesz miał swoją firmę to będziesz mógł klientom zwracać pieniądze do woli. Nie w porządku to jest chyba zarezerwować sobie czyjś czas, nie przyjść, a potem nie chcieć mu za ten czas zapłacić.

Btw. z tym telewizorem to uważaj - masz 14 dni na oddanie bez podania przyczyny, ale pod warunkiem, że kupiłeś na odległość np. przez Internet. I to jest zupełnie inny temat, nie wiem czemu to mieszasz.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Niespodziewany problem z dojazdem do WORD. Strata pienię

Postprzez Borys_q » wtorek 16 czerwca 2015, 15:37

Z kolei jak kupisz np. telewizor, to w ciągu bodajże 7 dni (nie pamiętam dokładnie) prawnie przysługuje Ci oddanie go i zwrot kasy bez podania przyczyny. A więc nie porównujmy tak spraw do siebie, bo z tym jest różnie.


To akurat nie jest najmądrzejszy przepis często przez konsumentów nadużywany.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Niespodziewany problem z dojazdem do WORD. Strata pienię

Postprzez Borys_q » wtorek 16 czerwca 2015, 18:15

Ty Borys tak ...na poważnie?


Oczywiście, jak tworzono ten przepis to miał być bat na nieuczciwych sprzedawców, a wyszła pożywka dla nie uczciwych kupujących (jak sprzedawca i tak jest nie uczciwy to czemu ma być uczciwy w kwestii zwrotów). Raz cie walnie debil który zawarł umowę OC w internecie potem ją anulował i jeździ z nic nie wartym kwitkiem to zmienisz zdanie. Sprawa druga, tego typu rozwiązania produkują pokolenie debili którzy nie mają pojęcia co podpisują i ciągle liczą, że ktoś się za nich będzie troszczył. Widać to na prawo i lewo. Inteligentni i sprawni ludzie muszą jeździć samochodem po drogach z organizacją ruchu dla debili (stać dwa lata pod S-3 do lewoskrętu na pustym skrzyżowaniu bo 5% idiotów dostawało na tym skrzyżowaniu zimnych potów), czytać instrukcje pralek w których główną cześć stanowią zalecenia czego nie wkładać do pralki (bo jakiś debil wytoczył komuś proces bo wsadził tam coś co nie było zamieszczone w instrukcji i to coś tego nie zniosło), musza jeździć samochodami oduczającymi myślenia bo jakiś debil w UE każe tam obowiązkowo jakieś systemy wsadzać. Ja się uważam za poważnego człowieka nigdy nie brałem urlopu na żądanie, nie przyszło by mi na myśl oddawanie sprawnego towaru bo nie wiedziałem co kupuje.

Zadam ci takie pytanie, przypuśćmy że masz sklep internetowy ze sprzętem muzycznym. Chciałbyś żeby ludzie kupowali od ciebie graty tylko po to żeby zrobić w domu imprezę a 5 dni później odsyłali żądając zwrotu pieniędzy?

Gdyby teraz znieśli całkowicie usługę gwarancyjną na sprzęt to też byś ich tłumaczył?


A nie widzisz różnicy między towarem niezgodnym z umową (uszkodzonym) a zwrotem towaru z powodu kaprysu?

Jeśli miał bym wybór kupić za pół ceny nowy bez gwarancji lub za pełną cenę z gwarancją nie wiem co bym wybrał ale jestem sobie w stanie taki handel wyobrazić.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Niespodziewany problem z dojazdem do WORD. Strata pienię

Postprzez Kubson895 » wtorek 16 czerwca 2015, 19:53

@Borys_q: Więc przepisy dotyczące zwrotów powinni po prostu bardziej doprecyzować (w jakiej sytuacji co), a nie zmieniać na szkodę konsumenta (być może też tego całkiem uczciwego). Poza tym, państwo co prawda może dyktować co i jak ale nie wszystko. Sklep może ustalić, że do zwrotu tylko towar nie używany i nie rozpakowany, itp. Poza tym prawo nakazuje zwracać tylko towar kupiony na odległość, nie bezpośrednio. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego jest to bardzo logiczne.
Co do idiotów... idioci to też istoty ludzkie.
Gdybyś kupił komuś na urodziny drogi nietrafiony prezent, nie chciałbyś mieć możliwości zwrotu?
To, że się trafi klient cwaniaczek to nie znaczy, że trzeba odebrać prawo uczciwym.
Avatar użytkownika
Kubson895
 
Posty: 101
Dołączył(a): piątek 22 maja 2015, 20:04
Lokalizacja: Elbląg

Re: Niespodziewany problem z dojazdem do WORD. Strata pienię

Postprzez lith » wtorek 16 czerwca 2015, 20:05

Akurat przyjęcie zwrotu drogiego nietrafionego prezentu to powinna być dobra wola sprzedawcy, a nie przymus. Aha, jeśli chodzi o zwroty przy zakupach na odległość wszystko jest doprecyzowane. Sklep nie może sobie ustalić, że chce tylko nierozpakowane
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości