Powrót do zdawania prawo jazdy.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Powrót do zdawania prawo jazdy.

Postprzez max18 » niedziela 07 czerwca 2015, 01:57

Witam,

Ukończyłem kurs na prawo jazdy a następnie podszedłem do egzaminów. Niestety nie zdałem 3 razy praktyki, wszystko rozeszło się w czasie i do dnia dzisiejszego nie zabrałem się za nowe podejście. W międzyczasie zmieniły się zasady egzaminu teoretycznego. Czas najwyższy się za to zabrać i tu mam mały problem bo nie ogarniam teraz kroków jakie powinienem podjąć. Z tego co wyczytałem już nie trzeba dokupować godzin jazd, żeby przystąpić do egzaminu. Rozumiem, że wystarczy wystosować pismo do WORD do którego przeniosłem papiery w międzyczasie a oni prześlą je do wskazanego przeze mnie? Chyba z 3 lata temu je przeniosłem. Dodatkowo o co chodzi z tym całym profilem kandydata na kierowcę? Czy ja teraz muszę coś z tym zrobić?
max18
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 07 czerwca 2015, 01:51

Re: Powrót do zdawania prawo jazdy.

Postprzez grzechotek » niedziela 07 czerwca 2015, 12:09

Twoje papiery są w Wydziale Komunikacji. Więc idziesz do swojego WK wyrobić PKK przy okazji sprawdzasz czy masz ważne badania i najwyżej dajesz nowsze (ładniejsze) zdjęcia jeśli chcesz. Pani daje Ci papierek z którym idziesz do WORD-u zapisać się na egzamin. Tyle. Lepiej dokup sobie parę godzin przypomnisz sobie co i jak.
grzechotek
 
Posty: 70
Dołączył(a): sobota 07 czerwca 2014, 08:04

Re: Powrót do zdawania prawo jazdy.

Postprzez max18 » czwartek 11 czerwca 2015, 09:13

Dzięki za informację. Może moje badania będą jeszcze aktualne. Co jazd to sobie wykupię na 100%. no i jakoś trzeba tą teorie ogarnąć ;)
max18
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 07 czerwca 2015, 01:51

Re: Powrót do zdawania prawo jazdy.

Postprzez Kubson895 » poniedziałek 15 czerwca 2015, 16:04

Badania lekarskie na PJ (B) kosztują teraz 200 zł, co jest totalnym s*****ństwem. Podniesiono kwotę aż 4-krotnie. Ile będzie potem? 400? 600? 800? Za sprawdzenie wzroku na tabliczce, zmierzenie ciśnienia i test na cukrzycę. Jeszcze mnie babki poganiały, "wpisuj pan szybciej te dane do formularza bo czasu panie nie ma". 200 zł za 2 minuty. Bandycki złodziejski kraj utrudniający życie obywatelowi jak tylko się da.
Avatar użytkownika
Kubson895
 
Posty: 101
Dołączył(a): piątek 22 maja 2015, 20:04
Lokalizacja: Elbląg

Re: Powrót do zdawania prawo jazdy.

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 15 czerwca 2015, 22:01

max18 napisał(a):Dzięki za informację. Może moje badania będą jeszcze aktualne. Co jazd to sobie wykupię na 100%. no i jakoś trzeba tą teorie ogarnąć ;)


Co do badań, to nie wiem czy Ci zaliczą - bo w czasie mogły pozmieniać się podstawy prawne - ale to w WK Ci powiedzą.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Powrót do zdawania prawo jazdy.

Postprzez grzechotek » wtorek 16 czerwca 2015, 16:19

oskbelfer napisał(a):Co do badań, to nie wiem czy Ci zaliczą - bo w czasie mogły pozmieniać się podstawy prawne - ale to w WK Ci powiedzą.

Wznowiłem prawo jazdy po 4 latach i badania miałem ważne - sam się zdziwiłem.
grzechotek
 
Posty: 70
Dołączył(a): sobota 07 czerwca 2014, 08:04


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości