Egzamin kat A zdany a nie mogę odebrać prawa jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin kat A zdany a nie mogę odebrać prawa jazdy

Postprzez Erwin1709 » czwartek 04 czerwca 2015, 11:37

Witam mam poważny problem ,kilka dni temu zdałem egzamin praktyczny na motocykl ,gdy poszedłem opłacić odbiór prawa jazdy dowiedziałem się że mój instruktor w nieodpowiednim czasie pobrał PKK i za późno zakończył mój kurs .W lutym miałem już wyjeżdżone godziny i zaliczone teorie po czym instruktor wysłał mnie na egzamin teoretyczny który zdałem 3 marca ,jak się okazało według dokumentacji nie miałem zakończonego kursu ,szkolenie w OSK jak się okazało zakończyło się 28 marca ,wychodzi na to że zdałem egzamin teoretyczny w czasie trwania kursu co jest zabronione ,WK wstrzymał odbiór prawa jazdy do wyjaśnienia ,czy jest możliwe że unieważnią mi egzamin teoretyczny i praktyczny i będę musiał zdawać to wszystko od nowa?
Erwin1709
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 04 czerwca 2015, 11:04

Re: Egzamin kat A zdany a nie mogę odebrać prawa jazdy

Postprzez JAKUB » czwartek 04 czerwca 2015, 22:24

Jeżeli będziesz trzymał się cierpliwie tematu zdanych egzaminów państwowych, bez ingerowania w problemy instruktora, to po wyjaśnieniu (zawieszeniu uprawnień szkoły - być może) mogą Ci te egzaminy uznać za zaliczone. Jeżeli zaczniesz ratować OSK (nie wiem jak) to wpadniesz we współudział i również Twoje uprawnienia staną pod znakiem zapytania.
Za źle wysłaną osobę z OSK do WORD całkowicie odpowiada kierownik OSK, a kara za to jest j.w.

Mogą też uznać, że uprawnienia zdobyte są nielegalnie i je cofnąć, ale Ty wtedy możesz się od tego odwołać i prawo (odpowiedni sąd) stanie po twojej stronie. Na to W.K. nie pójdzie, chyba że są (lub będą) jeszcze inne fakty z Twojej strony.

Najpewniej, OSK sfałszuje dokumenty w systemie (za przymknięciem oka W.K.) i nikomu włos z głowy nie spadnie. W końcu to Polska właśnie i ręka rękę umyje. Jak Urząd nie będzie chciał widzieć to nie zobaczy, a jak działa system na linii PWPW- urząd, to ja już nie wiem (pewnie nikt tego nie sprawdzi).
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Egzamin kat A zdany a nie mogę odebrać prawa jazdy

Postprzez oskinstruktor » czwartek 04 czerwca 2015, 23:24

Nie rozumiem za bardzo. Jak można zrobić aktualizację profilu jeśli trwa kurs? Albo kierownik ośrodka ma nieźle zryty beret albo ma taki burdel w dokumentacji że... ale to już zbyt niecenuralne co chciałem napisać ;)

Dlaczego wydział komunikacji wstrzymuje wydanie dokumentu? Dostał z WORD-u profil z informacją że egzamin zdany? To dlaczego "karze" w tym momencie kogoś kto nie zawinił? Niech bierze za dupe kierownika i OSK. Oni niech sobie wyjaśniają burdel a nie kogoś kto zrobił wszystko zgodnie z przepisami i procedurami. (zakładając oczywiście że jest tak jak napisał)

Ja bym się ostro wkurzył a co bym zrobił to jeszcze nie wiem, bo to tak na świeżo po rzeczytaniu posta:)
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Egzamin kat A zdany a nie mogę odebrać prawa jazdy

Postprzez pasqudek » piątek 05 czerwca 2015, 13:43

@jakub: zalezy od W.K. U mnie w miescie wzieli sie za sprawdzanie. Polecialo ok. 20 OSK, wg slow pracownicy W.K.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Egzamin kat A zdany a nie mogę odebrać prawa jazdy

Postprzez JAKUB » piątek 05 czerwca 2015, 17:09

pasqudek napisał(a):(...) Polecialo ok. 20 OSK, wg slow pracownicy W.K.
Za bałagan w dokumentacji, czy z przyczyn ekonomicznych?
Mam złe, niesprawiedliwe doświadczenie z pracy urzędu. Wszystko zależy od "pleców" kierownika OSK.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Egzamin kat A zdany a nie mogę odebrać prawa jazdy

Postprzez Kubson895 » poniedziałek 15 czerwca 2015, 16:36

Ale jak to jest w ogóle skoro od 1.01.2015r. chodzenie na teorię nie jest obowiązkowe (a nawet zapisanie się do OSK) i można podejść do państwowego egzaminu z teorii dosłownie z ulicy ?
Avatar użytkownika
Kubson895
 
Posty: 101
Dołączył(a): piątek 22 maja 2015, 20:04
Lokalizacja: Elbląg

Re: Egzamin kat A zdany a nie mogę odebrać prawa jazdy

Postprzez Erwin1709 » czwartek 18 czerwca 2015, 23:41

Kubson895 napisał(a):Ale jak to jest w ogóle skoro od 1.01.2015r. chodzenie na teorię nie jest obowiązkowe (a nawet zapisanie się do OSK) i można podejść do państwowego egzaminu z teorii dosłownie z ulicy ?

Można podejść do teorii przed rozpoczęciem kursu ,ale w trakcie kursu już nie .Nadal nie udało się rozwiązać mojego problemu bo mój instruktor ma gdzieś wyjaśnianie swoich błędów .Czy sądownie mogę dochodzić swoich praw?
Erwin1709
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 04 czerwca 2015, 11:04

Re: Egzamin kat A zdany a nie mogę odebrać prawa jazdy

Postprzez oskbelfer » piątek 19 czerwca 2015, 20:06

jak chcesz to pisz na priva
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin kat A zdany a nie mogę odebrać prawa jazdy

Postprzez Kubson895 » sobota 20 czerwca 2015, 00:32

@Erwin1709: To dziwne, instruktor mi powiedział zaraz po zapisaniu się, że nie mam obowiązku chodzić na teorię i sam mogę się przygotować. Raczej nie blefował bo tacy ludzie są na bieżąco.
Avatar użytkownika
Kubson895
 
Posty: 101
Dołączył(a): piątek 22 maja 2015, 20:04
Lokalizacja: Elbląg

Re: Egzamin kat A zdany a nie mogę odebrać prawa jazdy

Postprzez JAKUB » sobota 20 czerwca 2015, 09:54

Erwin1709 napisał(a):(...)Czy sądownie mogę dochodzić swoich praw?

Polecam Naczelny Sąd Administracyjny- NSA. W innym sądzie bez danych NSA polegniesz (były podobne sprawy). Z NSA dostaniesz decyzję administracyjną na TAK lub NIE i masz krótkie (do 3 miesięcy) terminy rozwiązania. Z tym wyrokiem (na nie NIE) możesz sądzić się z kierownikiem OSK (nie instruktorem). To będzie dopiero po sezonie motocyklowym 2015.
Inna skuteczna ścieżka ???
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Egzamin kat A zdany a nie mogę odebrać prawa jazdy

Postprzez jutek » sobota 20 czerwca 2015, 20:09

Tylko do NSA to raczej tak sobie nie można pójść z ulicy. Wcześniej trzeba przejść ścieżkę w niższych instancjach. Administracyjnie to WK (starosta?) powinien wydać oficjalną decyzję z odmową wydania prawa jazdy, żeby móc ją zaskarżyć (pewnie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, później ewentualnie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego), a tak to można się gdzieś (gdzie?) poskarżyć na bezczynność organu. Ewentualnie donos do prokuratury na niedopełnienie obowiązków służbowych przez urzędników.
OSK to już do sądu cywilnego o odszkodowanie.
jutek
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek 04 czerwca 2013, 17:00

Re: Egzamin kat A zdany a nie mogę odebrać prawa jazdy

Postprzez oskbelfer » sobota 20 czerwca 2015, 22:59

Erwin1709 napisał(a):W lutym miałem już wyjeżdżone godziny i zaliczone teorie po czym instruktor wysłał mnie na egzamin teoretyczny który zdałem 3 marca


Nie miałeś prawa jeździć przed ukończeniem teorii

Nie miałeś prawa jeździć przed egzaminem teoretycznym

,jak się okazało według dokumentacji nie miałem zakończonego kursu ,szkolenie w OSK jak się okazało zakończyło się 28 marca ,wychodzi na to że zdałem egzamin teoretyczny w czasie trwania kursu co jest zabronione ,


Istotnie - jak napisałem wyżej...

WK wstrzymał odbiór prawa jazdy do wyjaśnienia ,


I jak długo trwa to wyjaśnianie ?


czy jest możliwe że unieważnią mi egzamin teoretyczny i praktyczny i będę musiał zdawać to wszystko od nowa?


A teraz może dokładnie napiszesz:
1. kiedy poszedłeś na egzamin teoria?
2. Kiedy zacząłeś jazdę ?
3.kiedy poszedłeś na egzamin praktyczny?
4. Kiedy zdawałeś egzamin praktyczny ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 92 gości