Pytanie egzaminacyjne

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Pytanie egzaminacyjne

Postprzez MarekMalec » wtorek 12 maja 2015, 17:04

Dzień dobry,

miałem dziś bardzo nieprzyjemną sytuacje na egzaminie i chciałem się z Państwem tu skonsultować.

Pytanie z części na kategorie C: (Przepisałem całą treść oraz numer pytania 7521)

Jest obrazek autostrady lub drogi ekspresowej 2 pasmowej z pasmem zieleni pomiedzy kierunkami ruchu oraz jest znak zakazu - ogarniczenie prędkości do 90km/h.

Treść pytania:
Kierujesz samochodem ciężarowym o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony poza obszarem zabudowanym. Ile wynosi maksymalna dopuszczalna prędkość jazdy za widocznym znakiem zakazu?

Ja czytając ze zrozumieniem pytanie, powtarzam ze zrozumieniem! biorę pod uwagę mase auta, że jesteśmy poza terenem zabudowanym oraz znak zakazu 90.

Czyli odpowiedź jest prosta, że możemy maksymalnie jechać 70km/h,

lecz tu się zaczynają schody.. i gdyby Pan prowadzacy egzamin teoretyczny chciał ze mną to skonsultować możliwe, że doszlibyśmy do porozumienia, ale usłyszałem "tu jet wszystko w porzadku, weź idź się doucz" - cham i tyle.

Mniejsza o niego, odpowiedź prawidłowa było 80km/h, czyli można wywnioskować, że predkość dotyczy autostrady lub drogi ekspresowej widocznej na obrazku, a nie jak w pytaniu jest napisane "poza terenem zabudowanym".

Proszę o odpowiedź, bo uważam, że pytanie jest źle sformułowane i jak najszybciej powinno zostać poprawione oraz powinna mi zostać zwrócona kwota, która straciłem przez ten egzamin.

Pozdrawiam
MarekMalec
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 12 maja 2015, 17:03

Re: Pytanie egzaminacyjne

Postprzez Borys_q » wtorek 12 maja 2015, 18:08

lecz tu się zaczynają schody.. i gdyby Pan prowadzacy egzamin teoretyczny chciał ze mną to skonsultować możliwe, że doszlibyśmy do porozumienia, ale usłyszałem "tu jet wszystko w porzadku, weź idź się doucz" - cham i tyle.


Nie cham tylko powiedział ci prawdę.

Proszę o odpowiedź, bo uważam, że pytanie jest źle sformułowane i jak najszybciej powinno zostać poprawione oraz powinna mi zostać zwrócona kwota, która straciłem przez ten egzamin.


Pytanie dobrze sformułowane zdający niedouczony. Poza obszarem zabudowanym na drodze dwujezdniowej ciężarówka jedziemy jak szybko.?

Może to ci pomoże.
http://twoje-prawo-jazdy.pl/dozwolone-predkosci.php
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pytanie egzaminacyjne

Postprzez MarekMalec » wtorek 12 maja 2015, 19:41

Ja mam odpowiadać na pytanie czy domyślać się że chodzi o obrazek? W pytaniu nie było słowa, że droga jest dwujezdniowa czy jakaś inna. Pytanie zawiera informacje : masa pojazdu, obszar niezabudowany oraz znak zakazu? Na egzaminie państwowym nie powinno tak być, że ja mam się domyslac o co chodzi konstruktorowi pytań?
MarekMalec
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 12 maja 2015, 17:03

Re: Pytanie egzaminacyjne

Postprzez Borys_q » wtorek 12 maja 2015, 19:44

Jest obrazek autostrady lub drogi ekspresowej 2 pasmowej z pasmem zieleni pomiedzy kierunkami ruchu oraz jest znak zakazu - ogarniczenie prędkości do 90km/h.


To był pas zieleni czy nie było pasa zieleni na obrazku? Czy Stwierdzenie "poza obszarem zabudowanym", oraz "za widocznym znakiem zakazu" nie sugerują, że to pytanie ma coś wspólnego z obrazkiem? Przyznaj się, że jednak ci się pomyliło to się zdarza. To, że masz dwie jezdnie i trawnik po środku, wcale nie musi być jak napisałeś autostradą lub drogą ekspresową.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pytanie egzaminacyjne

Postprzez MarekMalec » wtorek 12 maja 2015, 19:49

Edycja: nie pomyliło mi się, jeżeli przeczytasz że zrozumieniem pytanie i odpowiesz na nie to jest 70, a jeżeli będziesz gdybać że (a może o to im chodzi) to dasz 80

A jakie jest pytanie?

Pytanie brzmi ile mogę jechać poza obszarem zabudowanym ,pojazdem powyżej 3.5 Tony za tym znakiem zakazu? (nie na drodze na obrazu, tylko za tym znakiem zakazu!!!)
MarekMalec
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 12 maja 2015, 17:03

Re: Pytanie egzaminacyjne

Postprzez Borys_q » wtorek 12 maja 2015, 19:52

No za ''Tym'' to jednak 80 bo ''Ten'' znak zakazu stoi na drodze dwujezdniowej.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pytanie egzaminacyjne

Postprzez MarekMalec » wtorek 12 maja 2015, 20:05

Jeżeli w taki sposób to Rozumiesz to mogę się zgodzić, co nie zmienia faktu, że mogliby to sformułować się taki sposob : jak jest maksymalna prędkość autem powyżej 3.5 Tony, na drodze jak na obrazku i z tym znakiem zakazu.
MarekMalec
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 12 maja 2015, 17:03

Re: Pytanie egzaminacyjne

Postprzez Borys_q » wtorek 12 maja 2015, 20:08

A przed egzaminem trenowałeś jakieś testy? To jest ich bardzo częsty sposób pytania.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pytanie egzaminacyjne

Postprzez MarekMalec » wtorek 12 maja 2015, 20:10

Tak, oczywiście, suma sumarum i tak źle nie wyszedłem bo brakło mi 3 pkt, a na sali nikt nie zdał : P aczkolwiek jak masz jakieś potencjalne pomoce naukowe bardzo chętnie bym się poduczyl :)
MarekMalec
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 12 maja 2015, 17:03

Re: Pytanie egzaminacyjne

Postprzez Borys_q » wtorek 12 maja 2015, 20:14

Juz się ta branżą nie zajmuje.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości