Pytanie kat.C -- czy ktoś zna odpowiedź ?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Pytanie kat.C -- czy ktoś zna odpowiedź ?

Postprzez Sid » poniedziałek 04 maja 2015, 21:49

Witam Was.
Dzis podszedłem pierwszy rac na kat. C
Po ukonczeniu egzaminu (oczywiscie negatywnym winikiem) nie pojawiły mi sie pytania, przy których popelniłem błąd.
Były tylko dwie opcje: zakoncz egzamin (to nacisnołem), oraz wyslij prosbe o ponowny egzamin (ta opcja mi sie bardzo podoba :)

Dostałem kartkę na której sa udzielone prze zemnie odpowiedzi (tak/nie lub a/b/c), tylko tam sa same nr pytań, nie ma treści.
Szukałem po necie, wpisywałem ,,nr wygenerowanego pytania,, i nic.


Do tych pytań mam największe wątpliwości czy dobrze odpowiedziałem.
1. Czy w niedziele mozemy korzystac z pasa bus, gdy jedziemy samochodem ciezarowym ?

2. Jaki wynosi tygodniowy czas pracy kierowcy --> odpowiedziałem ze 45h, bo łączny 2-tyg. wynosi 90h, to na logike to wziołem

3. Kierowca próbuje cofnąć z miejsca parkingowego, obok siebie ma pojazdy, wystawił głowe przez swoją przednią szybe (te od kierowcy) i kręci tą głowa do tyłu a nastepnie w strone swojego lusterka (przednie lewe). Pytanie czy kierowca poprawnie wykonuje manewr cofania.
---> odpowiedziałem ze nie. Bo z filmiku nie było widac ze obserwuje dwie strony, miał głowe wystawiona przez swoja szybe to nie mógł widzieć pojazdów nadjeżdżających z prawej strony.

4. Czy możemy gasić cysternę gaśnica ? --> odpowiedzi były: a)tak, b)nie, c)tak, ale tylko gaśnicą proszkową --> odpowiedziałem ,,c,,

5. Kierowca skręca prawo na skrzyżowaniu, na filmie było widać jak osoba przebiega przez ulice ( oddalona spory kawałek od pojazdu). Pytanie: czy w tej sytuacji powinniśmy zachować szczególna ostrożność ? --> odpowiedziałem ze nie, ponieważ ewentualnie powinniśmy zachować szczególna uwagę, jak dobrze pamiętam to sa dwie rożne kwestie.

6. Jedziemy samochodem ciężarowym, którego wysokość wynosi 3,9m. Stoi znak, ze najbliższy most ma wysokość 3,8m.
Na filmie było widac ten wiadukt, czy most (wiemy o co chodzi). Pytanie: czy możemy przejechać za ten znak ?
Za znakiem, a przed mostem po prawej stronie było bodajże 1 czy 2 dróżki gruntowe (taki wjazd na pole). --> ja debilny odpowiedziałem ze nie, teraz jestem pewny ze to była zła odpowiedz, bo za ten znak możemy przejechać, tylko nie moze wjechać pod mostem.

7. Hamujemy samochodem ciężarowym, jak wykonujemy tą czynność ?
a) wciskamy pedał sprzęgła i go cały czas trzymamy.
b) hamuje bez używania sprzęgła, wciskamy je dopiero w tedy kiedy obroty znacznie spadną (chodziło tu, ze przed samym prawie etapem szarpania silnika)
c) naciskamy jednocześnie pedał hamulca i sprzęgła, puszczamy obydwa pedały i ponownie robimy to samo -- tu chyba chodziło o hamowanie pulsacyjne.

8. Czy wyprzedzanie pojazdu uprzywilejowanego (policja) za znakiem ,,koniec obszar zabudowanego,, (znak D-43) jest dozwolone ?


Z góry dzięki za odpowiedź.
Co do pytania 1, w testach które pobrałem dzisiaj, pojawiło mi sie to pytanie.
Byłem sam zdziwiony odpowiedzią, bo ona brzmi ze w niedziele możemy poruszać sie po pasie bus.
Sid
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 04 maja 2015, 21:37

Re: Pytanie kat.C -- czy ktoś zna odpowiedź ?

Postprzez Sid » poniedziałek 04 maja 2015, 22:13

Rozwiązywałem test i trafiłem na pytanie 7.

http://wrzucaj.net/images/2015/05/04/3DSxqF.jpg

Oczywiście odpowiedz ,,c,,
Sid
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 04 maja 2015, 21:37

Re: Pytanie kat.C -- czy ktoś zna odpowiedź ?

Postprzez Lukispeed88 » wtorek 05 maja 2015, 17:34

Siema Sid :)
Mój pierwszy egzamin na kategorię C miałem 30.04.2015 i niestety....mój wynik był podobny do Twojego-negatywny :/ jednak nie ma co się łamać, trzeba próbować dalej :)

Na moim egzaminie trafiło mi się parę pytań podobnych do Twoich i parę innych.

Co do pierwszego pytania: ,,Czy w niedziele mozemy korzystac z pasa bus, gdy jedziemy samochodem ciezarowym ?"

hmm ja bym obstawiał że NIE. Pytanie jeszcze jak był oznaczony ten bus pas?np. czy przez niego prowadził dojazd do jakiejś posesji i tam był nasz punkt docelowy.

Pytanie nr. 2: ,,Jaki wynosi tygodniowy czas pracy kierowcy" Odp. 56h, a dwutygodniowy 90h.

Pytanie nr. 3: Kierowca próbuje cofnąć z miejsca parkingowego, obok siebie ma pojazdy, wystawił głowe przez swoją przednią szybe (te od kierowcy) i kręci tą głowa do tyłu a nastepnie w strone swojego lusterka (przednie lewe). Pytanie czy kierowca poprawnie wykonuje manewr cofania"

Też bym odpowiedział że NIE.

Pytanie nr. 4:,, Czy możemy gasić cysternę gaśnica ? --> odpowiedzi były: a)tak, b)nie, c)tak, ale tylko gaśnicą proszkową"

Miałem to samo pytanie i też zaznaczyłem odp. C. Potem jednak gadałem z instruktorem i powiedział że raczej jest to zła odpowiedz i że on by obstawiał odpowiedz B, że nie można gasić!!!

Pytanie nr.5 Też bym odpowiedział że NIE.

Pytanie nr. 6 Hmm podejrzewam że tez bym się naciął :P i też bym zaznaczył że NIE.

Pytanie nr. 7 odp. ,,b) hamuje bez używania sprzęgła, wciskamy je dopiero w tedy kiedy obroty znacznie spadną (chodziło tu, ze przed samym prawie etapem szarpania silnika)"

Pytanie nr. 8 ,,8. Czy wyprzedzanie pojazdu uprzywilejowanego (policja) za znakiem ,,koniec obszar zabudowanego,, (znak D-43) jest dozwolone ?" odp brzmi tak można po za terenem zabudowanym wyprzedać pojazd uprzywilejowany.

Ja za dużo pytań nie pamiętam....
Czy rowerzysta może wyprzedzać wolno jadące pojazdy z prawej strony?? odpowiedziałem że tak może.

Jedziemy drogą trzypasmową, pasem środkowym. Pytanie czy możliwe jest wyprzedzanie pojazdem wilośladowym prawą stroną?? odpowiedziałem że tak można.

Miałem pytanie związane z przewożeniem leków samochodem ciężarowym w weekendy ale treści nie pamiętam....

Pozdrawiam :)
Lukispeed88
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 05 maja 2015, 16:13

Re: Pytanie kat.C -- czy ktoś zna odpowiedź ?

Postprzez Vergil » wtorek 05 maja 2015, 21:25

1. Zależy jaki znak stoi przy jezdni. Jeśli że pas jest dla busów np od poniedziałku do piątku to możesz korzystać w niedziele.
2.Tygodniowy 56 godzin.
3.Raczej nie.
4.Według mnie nie.
5.Ja bym zaznaczył że tak ale musiałbym ten filmik zobaczyć.
6.Za znak niby możesz przejechać. Pewnie też w pierwszej kolejności bym wziął że nie.
7.B
8.Tak. Nie możesz wyprzedzać pojazdu uprzywilejowanego w obszarze zabudowanym.
Vergil
 
Posty: 11
Dołączył(a): sobota 28 marca 2015, 12:15

Re: Pytanie kat.C -- czy ktoś zna odpowiedź ?

Postprzez Sid » środa 06 maja 2015, 14:49

Nie łame sie. Mówią mi ze moja pewnosc siebie mnie zgubiła -- moze :wink:

Jeśli możecie mi to wytłumaczyć (w piątek kolejne podejście - mam nadzieje, że ostatnie).
1. Samochód ciezarowy przekraczający 3,5t w terenie zabudowanym ma obowiązek jechać max. 50km/h (w godzinach nocnych 60 )
To czemu odpowiedzą prawidłowa jest ,,TAK - może jechać 70km/h,,

http://wrzucaj.net/images/2015/05/06/wyjasnienie.jpg


Na niektóre pytania, znalazłem odpowiedź np: co do cysterny to ją NIE gasimy.
Co do tego czasu pracy to jest trochę skomplikowane, ponieważ łączny 2-tygodniowy maksymalny czas pracy kierowcy wynosi 90h. Wiec jesli w 1-tygodniu pracujemy 56h (to jest max, gdzie możemy 2x/tyg przedłużyć dzienny czas pracy do 10h) to zas w 2-tygodniu możemy pracować tylko 34h -- ale mniejsza o to, z tymi czasami muszę to jeszcze ogarnąć bo na kwalifikacji na 100% będzie :spoko:



To może sie komuś przydać:
1. Tu widac pytanie podchwytliwe. Niby nie ale na logikę odpowiedz brzmi tak.
Wiadomo znak oznacza możliwość pojawienia sie oszronieniu jezdni lub gołoledzi (ale nie poślizgu) lecz pierwsze co nam przychodzi - poślizg - pewnie moja odpowiedz wynikała z tego ze zaznaczyłem ,,Tak,,
A przecież mamy znak A-15 Śliska jezdnia.
http://wrzucaj.net/images/2015/05/06/wyjasnienie_4.jpg

2. Na zdjęciu nie widać torowiska ale znak stoi i wskazuje nam miejsce zatrzymania oraz że przez przejazd przebiega linia kolejowa jednotorowa.
http://wrzucaj.net/images/2015/05/06/wyjasnienie_2.jpg
Sid
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 04 maja 2015, 21:37

Re: Pytanie kat.C -- czy ktoś zna odpowiedź ?

Postprzez szerszon » środa 06 maja 2015, 15:02

To czemu odpowiedzą prawidłowa jest ,,TAK - może jechać 70km/h,,

Bo pytają o samochód ciężarowy o masie 2,5 tony :wink:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Pytanie kat.C -- czy ktoś zna odpowiedź ?

Postprzez pasqudek » czwartek 07 maja 2015, 16:34

[quote="szerszon"][quote]To czemu odpowiedzą prawidłowa jest ,,TAK - może jechać 70km/h,,[/quote]
Bo pytają o samochód ciężarowy o masie[b] 2[/b],5 tony :wink:[/quote]
Na zrzucie jest: 25 ton. Przecinek sie Tobie wkradl.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Pytanie kat.C -- czy ktoś zna odpowiedź ?

Postprzez szerszon » czwartek 07 maja 2015, 18:32

Masz rację. Raczej jednak im uciekł :lol:
Inaczej pytanie byłoby bez sensu z taką odpowiedzią.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Pytanie kat.C -- czy ktoś zna odpowiedź ?

Postprzez Sid » czwartek 07 maja 2015, 22:27

Tak myślałem :) -- podziekował

Ciekawie bedzie jak jutro trafie na owe pytanie -- Wordzie nie można zobaczyć błędnych odpowiedzi ? Ostatnio jak nie zaliczyłem, moje odpowiedzi nie były wyświetlone pod koniec egzaminu.
Sid
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 04 maja 2015, 21:37

Re: Pytanie kat.C -- czy ktoś zna odpowiedź ?

Postprzez szerszon » czwartek 07 maja 2015, 22:39

Z arkuszem odpowiedzi po egzaminie może sie uda. Zapytaj sie przed egzaminem jak to wygląda.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Pytanie kat.C -- czy ktoś zna odpowiedź ?

Postprzez Sid » piątek 08 maja 2015, 21:24

Zaraz napisze pytania (moze sie komus przydadzą) i jesli kogos to będzie interesowało w jaki głupi a zeby nie powiedzieć debilny sposób oblałem.

Mam do Was jeszcze jedna prośbę. Mam wątpliwość co do poprawności pytania, mianowicie:
,,Ile wynosi minimalny dzienny czas odpoczynku/przerwy kierowcy,,:
a) 9h
b) 11h
c) juz nie pamiętam, ale to mało istotne.

Zaznaczyłem a, ponieważ jeśli minimalny (czyli skrócony) to 9h.
Wziąłem wykaz moich odpowiedzi udałem sie do pokoiku obok i co sie okazało ze bledną jest to odpowiedz. Poprawna to 11h ! :| Ja sie pytam dlaczego 11 ?!
Jeśli chodzi o minimalny (czyli zrozumieniu o ten skrócony) to 9h (bodajze 3x tyg. mozna max tak odpoczynek sobie skrócić).
Sid
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 04 maja 2015, 21:37

Re: Pytanie kat.C -- czy ktoś zna odpowiedź ?

Postprzez Sid » niedziela 10 maja 2015, 00:07

Co o tym sądzicie ?
Sid
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 04 maja 2015, 21:37

Re: Pytanie kat.C -- czy ktoś zna odpowiedź ?

Postprzez jasper1 » niedziela 10 maja 2015, 00:32

Minimalny czas odpoczynku dziennego to 11 godzin, minimalny może być w pewnych warunkach i na określonych zasadach skrócony do 9 i jest to skrócony czas odpoczynku dziennego.

Minimalny to nie jest wg przepisów najkrótszy możliwy, jak to sobie wymyśliłeś.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Pytanie kat.C -- czy ktoś zna odpowiedź ?

Postprzez edifice » poniedziałek 11 maja 2015, 23:10

Minimalny to nie jest wg przepisów najkrótszy możliwy, jak to sobie wymyśliłeś.

Nad tym można trochę podyskutować.
Rozumiem co Sid-owi sie urodziło. Jestem w trakcie robienia kwalifikacji na przewóz rzeczy.
Tam mam takie pytanie:
,,Ile wynosi optymalny dzienny czas odpoczynku,, -- chciałbym większa uwagę wrócić na słowo ,,optymalny,, -- oczywiście odpowiedz brzmi 11h.

To jeśli optymalny 11h i skrócony także 11h -- to trochę nie gra.
Ja wiem to są przepisy. Niektóre powinny sie zmienić bo przeczą same sobie :D
edifice
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek 11 maja 2015, 22:42

Re: Pytanie kat.C -- czy ktoś zna odpowiedź ?

Postprzez jasper1 » poniedziałek 11 maja 2015, 23:13

11 to minimalny, skrócony to 9.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości