Czy można wyrobić prawo jazdy przed 18 ?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Czy można wyrobić prawo jazdy przed 18 ?

Postprzez blondi453 » niedziela 03 maja 2015, 19:48

W zeszłym tygodniu zdałam prawo jazdy i poszłam złożyć wniosek o wyrobienie 'plastiku', moje pytanie jest nastepujace: czy mogę go wyrobic przed 18 urodzinami ? Z tego co mi wiadomo to tak i odbieram go wtedy w dniu urodzin, a data wyrobienia prawa jazdy to dzien urodzenia. Idąc do urzędu Pani oznajmiła mi ,że złożyć wniosek mogę dopiero najwcześniej w dniu 18 urodzin (czyli w moim przypadku 8 maja). Czy jest na to jakiś przepis, w którym jest dokładnie opisane, czy mogę złożyć ten wniosek szybciej, przed urodzinami, a odebrac prawko dopiero jak bede miala 18 ? jesli tak to poprosze o linki do tych artykulow lub inne informacje
blondi453
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 03 maja 2015, 19:34

Re: Czy można wyrobić prawo jazdy przed 18 ?

Postprzez grzechotek » niedziela 03 maja 2015, 20:03

blondi453 napisał(a):W zeszłym tygodniu zdałam prawo jazdy i poszłam złożyć wniosek o wyrobienie 'plastiku'

Jaki wniosek o wyrobienie ? Po egzaminie to tylko opłatę się wnosi za wyrobienie.

Na prawku nie może mieć daty przed 8 maja. WK wysyła Twoje papiery w dniu urodzin do PWPW w celu wyrobienie dokumenty.
grzechotek
 
Posty: 70
Dołączył(a): sobota 07 czerwca 2014, 08:04

Re: Czy można wyrobić prawo jazdy przed 18 ?

Postprzez blondi453 » niedziela 03 maja 2015, 20:20

Jaki wniosek o wyrobienie ? Po egzaminie to tylko opłatę się wnosi za wyrobienie.

Na prawku nie może mieć daty przed 8 maja. WK wysyła Twoje papiery w dniu urodzin do PWPW w celu wyrobienie dokumenty.



chodzi mi wlasnie o to zeby nie bylo daty przed 8 maja, tylko zebym juz zlozyla ten wniosek (tzw.oplate jak Ty to nazwales) i zeby plastik juz sie robil, a data byla tak jak napisalam wyzej np.dzien moich urodzin lub pozniejsza, wiem ze jest to mozliwe tylko potrzebuje do tego odpowiedniego artykulu, bo ta pani w urzedzie cieszy sie z tego ze moze cofac ludzi do domu i zeby musieli sie potem wracac, nie pierwszy raz zdarza sie cos takiego. jesli zloze dopiero w dniu 18 urodzin to bede musiala dluzej czekac, a tak prawo jazdy juz by sie robilo, mam nadzieje ze zrozumiale opisalam
blondi453
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 03 maja 2015, 19:34

Re: Czy można wyrobić prawo jazdy przed 18 ?

Postprzez jpl » poniedziałek 04 maja 2015, 02:27

Z tego, co wiem, nie ma takiej możliwości, bo zanim dokument będzie wyrobiony, to muszą Ci nadać uprawnienia i dopiero wtedy wysłać dokumenty do PWPW, a nie można nadać uprawnień (na kategorię B) osobie, która nie ma 18 lat.
jpl
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 00:53

Re: Czy można wyrobić prawo jazdy przed 18 ?

Postprzez leszekch73 » poniedziałek 04 maja 2015, 19:03

Skoro zdałaś egzamin to prawo jazdy będzie do odbioru w dniu 18 urodzin.Idąc po odbiór płacimy 100,5zł i po sprawie.Opłatę robimy w kasie urzędu.Żadnych wniosków nie składasz wszystko idzie automatycznie.
leszekch73
 
Posty: 61
Dołączył(a): poniedziałek 07 marca 2011, 10:00
Lokalizacja: GCH


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości