Utrata możliwości podejścia do egzaminu w Wordzie.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Utrata możliwości podejścia do egzaminu w Wordzie.

Postprzez monaalisa1 » niedziela 19 kwietnia 2015, 14:59

hejka,
mam pytanie dotyczące utraty ważności szkolenia w auto szkole.
Sprawa wygląda następująco:
Osoba miała 2 podejścia teoretyczne w okolicy grudnia zeszłego roku - oba nie udane.
Kurs ukończyła w maju zeszłego roku.
Znajomego każdy przekonuje, że ma jakieś pół roku na coś... Nie rozumiem na co, ale w każdym razie czy jest jakieś ograniczenie czasowe na 'ważność kursu na prawo jazdy'?
Mi się wydaje, że nie ma czegoś takiego, jak kurs ważny przez pół roku, co więcej teraz jak się zda teorię to jest ona ważna na zawsze (albo do kiedy tego nie zmienią).
Zostałam poproszona o sprawdzenie tego, więc pytam... są tu doświadczeni kierowcy, szkoleniowcy i egzaminatorzy, więc warto upewnić się.
Ja poinformowałam, że chyba po około pół roku jedyne co to papiery są cofnięte do wydziału telekomunikacji (chyba?), ale to jedyne konsekwencje odraczania zdania prawa jazdy.
Że wystarczy się tam udać i poprosić o przesłanie do wordu na Smutnej i po około tygodniu (chyba tygodniu, nie po tygodniu to po iluś dniach/miesiąc? kwestia czasu - mało istotne) można normalnie znów ubiegać się o prawo jazdy.
Ta osoba nasłuchała się, że jeśli nie zda do czerwca (pół roku po ostatnim podejściu w grudniu) to od nowa MUSI robić cały kurs i teraz rozpacza nad Tym. Owszem powinny być godziny doszkalające, ale nie ma (chyba) obowiązku nowego kursu. Nie wiem skąd takie tezy ktoś ma, ja jak zdawałam nie spotkałam się z takimi ograniczeniami i mówię o cofniętych papierach i o tym, że to nie jest problem - da się na spokojnie załatwić, ale jak już powiedziałam, po proszę profesjonalistów o opinię. Ludzie różne bzdury gadają i zawsze trzeba to sprawdzić...
Pozdrawiam
monaalisa1
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 19 kwietnia 2015, 14:48

Re: Utrata możliwości podejścia do egzaminu w Wordzie.

Postprzez grzechotek » niedziela 19 kwietnia 2015, 16:34

Kurs jest ważny bezterminowo.
grzechotek
 
Posty: 70
Dołączył(a): sobota 07 czerwca 2014, 08:04

Re: Utrata możliwości podejścia do egzaminu w Wordzie.

Postprzez monaalisa1 » niedziela 19 kwietnia 2015, 16:44

To samo uważam... Jeszcze niech jedna osoba to potwierdzi..
Dziękuje :)
monaalisa1
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 19 kwietnia 2015, 14:48

Re: Utrata możliwości podejścia do egzaminu w Wordzie.

Postprzez hegena » niedziela 19 kwietnia 2015, 20:16

Potwierdzam! Po 7 latach znowu się wzięłam za prawko i kurs mam ważny.
hegena
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 19 kwietnia 2015, 20:12

Re: Utrata możliwości podejścia do egzaminu w Wordzie.

Postprzez jpl » wtorek 21 kwietnia 2015, 06:05

Wszystkie kursy do któregoś tam dnia 1998 roku są ważne w tej chwili. :wink:
jpl
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 00:53

Re: Utrata możliwości podejścia do egzaminu w Wordzie.

Postprzez Sig » poniedziałek 27 kwietnia 2015, 00:28

jpl napisał(a):Wszystkie kursy do któregoś tam dnia 1998 roku są ważne w tej chwili. :wink:

Dobrze się składa, bo mam podobne pytanie.
Dawno, dawno temu (2002, lub 2003 rok) ukończyłem kurs w OSK, zdawałem też 2 lub 3 razy egzamin praktyczny. Na kolejne próby zabrakło już pieniędzy z wakacyjnej pracy w budżecie wtedy licealisty. Potem nauczyłem się żyć bez prawa jazdy. Teraz jednak chcę to zmienić, z konieczności.
Wiem, teraz, że kurs z OSK jest ważny bezterminowo, ale... Ja nie mam na jego ukończenie żadnego kwitu. Może jeszcze go znajdę, ale mógł się zapodziać przy przeprowadzkach, myślałem, że on przestaje być ważny, że będę musiał za wszystko płacić od nowa... Zatem pytam - czy do WORDów informatyzacja w archiwizacji tego typu dokumentów dotarła? Czy będę odnotowany gdzieś w ich bazie? W końcu podchodziłem nawet do egzaminu te co najmniej dwa razy, więc jakiś ślad być powinien chyba...
Jeżeli tego nie mają, to da się to od OSK wyciągnąć? Co jeżeli tamto OSK już nie istnieje? Było to tak dawno, że na teraz nazwy OSK nawet nie pamiętam, ale to jest do ustalenia :-).
Nie jestem na tyle szalony, aby do egzaminów przystąpić z marszu, nawet jeżeli mam do tego prawo i mnie odnajdą. Chcę sobie przypomnieć jak się jeździ, więc te kilkanaście godzin planuję wykupić. Może po pierwszej ocenię negatywnie swoje możliwości i wezmę kredyt na pełen kurs... Właśnie, czy mając już zaliczony kurs w OSK można wykupić pełen kurs w kolejnym OSK?
Niestety, sytuacja finansowa jest jaka jest, a jak czytam, że teraz za badanie lekarskie wołają sobie 200 peelenów, to tym mniejsza szansa na pełen kurs...
Sig
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 27 kwietnia 2015, 00:13

Re: Utrata możliwości podejścia do egzaminu w Wordzie.

Postprzez jpl » poniedziałek 27 kwietnia 2015, 04:37

Co do kursu: pewnie jakoś da się odnaleźć w bazie WORDu Twoje "podejścia", ale podejrzewam, że może być potrzebny kontakt z OSK (oraz inne rzeczy, wyrobienie profilu kandydata na kierowcę i tak dalej). Z tego, co wiem, jest jakaś procedura na wypadek, gdy OSK już nie istnieje, ale tu musi się wypowiedzieć mądrzejszy ode mnie, także co do tego, czy i co jest stamtąd potrzebne.

Natomiast, z tego, co wiem, formalnie nie możesz już przechodzić kursu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sobie wykupił i 30 godzin w jakimś OSK i podszkolił się z teorii, to jest sprawa do dogadania z OSK.

Jest też chyba tak, że jeśli na kursie miałeś tylko 20 godzin, to musisz te 10, które doszły potem, też wyjeździć.


To tyle z tego, co wiem, ale tu są lepsi specjaliści, więc pewnie się dokładniej wypowiedzą.

Powodzenia :!: :wink:
jpl
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 00:53

Re: Utrata możliwości podejścia do egzaminu w Wordzie.

Postprzez jasper1 » poniedziałek 27 kwietnia 2015, 06:52

Sig, wyrabiasz PKK. Informujesz w urzędzie, że już przystępowałeś kiedyś do egzaminu. Twoje dokumenty zostały przesłane przez WORD do wydziału komunikacji zgodnie z Twoim miejscem zamieszkania w tamtym okresie. Jeśli teraz masz inny urząd, to wydział komunikacji ściągnie Twoje dokumenty i podłączy do PKK, jeśli ten sam, to znajdą u siebie. To może "chwilę" potrwać.
Nie może być problemu z odnalezieniem dokumentów przesłanych przez WORD (chyba, że była powódź, pożar :P ). Jeśli by były, dokumentów zlikwidowanego OSK szukasz w starostwie, na terenie którego OSK działało.
Na "dodatki" idziesz mając PKK. Formalnie nie możesz rozpoczynać nowego kursu, ale możesz spróbować dogadać się z osk co do czasu szkolenia i finansów tak, jak byś miał robić pełny kurs i chodzić na przykład na na teorię i całą praktykę. Moim zdaniem po tak długiej przerwie, to może być dobra wersja, ale sam zobaczysz.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Utrata możliwości podejścia do egzaminu w Wordzie.

Postprzez emczynska » poniedziałek 27 kwietnia 2015, 09:02

Albo macie zamierzchłe informacje, albo ja powinnam się zacząć martwić o moje niedawno uzyskane prawko ;) Pierwszy kurs robiłam w 2005 lub 2006. Kilka razy mi nie wyszło na egzaminie, więc dałam sobie spokój. W tym roku postanowiłam zabrać się za to znowu i przed rozpoczęciem nowego kursu poszłam do urzędu zapytać, czy jeśli teraz będę robić nowy kurs, to muszę jeszcze raz robić badania lekarskie, czy może tamte są ważne. Pani nie powiedziała mi, że nie mogę zrobić drugiego kursu, tylko że w takiej sytuacji jeszcze raz muszę zrobić badania. Znam jeszcze dwie osoby, które po przerwie zrobiły kurs po raz drugi.
emczynska
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 24 marca 2015, 11:41

Re: Utrata możliwości podejścia do egzaminu w Wordzie.

Postprzez jasper1 » poniedziałek 27 kwietnia 2015, 11:26

Jak wyciągniesz i podłączysz do PKK stare dokumenty, to nie możesz robić nowego kursu, z czystym PKK tak.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości