Przyspieszenie wyrobienia prawa jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Przyspieszenie wyrobienia prawa jazdy

Postprzez Schizma » poniedziałek 13 kwietnia 2015, 11:21

Witajcie,
piszę do Was z pewnym (poważnym dla mnie problemem) a mianowicie rozchodzi się o przyspieszenie wyrobienia i zarazem odebrania prawa jazdy.
Zacznę od początku, zapisałem się na kurs B+A2 i taki też profil w urzędzie miasta musiałem wyrobić, zdałem kategorię B już ładne 1,5 tygodnia temu, chciałem się dowiedzieć kiedy dany dokument mogę odebrać, lecz ku mojemu zdziwieniu okazało się że nie mogą go aktualnie wyrobić z racji na to iż profil mam B+A2 a nie samo B i aby było wszystko poprawnie muszę zdać jeszcze A2..
Doszliśmy wkońcu do porozumienia, pracowniczka urzędu powiedziała abym udał się do niej ponownie z kolejną fotografią, odpisem badań lekarskich (na który czekam tydzień) i 150 zł i dopiero wtedy zacznie wczęte wyrobienie dokumentu, okres wyrobienia go w Opolu to 2 tygodnie, ja niestety tyle czasu nie mam.
Wszelkie dokumenty i opłata zostaną uiszczone w środę rano a prawko potrzebuję już na wtorek popołudniu, także 4 dni robocze, jest jakaś możliwość ? gdzie mam się zgłosić aby cokolwiek ruszyć ? muszę jakiś wniosek pisać ? z góry wielkie dzięki za pomoc, pozdrawiam
Schizma
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 13 kwietnia 2015, 11:06

Re: Przyspieszenie wyrobienia prawa jazdy

Postprzez Michal9191 » poniedziałek 13 kwietnia 2015, 15:18

Kolego prawko wyrabia PWPW wątpię że uda ci się coś wskórać wszyscy czekali z niecierpliwością i musieli swoje odbębnić
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Przyspieszenie wyrobienia prawa jazdy

Postprzez Zawiszak89 » poniedziałek 13 kwietnia 2015, 16:01

Ja czekałem 10 dni roboczych .Czeka się o ile dobrze mówię do 14 dni.Nie robią dla nikogo wyjątku ,każdy czeka i każdy chciałby mieć jak najszybciej .Nie zrobisz nic tylko musisz czekać na swoje .Proste
27.08.2009- Zdane Prawko
Zawiszak89
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela 28 grudnia 2014, 12:00

Re: Przyspieszenie wyrobienia prawa jazdy

Postprzez Schizma » poniedziałek 13 kwietnia 2015, 22:36

ehh to kiepsko, szczególnie dlatego że gdyby pracowniczka w urzędzie normalnie postąpiła i przyjęła wniosek o wyrobienie prawka gdy byłem za pierwszym razem to nie byłoby żadnego problemu, ale oczywiście muszę załatwiać nowe dokumenty żeby mogła to zrobić, masakra ...
Powiedzcie mi jeszcze jak to jest z terminem ważności kursu na daną kategorię, gdyż wątpię że zdążę zdać A2 przed wyjazdem za granicę, słyszałem że po ukończeniu kursu w szkole jazdy mam pół roku na zdanie i co potem jeśli nie zdążę? nowy kurs, czy obowiązuje już zasada że kurs nie jest potrzebny do zdawania ?
Schizma
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 13 kwietnia 2015, 11:06


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości