jak zrobić parkowanie równoległe kat c

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

jak zrobić parkowanie równoległe kat c

Postprzez knapik » sobota 28 marca 2015, 23:31

witam wszystkie manewry na placu manewrowym robię bezbłędnie aż sam się dziwie :-) ale parkowanie równoległe nie umiem zrobić niewiem w którym momencie odkręcac robiłem to z 6 razy i dwa razy mi dobrze wyszło ale jak inne manewry mi instruktor tłumaczył ani razu nie najechałem na pachołek ani linie tylko z tym jest problem może dlatego że na tym placu co jeżdżę nie na pasu pomalowanego przy lewej stronie pojazdu jak jest w tym garażu bo gościu wynajmuje plac i ponadto wszystkie linie są mało widoczne pozdrawiam
Pj : B,C
knapik
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek 24 lutego 2015, 19:06

Re: jak zrobić parkowanie równoległe kat c

Postprzez pasqudek » niedziela 29 marca 2015, 02:30

ZLE CZYTA SIE TWOJ POST. INTERPUNKCJA.
A czy po otrzymaniu pj tez bedziesz zawsze mial linie/pacholki na placu/parkingu?
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: jak zrobić parkowanie równoległe kat c

Postprzez dylek » niedziela 29 marca 2015, 08:05

1. Blisko koperty cofasz do momentu zrównania się tylnych kół z początkiem kopert.
2. Skręt max w prawo i jazda w tył do momentu, aż w lewym lustrze zobaczysz ten pachołek przy krawężniku z końca koperty.
3. Wyprost kół i wsuwasz się w kopertę do momentu, aż prawy przedni róg samochodu mija ci pachołek.
4. Skręt max w lewo i ustawiasz się równolegle do krawężnika.

@pasqudek - w życiu linie sobie wyobrazisz, pachołki zostaną zastąpione np. rogiem pojazdu innego itp... niemniej jednak przy cięższych kategoriach potrzebujesz punktów odniesienia.
Nie sądzisz chyba, że odwrócisz się przez prawe ramię do tylnej szyby i na czuja cofniesz ciężarówką czy autobusem :D
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości