Równorzędne czy nie ? filmik - pogubilem sie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Równorzędne czy nie ? filmik - pogubilem sie

Postprzez lokos » sobota 28 marca 2015, 13:01

Witam, we wtorek mam egzamin i oglądam sobie trasy egzaminacyjne z mojego miasta i nurtuje mnie pewna sytuacja z filmiku na youtube.
https://www.youtube.com/watch?v=hjxVL48EbqI
Jest to strefa z ograniczeniem do 30km/h i z wieloma skrzyżowaniami równorzędnymi, jednak w 1:52 widzimy znak ostrzegający o skrzyżowaniu równorzędnym tylko, że jest on nieco daleko od skrzyżowania, po chwili ten Pan z filmiku informuje nas o tym, że skrzyżowanie w 2:16 jest skrzyżowaniem na którym mamy pierwszeństwo i nie za bardzo się z tym zgadzam, są nawet wyznaczone prostokątne linie warunkowego zatrzymania oraz dla pojazdów jadących w stronę przeciwną jest znak ostrzegający o skrzyżowaniu równorzędnym zaraz przed skrzyżowaniem.

I pytanie stricte dotyczące skrzyżowań równorzędnych. Jeżeli nie jesteśmy informowani znakiem A-5 o tym, że wjeżdzamy na skrzyżowanie równorzędne a są linie warunkowego zatrzymania złożone z prostokątów po każdej stronie to jest to też normalne, równorzędne skrzyżowanie?
lokos
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela 18 stycznia 2015, 12:28

Re: Równorzędne czy nie ? filmik - pogubilem sie

Postprzez testuje » sobota 28 marca 2015, 14:46

Według mnie jest równorzędne, na co wskazuje znak.
testuje
 
Posty: 121
Dołączył(a): sobota 15 listopada 2014, 20:18

Re: Równorzędne czy nie ? filmik - pogubilem sie

Postprzez szerszon » sobota 28 marca 2015, 14:48

Oczywiście ,że bzdura na tym filmiku. W ogóle te napisy to kpina. "uważamy" na prawą stronę. Tym z prawej ustępujemy pierwszeństwa, a uważamy na wszystkie wloty, ponieważ ktoś może nas nie zauważyć.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Równorzędne czy nie ? filmik - pogubilem sie

Postprzez lokos » poniedziałek 30 marca 2015, 13:37

Egzamin miałem jednak dzisiaj o 12;30, dobrze że sprawdziłem na kartce bo by mi przepadł, po 25minutach jazdy wróciłem do WORD'u, zdany :D dzięki serdeczne
lokos
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela 18 stycznia 2015, 12:28


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości