prawo jazdy, a okulary bez wpisu z badań

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

prawo jazdy, a okulary bez wpisu z badań

Postprzez azil22 » sobota 28 marca 2015, 11:03

Witam, w listopadzie zaczynalem kurs prawa jazdy i na badaniach lekarskich byłem bez okularów, bo ich nie potrzebowałem(jeszcze nie nosiłem wtedy okularów) i tak juz prawie wyjeździłem 30h i będę się zapisywał na teorie. Czy mogą być jakieś problemy z tym że będę na egzaminie teoretycznym a później praktycznym w okularach, pomimo że w papierach nic nie ma abym musiał je nosić?
azil22
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 28 marca 2015, 10:50

Re: prawo jazdy, a okulary bez wpisu z badań

Postprzez rusel » sobota 28 marca 2015, 19:43

nie
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: prawo jazdy, a okulary bez wpisu z badań

Postprzez tomcioel1 » sobota 28 marca 2015, 22:28

rusel napisał(a):nie


to nie jest takie oczywiste... we wrocku są niektórzy tacy wspaniali "interpretatorzy ustawy" że jak ktos nie ma kodu wpisanego a idzie w brylach na egzamin to abo zdejmuje albo nie chcą dopuścić do egzaminu...

ja bym sie na twoim miejscu dokladnie dopytał jak do tej kwestii podchodzą w twoim wordzie, żebyś później nie miał lipy ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: prawo jazdy, a okulary bez wpisu z badań

Postprzez Makabra » sobota 28 marca 2015, 22:48

Ja bym sobie soczewki kupil.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: prawo jazdy, a okulary bez wpisu z badań

Postprzez lith » niedziela 29 marca 2015, 16:54

@tomcioel1
I nie znalazło się kilku kursantów, którzy by napisali skargę już nawet po zdanym egzaminie? Czy odwołali od wyniku po oblanym, że to przez to, że im egzaminator kazał bez okularów jechać? Kurcze.... widzę patola kwitnie w niektórych wordach aż miło.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: prawo jazdy, a okulary bez wpisu z badań

Postprzez azil22 » niedziela 29 marca 2015, 21:08

Mhm, dzięki za odpowiedzi. Mam o tyle dobrze że mogę zdjąć okulary i dam sobie radę bez nich, ale chyba przerzuce się na soczewki(jak się uda, bo nie każdy może).
azil22
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 28 marca 2015, 10:50

Re: prawo jazdy, a okulary bez wpisu z badań

Postprzez tomcioel1 » poniedziałek 30 marca 2015, 12:17

lith napisał(a):@tomcioel1
I nie znalazło się kilku kursantów, którzy by napisali skargę już nawet po zdanym egzaminie? Czy odwołali od wyniku po oblanym, że to przez to, że im egzaminator kazał bez okularów jechać? Kurcze.... widzę patola kwitnie w niektórych wordach aż miło.


To nie jest tak że egzaminator komuś każe jechac bez okularów... Kursant ma na egzaminie jechać tak jak jest w orzeczeniu lekarskim - ma wpisany kod to bryle na łep , nie ma kodu to nie powinien okularów zakładać , no chyba że przekona egzaminatora że to nie są okulary korekcyjne - jak dla mnie jest w tym jakaś logika i jak wiele rzeczy mnie w działaniu wordu, a zwłaszcza pracowników wnerwia to ten problem powiedzmy że nie jest zbyt istotny - kwestia dopasowania się do interpretacji danego ośrodka...
a że różne wordy różnie interpretują to samo zagadnienie to już paranoja ...

PS namówić do napisania skargi kogoś po zdanym egzaminie to jest rzecz niewykonalna...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: prawo jazdy, a okulary bez wpisu z badań

Postprzez lith » poniedziałek 30 marca 2015, 17:51

Właśnie kompletnie nie rozumiem tego dlaczego jak nie ma kodu to nie powinien okularów korekcyjnych zakładać. To już jest jakiś wymysł niedouczonych egzaminatorów próbujących w ten sposób pokazać jacy są ważni... Jeżeli ktoś ma ostrość wzroku nie mniej niż 0,5 bez korekcji to nie widzę powodu, żeby mu wpisywać kod na okulary czy soczewki mimo, że ktoś może ich używać (żeby widzieć lepiej, bo 0,5 to dupy nie urywa). Pozwolenia na jazdę w okularach mieć nie trzeba.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: prawo jazdy, a okulary bez wpisu z badań

Postprzez skov » poniedziałek 30 marca 2015, 18:39

Egzaminator ma obowiązek tylko nie dopuścić do egzaminu osoby, które nie spełniają warunków wynikających z kodów z orzeczenia. Jeżeli nie ma kodów to i nie ma ograniczeń zdrowotnych w korzystaniu z uprawnień.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: prawo jazdy, a okulary bez wpisu z badań

Postprzez zielony2014 » środa 08 kwietnia 2015, 14:55

U mnie nie było żadnego problemu. Badania miałem dosyć dawno robione gdy posiadałem sokoli wzrok. Następnie miałem długą przerwę od robienia prawka. Egzamin odbyłem w okularach z wadą nie pozwalającą jechać bez.
Zawsze możesz dopytać w biurze, pracownik pójdzie się upewnić do pokoju egzaminatorów i otrzymasz odpowiedź z pierwszej ręki.
zielony2014
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek 10 kwietnia 2014, 01:22


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości