nie zdałem po raz 5

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

nie zdałem po raz 5

Postprzez gerrard » czwartek 19 marca 2015, 11:21

witam , mialem dzis egzamin 5 raz i kolejny z wynikiem negatywnym. Czy popelnilem az tak straszny blad czy to egzaminator wyjatkowo zly?
otoz jak zwykle wyjechalem z placu , podczas tych 5 egzaminow zawsze wyjezdzalem dzis z problemami bo za 2 podejsciem ale sie udalo . i tak jedziemy na miasto i mialem zawrocic na drodze dwujezdzniowej dwukierunkowej , i jak zawracalem nalezalo zawrocic szeroko do prawej strony a ja krotko ustawilem sie przy lewej i zawrocilem , zaczal sie na mnie strasznie drzec i powiedzial ze mam 1 blad , ok zgodze sie , jade dalej i kazal mi zaparkowac po lewej stronie , wiec jade prosto kierunkowskaz lewy i pelny skret i bach hamulce , spanikowalem bo nie wiedzialem czemu , i okazalo sie ze przy parkowaniu w lewej powinienem zjechac do osi jezdzni a ja nie zjechalem bo chcialem miec wiecej miejsca zeby sie ladnie zmiescic parkujac i tym oto tym bledem nie zdalem dzis egzaminu. czy egzamin poprawnie zostal przerwany , wydaje mi sie ze ten blad z niedojechaniem do osi jezdzni nie jest wielkim grzechem i powinienem kontynuowac jazde.
gerrard
 
Posty: 20
Dołączył(a): czwartek 19 marca 2015, 11:11

Re: nie zdałem po raz 5

Postprzez szerszon » czwartek 19 marca 2015, 11:58

Miejsce zawracania-namiary
Parkowanie..hmmm.. też wypadałoby zobaczyć, gdzie to było.
I co jest konkretnie napisane jako powód przerwania egzaminu ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: nie zdałem po raz 5

Postprzez gerrard » czwartek 19 marca 2015, 12:10

powod przerwania egzaminu: skret w lewo na drodze dwukierunkowej od lewej krawedzi jezdni ( ja skrecajac w lewo w pole parkingowe skrecilem z bardziej prawej strony.
zdawalem w nowym saczu , i mialem zawrocic zaraz przed rondem w uliczce i ustawilem sie przy lewej stronie jezdni i ci co skrecali z naprzeciwka w moja strone to ich bym zablokowal i powinienem od prawej sie ustawić. i mam zaznaczone na kartce 2 razy negatywnie zmiana kierunku jazdy w lewo i w prawo.
gerrard
 
Posty: 20
Dołączył(a): czwartek 19 marca 2015, 11:11

Re: nie zdałem po raz 5

Postprzez rusel » czwartek 19 marca 2015, 12:17

Czyli zjechałeś na pas do jazdy w przeciwnym kierunku? z przeciwka ktoś jechał?
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: nie zdałem po raz 5

Postprzez gerrard » czwartek 19 marca 2015, 12:23

nie ja jechalem swoim pasem , pas do jazdy z na przeciwka to byl ten lewy pas ja jechalem prawym , i egzamintor mi powiedzial ze przy skreci musialem zjechac do tego pasa lewego ktory byl dla samochodow z naprzeciwka a ja nie zjechalem tylko ze swojego pasa pelny skret w strone parkingu i hamulec egzamintora i z krzykiem : z ktorej strony pan to skreca??!!
gerrard
 
Posty: 20
Dołączył(a): czwartek 19 marca 2015, 11:11

Re: nie zdałem po raz 5

Postprzez rusel » czwartek 19 marca 2015, 12:25

podaj to miejsce na zumi, bo ciężko zrozumieć co masz na myśli
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: nie zdałem po raz 5

Postprzez gerrard » czwartek 19 marca 2015, 12:30

https://www.youtube.com/watch?v=5ROksOpul1o od 9 minuty i 5 sekundy jets to miejsce gdzie parkowalem i zrobilem to prawie identycznie jak na filmiku moze troszke bardziej po prawej bylem i wtedy mi zahamowal
gerrard
 
Posty: 20
Dołączył(a): czwartek 19 marca 2015, 11:11

Re: nie zdałem po raz 5

Postprzez gerrard » czwartek 19 marca 2015, 13:13

a jesli chodzi o zawracanie to tu zrobilem blad https://www.youtube.com/watch?v=AF5Es2FxLUo od 30sek jak ta "elka" w lewej zawraca to ja nie tak jak ona do prawej tylko do lewej sie ustawilem i ten 2 blad i egzamin przerwany
gerrard
 
Posty: 20
Dołączył(a): czwartek 19 marca 2015, 11:11

Re: nie zdałem po raz 5

Postprzez dylek » czwartek 19 marca 2015, 13:24

Z tego co zrozumiałem to :
- zawracanie...
miejsce tego typu :
https://www.google.pl/maps/@49.595312,20.731931,3a,75y,65.33h,73.38t/data=!3m4!1e1!3m2!1sAeu74VrkIs3-zeSyglm1JA!2e0
a zawrotka poszła nie torem TIRa, tylko przy lewej krawędzi.

Co do parkowania, to rozumiem, że manewr skrętu w lewo w miejsce parkingowe nie został wykonany od osi jezdni, tylko od prawego krawężnika.

Co do parkowania...z filmiku, który podałeś, to jest tam od groma miejsca i nijak nie idzie wytłumaczyć gabarytami pojazdu najazdu na parkowanie od prawego krawężnika.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: nie zdałem po raz 5

Postprzez gerrard » czwartek 19 marca 2015, 13:29

no tak dobrze pan rozumie . o ile zawrotke mozna uznac za blad to parkowanie nie jest chyba az takich grzechem ze nie dojechalem do osi skoro i tak dobrze zaparkowalem . mysle ze za takie blad i przez to oblanie to troche przesada
gerrard
 
Posty: 20
Dołączył(a): czwartek 19 marca 2015, 11:11

Re: nie zdałem po raz 5

Postprzez rusel » czwartek 19 marca 2015, 13:31

nie bardzo rozumiem dlaczego egzamin został przerwany i po co korzystanie z hamulca przez egzaminatora.

To zawracanie na dwukierunkowej, fakt niebezpieczne zachowanie, pytanie czy na lewym pasie były inne pojazdy.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: nie zdałem po raz 5

Postprzez gerrard » czwartek 19 marca 2015, 13:40

tez nie rozumiem po co hamowal przy tym parkowaniu , a jesli chodzi o zawracanie to sie przynaje ze to moja wina bo powinienem do prawej dojechac . chodzi ci o to czy byly samochody na ten pas na ktory wjezdzalem po zawroceniu? byly auta z naprzeciwka ktore gdyby chcialy skrecic w lewo to ja zle ustawiajac sie im to uniemozliwilem .
gerrard
 
Posty: 20
Dołączył(a): czwartek 19 marca 2015, 11:11

Re: nie zdałem po raz 5

Postprzez rusel » czwartek 19 marca 2015, 13:54

No to wynik jest wiążący, egzaminator uznał zawracanie za realne zagrożenie kolizją dlatego nie informował o możliwości kontynuowania egzaminu z wynikiem negatywnym a ma taki obowiązek w przypadku gdy byłby to jedynie błąd x2. Zatem parkowanie nie miało większego wpływu na Twój los.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: nie zdałem po raz 5

Postprzez gerrard » czwartek 19 marca 2015, 13:57

czyli prawidlowo oblalem?
dodam ze glowny powod przerwania egzaminu jest wpisany wlasnie nie dojechanie do osi jezdzni
gerrard
 
Posty: 20
Dołączył(a): czwartek 19 marca 2015, 11:11

Re: nie zdałem po raz 5

Postprzez rusel » czwartek 19 marca 2015, 14:27

no zabrakło sentencji o zagrożeniu kolizją, sam fakt niezjechania do osi jezdni nie skutkuje przerwaniem egzaminu stąd dociekanie "dlaczego?". Znów brak czytelnej komunikacji egzaminator - kursant. No chyba że dokładnie wytłumaczył na czym polegało ryzyko tego manewru.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości