Kat C jak zrobić bezbłędnie łuk?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Kat C jak zrobić bezbłędnie łuk?

Postprzez knapik » środa 18 marca 2015, 21:11

Witam na pierwszej " jeździe" Instruktor pokazywał mi gdzie światła są w pojeździe, poznawałem ciężarówke i robiłem łuk i pytanie wiem że trzeba sie trzymać prawej strony jak cofam ale czy na pachołki mi wyznaczają ile obrotów kierownicy mam odkrecić tak jak na kat b i na samym końcu jak odkrecam przy prostowaniu troszke nie za dobrze mi to wychodzi jak to poprawić ? ale musze sie pochwalić ze z 5 razy sam zrobilem łuk bez żadnej podpowiedzi instruktora ale i tak sa "małe niedociągnięcia " więc prosze podpowiedzieć mi odnosnie 2 pytań będe wdzieczny pozdro
Pj : B,C
knapik
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek 24 lutego 2015, 19:06

Re: Kat C jak zrobić bezbłędnie łuk?

Postprzez Makabra » środa 18 marca 2015, 21:43

Skoro na B uczyłeś się na debilne systemy dokręcania i odkręcania przy jakimś konkretnym pachołku, to teraz masz efekt taki że nie umiesz cofać. Zamiast zacząć się normalnie uczyć, pytasz znowu o te same debilne systemy, których efektem jest nieumiejętność cofania na czuja. Ćwicz odkręcanie na czuja to się nauczysz cofać jak człowiek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Kat C jak zrobić bezbłędnie łuk?

Postprzez rusel » środa 18 marca 2015, 22:41

Knapik trzymasz prawą stronę tak jak mówi instruktor ale bez przesady i powolne odkręcanie. Obserwacja 2 pachołka po lewej żeby dokręcić odpowiednio jak go przejdziesz i dalej już celowanie.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Kat C jak zrobić bezbłędnie łuk?

Postprzez GregoryAlone » czwartek 19 marca 2015, 19:45

W ciężarówce jest na tyle dużo lusterek w odpowiedniej wielkości ze nie trzeba się uczyć "systemu", wystarczy Ci tylko dobre oko i wyczucie ! Trening czyni mistrza :D miałem egzamin 17 Marca i zdałem bez problemu, nawet trzymając się bardzo blisko prawej strony ( tym się nie sugeruj ;) ), a tez się bałem jak cholera :mrgreen: niepotrzebnie, powodzenia ! ;)

ps. czas na przyczepy :mrgreen:
Kat B - 2007 - za 1 | Kat C - 2015 - za 1 | Kat C+E - 2015 - za 2 | KW - 2015 - za 1 :)
GregoryAlone
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek 09 lutego 2015, 19:14

Re: Kat C jak zrobić bezbłędnie łuk?

Postprzez PROVOKATOR1986 » piątek 20 marca 2015, 18:52

Moim zdaniem łuk solówką najlepiej robić tylko na prawe lusterko, gdy ruszasz do tyłu to cały czas obserwacja w prawej i gdy widzisz jak autko ucieka to lekko w prawo, dalej ucieka i znowu lekko w prawe.
Kat: B,B+E,C,C+E,D,D+E

''Kontroluj swoje przeznaczenie albo ktoś zrobi to za Ciebie''
PROVOKATOR1986
 
Posty: 73
Dołączył(a): czwartek 01 maja 2014, 15:11
Lokalizacja: łódź


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości