Negatywny wynik egzaminu-odwołać się?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Negatywny wynik egzaminu-odwołać się?

Postprzez rusel » środa 18 marca 2015, 19:06

Skov kto gdzie stał ? Chyba o czymś innym dyskutujemy

po czym po przejechaniu dosłownie ok. 10cm pani egzaminator wcisnęła pedał hamulca i kazała mi podjechać do przodu, po czym zakończyła egzamin wynikiem negatywnym, twierdząc ,że powinnam upewnić się w lusterku wstecznym czy samochody mnie minęły


Dla mnie z relacji wynika że była to próba wyjazdu ze stanowiska postojowego mimo nadjeżdżających/przejeżdżających pojazdów.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Negatywny wynik egzaminu-odwołać się?

Postprzez skov » środa 18 marca 2015, 19:25

marcheweczka napisał(a):Gdy rozpoczynałam manewr cofania byłam pewna , że żaden samochód już nie znajduję się za moim, więc czy miała prawo mnie oblać za to, że nie spojrzałam w konkretne lusterko?

Tak jak pisałam wcześniej ,według mojej oceny samochodu już nie było, być może się pomyliłam i jakimś minimalnym kawałeczkiem tyłu jeszcze był za mną (wtedy rozumiem decyzję o negatywnym wyniku), stąd moje pytanie czy powinna mnie dodatkowo poinformować o tym, że się za mną znajdował czy wystarczające jest :"nie upewniła się pani we wstecznym lusterku czy samochód już minął... "


no z tej relacji zrozumiałem że jakiś samochód nie minął jego samochodu więc tam został a on nie upewniwszy się w lusterku chciał na niego sie wgramolić. W przeciwnym razie po co egzaminator/ka by zarzucała mu brak obserwacji w lusterku?
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Negatywny wynik egzaminu-odwołać się?

Postprzez rusel » środa 18 marca 2015, 20:05

Jakbyś tego nie ujął dla mnie wychodzi na jedno. Wyjazd, pojazdy zasłaniają widoczność po obu stronach, kandydatka wyjeżdża, skupia się na różnych rzeczach, przejeżdżają jakieś pojazdy, kursantka nie hamuje w momencie kiedy na jej wysokości ktoś jeszcze był i egzaminator wciska hamulec.

3 możliwości na arkuszu

a nieust.podczas cofania
b nieust.podczas włączania się do ruchu
c trochę naciągane (zagrożenie kolizją) - nie ma w tabeli ale 2 lata temu warszawa wrzuciła to do systemu

Egzaminatorka mówi o lusterku wstecznym (że należy się upewniać...bla bla bla). Oczywiście kompletnie nie kupuje wersji że "powodem" oblania było lusterko, tu już delikwentka sobie dorabia teorie.

Fakt to tylne lusterko to na guzik się przyda przy wyjeździe gdzie masz h..widoczność, przecież nie będę się gapił co mam na wprost za sobą, gdzie tu czas na reakcje... ale tego zakładać nie musimy.

Problem tego typu nie wynika z sytuacji na egzaminie, tylko niestety ze sposobu tłumaczenia błędów lub decyzji.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Negatywny wynik egzaminu-odwołać się?

Postprzez Zawiszak89 » czwartek 19 marca 2015, 15:32

Dla Mnie takie czepianie się na siłę.Skoro patrzyła cofając wiec jaki miała patrząc w lusterko ...
Oczywiście kontem oka mogła ale bez przesady.
Nooo ale idzie lato ,WORD musi zarobić na nowe eleganckie z salonu samochody i czego się nie robi by zarobić 140 zł :).
27.08.2009- Zdane Prawko
Zawiszak89
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela 28 grudnia 2014, 12:00

Re: Negatywny wynik egzaminu-odwołać się?

Postprzez rusel » czwartek 19 marca 2015, 15:37

ooo ale idzie lato ,WORD musi zarobić na nowe eleganckie z salonu samochody


wordy dzierżawią pojazdy za 1zł, więc nie truj.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości