Wyrobieniu "plastiku"

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Wyrobieniu "plastiku"

Postprzez hubijas » wtorek 17 lutego 2015, 17:34

Witam,
8 marca tego roku mam 18 urodziny, więc na 3 miesiące przed zapisałem się na kurs. Kurs odbyłem, egzamin zdałem 9 lutego. Zadowolony myślałem, że po zapłaceniu opłaty plastik zostanie wyrobiony i będzie czekał aż do moich 18 urodzin. :D Jednak dziś dzwoniła do mnie pani z wydziału komunikacji, że muszę zapłacić 100,50 zł za wyrobienie plastiku i oni gdy będzie zapłacone, będą mogli 9 marca wysłać dokumenty do wyrobienia prawa jazdy. Dopiero od 9 marca w ciągu 9 dni roboczych prawo jazdy będzie do odbioru. Jak to jest :?:
hubijas
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 17 lutego 2015, 17:04

Re: Wyrobieniu "plastiku"

Postprzez JAKUB » wtorek 17 lutego 2015, 18:56

hubijas napisał(a):(...)Jak to jest :?:
Tak to jest :spoko:
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Wyrobieniu "plastiku"

Postprzez hubijas » wtorek 17 lutego 2015, 23:35

Czyli po co jest możliwość zdawania wcześniej ? Żeby mieć dłuższą przerwę od kursu do normalnego jeżdżenia ? Logiczne było to co można znaleźć w internecie. Zapisujesz się na kurs 3 miesiące wcześniej, miesiąc przed zdajesz,płacisz za wydanie prawa jazdy i na urodziny odbierasz.
A jest tak: Zapisujesz się na kurs 3 miesiące wcześniej, miesiąc przed zdajesz,płacisz za wydanie prawa jazdy i na urodziny wysyłają do zrobienia, tydzień-dwa tyg po odbierasz.
Skąd się biorą w takim razie takie zapisy ? :eek2:
Teoretycznie jest możliwość zdania egzaminu na prawo jazdy przed 18 rokiem życia, gdyż na kurs prawa jazdy kat. B można zapisać się na 3 miesiące przed ukończeniem 18 roku życia, a egzamin na prawo jazdy można zdawać na miesiąc przed ukończeniem 18 lat. Należy jednak mieć na uwadze, że nawet jeśli kandydat na kierowcę zda egzamin przed osiemnastką, to dokument będzie mógł odebrać najszybciej w dniu 18 urodzin!

Czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć ?
hubijas
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 17 lutego 2015, 17:04

Re: Wyrobieniu "plastiku"

Postprzez disaster » wtorek 17 lutego 2015, 23:50

Chłopie, Ty na serio jesteś dorosły?
Czytać umiesz?
Zapisałeś się na PJ, a nie wiesz od którego roku życia można jeździć z kat B?
Skończysz 18 lat, będzie PJ.
Póki nie skończysz, siedzisz w domu na tyłu, ewentualnie rowerkiem poginasz.
Ty masz rację, a ja mam karabin.
Avatar użytkownika
disaster
 
Posty: 937
Dołączył(a): wtorek 17 października 2006, 16:41

Re: Wyrobieniu "plastiku"

Postprzez hubijas » środa 18 lutego 2015, 00:11

Chłopie czytać potrafię :wink: Nie pytam o żadne jeżdżenie przed 18, pytam o procedurę tworzenia prawa jazdy. Nawet w Ustawie co do wydawania pj (Dz. U. z 2012 roku, poz. 1005) nie ma nic na temat tego, że dopiero po ukończeniu 18 lat przez WK jest wysyłany wniosek o wyprodukowanie PJ. IMO jest sprzeczność w tych nowych przepisach skoro dano możliwość zdawania miesiąc wcześniej, to w tym czasie PWPW powinno produkować PJ i po ukończeniu zgłaszasz się po odbiór, a tak równie dobrze mógłbym zdawać w dniu urodzin i by wyszło to samo +- 2 dni na przesłanie informacji z WORDu.
Możesz sobie myśleć chłopie, że desperacja 2 tyg poczekać dłużej, ale codziennie dojeżdżam busami 50 km w jedną stronę i czeka na mnie samochód już więc zależy mi na jak najszybszym otrzymaniu plastiku
hubijas
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 17 lutego 2015, 17:04

Re: Wyrobieniu "plastiku"

Postprzez testuje » środa 18 lutego 2015, 00:31

hubijas napisał(a):Możesz sobie myśleć chłopie, że desperacja 2 tyg poczekać dłużej, ale codziennie dojeżdżam busami 50 km w jedną stronę i czeka na mnie samochód już więc zależy mi na jak najszybszym otrzymaniu plastiku


Wcześniej też dojeżdżałeś, więc te 2tyg nie zrobią różnicy.
testuje
 
Posty: 121
Dołączył(a): sobota 15 listopada 2014, 20:18

Re: Wyrobieniu "plastiku"

Postprzez hubijas » środa 18 lutego 2015, 00:43

Jakie przyjazne te forum jest :spoko:
Dojeżdżałem i była to dla mnie katorga mam 195 cm wzrostu i w busach są 2 miejsca na których się mieszczę. Mam problemy z kręgosłupem lędźwiowym, więc siedzenie w pozycji powyginanej jak Quasimodo nie jest najprzyjemniejszą rzeczą. Kursy busów są dość mocno oblegane, bo to jedyny transport poniżej półtorej godziny na tej trasie, więc często zdarza się że miejsc brakuje, a stojąc choćbym stał w najwyższym miejscu muszę być zgarbiony bo się zwyczajnie nie mieszczę. 2 tyg katorgi mniej lub więcej dla mnie robi różnicę.
Konkretnej odpowiedzi tu nie dostałem. Znalazłem ją sam. Dzięki za pomoc i próby zmieszania mnie z błotem :lol: . Temat do usunięcia.
hubijas
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 17 lutego 2015, 17:04

Re: Wyrobieniu "plastiku"

Postprzez grzechotek » środa 18 lutego 2015, 11:30

Urodziny masz 8 marca i datę wyrobienia PJ nie możesz mieć mniejszą niż właśnie tego 8 marca, bo kat. B jest od 18 roku życia. Data na prawku to jest chyba termin wpłynięcia dokumentów na PWPW.
Także nie denerwuj się przyjdzie ten dzień, że odbierzesz swoje "lejce". Ja czekałem dokładnie 7 dni kalendarzowych od egzaminu.

Jeżdżenie każdy dzień po 50 km jest męczące, zakładam że jeździsz do szkoły, więc nie lepiej wynająć pokój lub mieszkać w internacie. Mniej męczące, zapewne mniej kosztowne i masz więcej czasu dla siebie.
grzechotek
 
Posty: 70
Dołączył(a): sobota 07 czerwca 2014, 08:04

Re: Wyrobieniu "plastiku"

Postprzez Jacol63 » czwartek 19 lutego 2015, 00:18

Dokładnie, do CEPIKu zostajesz dodany w momencie złożenia przez WK wniosku o PJ w PWPW. Stąd też nie można inaczej.
25.10.2014. - Teoria 66/74
3.11.2014. - Teoria 69/74
26.11.2014. - (Plac)(Miasto) - czas trwania 22 min
16.12.2014 - (Plac)(Miasto) - 37 minut
10.01.2015. - (Plac)(Miasto) - 37 minut
30.01.2015. - (Plac)(Miasto) - 35 minut - ZDANE
Jacol63
 
Posty: 21
Dołączył(a): czwartek 18 grudnia 2014, 01:31


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości