Egzamin na samochodzie OSK

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Egzamin na samochodzie OSK

Postprzez JAKUB » wtorek 24 lutego 2015, 22:26

elle, dylek - ???
Ostatnio zmieniony czwartek 26 lutego 2015, 21:24 przez JAKUB, łącznie zmieniany 1 raz
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Egzamin na samochodzie OSK

Postprzez Borys_q » wtorek 24 lutego 2015, 23:17

Borys, no bez przesady, za czas postoju nie z winy instruktora placi Kursant ktory nie stawil sie a zajecia,
Nie wiem jak tam u was w Reichu u mnie było tak, jednemu wpisywałeś godziny na które się nie stawił, inny szedł płakać do szefa a, że szef miał miękkie serce to ja miałem mniej w portfelu.

jezeli godziny pracy wypadly tak a nie inaczej, to nikt nie placi za przestoj, po prostu Pech.


Wiesz czy to, że szef nie może mi znaleźć zajęcia jest moja winą? Ja jestem gotowy do pracy, a nie może mnie dwa razy w jednej dobie zatrudnić.

A kto mój drogi powiedział, ze tyle nie może kosztować kurs ?


Rynek tak powiedział, Polscy przedsiębiorcy w większości dziedzin mają umiejętność zadziwiająco szybkiego psucia rynku.

Zdradze Ci mala tajemnice, jak juz za kilka lat zrownaja sie ceny miedzy zachodem a Polska, to nikt za 5 000 pln'ow nie bedzie chcial szkolic, bo powie, ze za darmo nie szkoli.


Nie "jak" a "jeśli". Zdradzę ci jeszcze większą tajemnicę. Nic się nie wyrówna, szybciej się rozsypie niż się wyrówna.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Egzamin na samochodzie OSK

Postprzez ks-rider » wtorek 24 lutego 2015, 23:26

szerszon napisał(a):Ile benzyna w tej chwili ?


Byla po 1,019 a obecnie 1,109 ale za diesel'a

JAKUB napisał(a):Mam małe MARZENIE,... oj - chyba, że to zachód dorówna naszym cenom. Ile w Polsce min. można zapłacić instruktorowi? - 8,00 PLN'nów, tj. 2,- EUR-asie.


Jakub, zycie ureguluje to predzej czy pozniej. Tomek Kulik zawsze mawial, ze rowna sie do lepszego a nie do gorszego.

PJ robi sie raz - to tak jak zaklad pogrzebowy. Ci ktorzy beda chcieli zrobic zaplaca kazda cene a tych ktorych nie bedzie stac, beda albo chodzic pieszo albo jezdzic rowerem. Masz z tym Problem ?

Borys_q napisał(a):1. Nie wiem jak tam u was w Reichu u mnie było tak, jednemu wpisywałeś godziny na które się nie stawił, inny szedł płakać do szefa a, że szef miał miękkie serce to ja miałem mniej w portfelu.

2. Wiesz czy to, że szef nie może mi znaleźć zajęcia jest moja winą? Ja jestem gotowy do pracy, a nie może mnie dwa razy w jednej dobie zatrudnić.

3. Rynek tak powiedział, Polscy przedsiębiorcy w większości dziedzin mają umiejętność zadziwiająco szybkiego psucia rynku.

4. Zdradzę ci jeszcze większą tajemnicę. Nic się nie wyrówna, szybciej się rozsypie niż się wyrówna.


1. Te godziny ktore wpisuje nikt nie ma prawa skreslic, jezeli skresla to i tak musi za to zaplacic - pd tego jest sad prycy. Co Prawda nie lece do sadu z jedna czy dwoma godzinami do sadu ale wtedy wpisuje, ze czyscilem motocykle lub zajmowalem sie czyms innym.

2. He, he, ten temat przerabialem wielokrotnie. Umowa na 240 godzin w miesiacu a faktycznych godzin 160. No i platil i plakal :mrgreen:

Pracodawca objety jest ryzykiem, nie pracownik.

3. Jak nie bedzie komu szkolic, to rynek sam sie naprostuje, spoko.

4. No to beda do mnie przyjezdzac ta 70,- € za 45 minut :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Egzamin na samochodzie OSK

Postprzez Borys_q » wtorek 24 lutego 2015, 23:51

Co Prawda nie lece do sadu z jedna czy dwoma godzinami do sadu ale wtedy wpisuje, ze czyscilem motocykle lub zajmowalem sie czyms innym.


Tylko, że mi nikt nie płacił za czyszczenie motocykla. Po drugie sąd pracy nie zajmuje się stosunkami cywilnoprawnymi, a o inne ciężko w branży chyba że jakieś upośledzone formy Umowy po pracę od których już zwykłe dzieło jest korzystniejsze.


Co do tego wyrównywania, Grecja wyrównuje wyrównuje a wyrównać nie może. Nie chodziło mi że branża szkoleniowa się rozpadnie, tylko się prędzej unia rozpadnie niż wszystkie gospodarki(ceny) sie wyrównają.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Egzamin na samochodzie OSK

Postprzez ks-rider » wtorek 24 lutego 2015, 23:58

Borys_q napisał(a):
Co Prawda nie lece do sadu z jedna czy dwoma godzinami do sadu ale wtedy wpisuje, ze czyscilem motocykle lub zajmowalem sie czyms innym.


Tylko, że mi nikt nie płacił za czyszczenie motocykla. Po drugie sąd pracy nie zajmuje się stosunkami cywilnoprawnymi, a o inne ciężko w branży chyba że jakieś upośledzone formy Umowy po pracę od których już zwykłe dzieło jest korzystniejsze.


Co do tego wyrównywania, Grecja wyrównuje wyrównuje a wyrównać nie może. Nie chodziło mi że branża szkoleniowa się rozpadnie, tylko się prędzej unia rozpadnie niż wszystkie gospodarki(ceny) sie wyrównają.


Widzisz, w Niemczech forma umowy o dzielo czy samozatrudnienia jest zabroniona.

Albo prowadzisz dzialalnosc jako wlasciciel albo jestes pracwnikiem na etacie - innej opcji niema

Drugi podzial to nauczyciel z wlasnym autem lub bez wlasnego auta.

I to jest wszystko

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Egzamin na samochodzie OSK

Postprzez Borys_q » środa 25 lutego 2015, 00:13

Widzisz, w Niemczech forma umowy o dzieło czy samozatrudnienia jest zabroniona.


Czy to też tak dobrze to nie wiem,ja długo pracowałem na umowę o dzieło bo bilans plusów i minusów był korzystny.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Egzamin na samochodzie OSK

Postprzez szerszon » środa 25 lutego 2015, 00:19

ks-rider napisał(a):
szerszon napisał(a):Ile benzyna w tej chwili ?


Byla po 1,019 a obecnie 1,109 ale za diesel'a

.

Czyli prawie to samo co w Polsce., a stawka prawie 3x większa.
Bida u nas aż piszczy :eek2:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Egzamin na samochodzie OSK

Postprzez Borys_q » środa 25 lutego 2015, 00:36

Już nawet nie piszczy nie ma siły.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Egzamin na samochodzie OSK

Postprzez szerszon » środa 25 lutego 2015, 00:52

I weź się szarpnij na samochód za ponad 50 tys.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Egzamin na samochodzie OSK

Postprzez ks-rider » środa 25 lutego 2015, 17:00

szerszon napisał(a):I weź się szarpnij na samochód za ponad 50 tys.


Szerszon, ale czego 50 tys ?

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Egzamin na samochodzie OSK

Postprzez szerszon » środa 25 lutego 2015, 20:05

W Polsce płaci się złotówkami, czyli złotych :D
A przy okazji...mógłbyś coś napisać o kosztach prowadzenia OSK...sala -ile to kosztuje
Ichniejszy ZUS, podatki..
I tak z ciekawości-jakaś średnia cena czynszu ( nie najmu, chociaż to też interesujące) miesięcznego np za mieszkanie ok 50 metrów ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Egzamin na samochodzie OSK

Postprzez JAKUB » środa 25 lutego 2015, 22:09

elle, dylek - ???
Ostatnio zmieniony czwartek 26 lutego 2015, 21:24 przez JAKUB, łącznie zmieniany 1 raz
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Egzamin na samochodzie OSK

Postprzez ks-rider » środa 25 lutego 2015, 23:27

szerszon napisał(a):A przy okazji...mógłbyś coś napisać o kosztach prowadzenia OSK...sala -ile to kosztuje
Ichniejszy ZUS, podatki..
I tak z ciekawości-jakaś średnia cena czynszu ( nie najmu, chociaż to też interesujące) miesięcznego np za mieszkanie ok 50 metrów ?


To zalezy od miasta i dzielnicy oraz atrakcyjnosci miejsca. Mialem szafa ktory z regoly placil
500,- € w Czasami nawet bylo w tym / do tego mieszkanie

Samoubezbieczenie siebie kosztuje d 350,- € wzwyz w zaleznosci od Service jaki oferuje Ka<sa chorych. Zusu samenu jako pracodawca nie placsz. W zaleznosci od dochodu podatek - do 53 %.

W zaleznosci od zamoznosci szkoly lub immage ( podniesienia nosa wlasciciela / checi pokazania sie - kal w PL ) kupuje sie od Daci w zwaz do C-klassy ( Mija szefowa Polka miala nawet E-klasse ), GLK, Q5, O3, Q7 A6 BMW 1,3, 5 czy Honda Accord :mrgreen:

Mieszkani 50 m2 od 450 - 850 € wiec szpagat calkiem niezly.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Egzamin na samochodzie OSK

Postprzez szerszon » środa 25 lutego 2015, 23:36

Ten bandycki 53% podatek to od jakiej sumy wchodzi w grę i czy mógłbyś podać następny niższy próg..też z kwotą.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Egzamin na samochodzie OSK

Postprzez ks-rider » piątek 27 lutego 2015, 00:50

szerszon napisał(a):Ten bandycki 53% podatek to od jakiej sumy wchodzi w grę i czy mógłbyś podać następny niższy próg..też z kwotą.


Wykluczone System podatkowy to ksiazka formatu ponad A5 o grubosci 2.5 - 3 cm Masz ta´belowy System od kazdej sumy a wysokosc podatku bedzie sie rowniez ksztaltowac od tego co zostanie Ci po oplaceniu kosztow czy rozchodow.

Te 53 % to najwyzszy podatek, wiec nie zawsze musi sie tyle placic.

Sorry.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości