Psychotesty oraz ruszanie z hamulca nożnego

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Psychotesty oraz ruszanie z hamulca nożnego

Postprzez kasztaniak555 » poniedziałek 19 stycznia 2015, 00:44

Witajcie, chciałbym zadać wam kilka pytań bo w sumie nie znalazłem odpowiedzi (albo odpowiedzi satysfakcjonującej dla mnie ;))

1. Kiedy jesteśmy kierowani na badania psychologiczne tzw. psychotesty? Jak nas złapią na jeździe po alko/narkotykach czy w innych sytuacjach też?
2. Ruszanie z hamulca nożnego - trzymam hamulec, wrzucam 1 lekko puszczam sprzeglo az zaczyna lapac i dodaje gazu? Bo instruktor raczej radził żeby ruszać z ręcznego (pod górkę chodzi oczywiście) ale chciałbym mieć alternatywę. Czy lepiej ruszać z ręcznego?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 19 stycznia 2015, 01:00 przez kasztaniak555, łącznie zmieniany 1 raz
WORD Bielsko-Biała

- 02.12.2014 - egzamin teoretyczny 68/74 - farcik :D
- 15.12.2014 - I egzamin praktyczny
- 18.12.2014 - II egzamin praktyczny
- 07.01.2015 - III egzamin praktyczny / trwał 29 min :D /zdane :))
kasztaniak555
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota 17 stycznia 2015, 17:42
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Kilka pytań

Postprzez jasper1 » poniedziałek 19 stycznia 2015, 00:53

Rozdziel to na odpowiednie tematy, watki "kilka pytań" zgodnie z regulaminem są usuwane.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Kilka pytań

Postprzez Makabra » poniedziałek 19 stycznia 2015, 00:55

ad.2 można ruszac tak jak pisałeś z nożnego, można też zamiast tego z ręcznego. Co kto lubi, co komu lepiej wychodzi, zależnie od tego jaki masz spadek, im większy tym łatwiej z ręcznego. Albo kup sobie samochód który ma opcję Hill Holder :)
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Psychotesty oraz ruszanie z hamulca nożnego

Postprzez kasztaniak555 » poniedziałek 19 stycznia 2015, 12:05

Dzięki za odpowiedź, a co z tymi psychotestami?

I jeszcze takie pytanko - dziewczyna zdawała prawko w 2012r ale nie zdała, od tamtego czasu nic z tym nie robiła, jej papiery są teraz w WK czy dalej w WORD? Jakby chciała iść znowu zdawać to musi wpierw wyrobić numer PKK a potem w Wydziale Komunikacji poinformować żeby wydali lub wysłali jej dokumenty do WORD? Czy jak to wygląda.
WORD Bielsko-Biała

- 02.12.2014 - egzamin teoretyczny 68/74 - farcik :D
- 15.12.2014 - I egzamin praktyczny
- 18.12.2014 - II egzamin praktyczny
- 07.01.2015 - III egzamin praktyczny / trwał 29 min :D /zdane :))
kasztaniak555
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota 17 stycznia 2015, 17:42
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Psychotesty oraz ruszanie z hamulca nożnego

Postprzez rusel » poniedziałek 19 stycznia 2015, 15:16

1. Kiedy jesteśmy kierowani na badania psychologiczne tzw. psychotesty? Jak nas złapią na jeździe po alko/narkotykach czy w innych sytuacjach też?


Za przekroczenie 24 punktow, za popełnienie 2 wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu w ruchu w okresie próbnym, na badaniu lekarskim stwierdzono możliwość przeciwskazań psychologicznych, po wypadku gdzie byli zabici/ranni (kieruje starosta na wniosek policji), jazda samochodem służbowym w zakresie obowiązków itd
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Psychotesty oraz ruszanie z hamulca nożnego

Postprzez Borys_q » poniedziałek 19 stycznia 2015, 15:43

Kiedyś Egzaminator miał prawo skierować ale nie wiem czy nadal to obowiązuje.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Psychotesty oraz ruszanie z hamulca nożnego

Postprzez kasztaniak555 » poniedziałek 19 stycznia 2015, 16:07

rusel napisał(a):
1. Kiedy jesteśmy kierowani na badania psychologiczne tzw. psychotesty? Jak nas złapią na jeździe po alko/narkotykach czy w innych sytuacjach też?


Za przekroczenie 24 punktow, za popełnienie 2 wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu w ruchu w okresie próbnym, na badaniu lekarskim stwierdzono możliwość przeciwskazań psychologicznych, po wypadku gdzie byli zabici/ranni (kieruje starosta na wniosek policji), jazda samochodem służbowym w zakresie obowiązków itd


Za każdym razem jak przekroczymy 24 pkt? Jesteś pewien? A co to ten okres próbny?
WORD Bielsko-Biała

- 02.12.2014 - egzamin teoretyczny 68/74 - farcik :D
- 15.12.2014 - I egzamin praktyczny
- 18.12.2014 - II egzamin praktyczny
- 07.01.2015 - III egzamin praktyczny / trwał 29 min :D /zdane :))
kasztaniak555
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota 17 stycznia 2015, 17:42
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Psychotesty oraz ruszanie z hamulca nożnego

Postprzez jasper1 » poniedziałek 19 stycznia 2015, 16:31

Jest coś 8 cz 9 powodów kierowania na badanie psychologiczne kierowców kategorii B.
Są one wymienione w art.82 UoKP, jeśli interesują Cię detale.
Najważniejsze powody wymienił rusel. Może jeszcze z ważnych ubieganie się o przywrócenie uprawnień.
Nie rozumiem dlaczego Cię dziwi kierowanie osób, które przekroczyły 24 punkty karne.
Co do kierowania po wypadku - dotyczy to obecnie jedynie sprawcy.

Okresu próbnego jeszcze nie ma.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Psychotesty oraz ruszanie z hamulca nożnego

Postprzez kasztaniak555 » poniedziałek 19 stycznia 2015, 18:36

jasper1 napisał(a):Jest coś 8 cz 9 powodów kierowania na badanie psychologiczne kierowców kategorii B.
Są one wymienione w art.82 UoKP, jeśli interesują Cię detale.
Najważniejsze powody wymienił rusel. Może jeszcze z ważnych ubieganie się o przywrócenie uprawnień.
Nie rozumiem dlaczego Cię dziwi kierowanie osób, które przekroczyły 24 punkty karne.
Co do kierowania po wypadku - dotyczy to obecnie jedynie sprawcy.

Okresu próbnego jeszcze nie ma.


Dzięki za wypowiedź, nie dziwi mnie to, ale słyszałem że nie każdego kierują na takie badania po zdobyciu 24 punktów.

Kolejne pytanie - jeżeli ja zdobędę 20 punktów w pierwszym roku to z tego co wyczytałem to muszę odbyć cały kurs od nowa, sądzę że to lekkie przegięcie.. Oczywiście nie pochwalam łamania przepisów ale znowu wydawać 2 tysiące.. Mam nadzieję że mnie to nie spotka :)
WORD Bielsko-Biała

- 02.12.2014 - egzamin teoretyczny 68/74 - farcik :D
- 15.12.2014 - I egzamin praktyczny
- 18.12.2014 - II egzamin praktyczny
- 07.01.2015 - III egzamin praktyczny / trwał 29 min :D /zdane :))
kasztaniak555
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota 17 stycznia 2015, 17:42
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Psychotesty oraz ruszanie z hamulca nożnego

Postprzez jasper1 » poniedziałek 19 stycznia 2015, 19:44

kasztaniak555 napisał(a): słyszałem że nie każdego kierują na takie badania po zdobyciu 24 punktów.

Po zdobyciu 24 punktów nie kierują nikogo, ale po przekroczeniu 24 zdobytych punktów wszystkich.

Kolejne pytanie - jeżeli ja zdobędę 20 punktów w pierwszym roku to z tego co wyczytałem to muszę odbyć cały kurs od nowa, sądzę że to lekkie przegięcie.. Oczywiście nie pochwalam łamania przepisów ale znowu wydawać 2 tysiące..

Dobrze słyszałeś kurs i egzamin. Żadne przegięcie. Jak ktoś zbiera 20 punktów w rok łamiąc przepisy, to albo nie ma predyspozycji do bycia kierowcą albo niewiele się nauczył na kursie, za to miał dużo szczęścia na egzaminie.

Tak przy okazji, to po tym co piszesz na forum przypuszczam, że masz braki w znajomości przepisów, jak na kogoś, kto ostatnio zdał egzamin.
Proponuję gruntowna powtórkę, żeby nie było przykrych niespodzianek.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Psychotesty oraz ruszanie z hamulca nożnego

Postprzez kasztaniak555 » poniedziałek 19 stycznia 2015, 19:46

jasper1 napisał(a):
kasztaniak555 napisał(a): słyszałem że nie każdego kierują na takie badania po zdobyciu 24 punktów.

Po zdobyciu 24 punktów nie kierują nikogo, ale po przekroczeniu 24 zdobytych punktów wszystkich.

Kolejne pytanie - jeżeli ja zdobędę 20 punktów w pierwszym roku to z tego co wyczytałem to muszę odbyć cały kurs od nowa, sądzę że to lekkie przegięcie.. Oczywiście nie pochwalam łamania przepisów ale znowu wydawać 2 tysiące..

Dobrze słyszałeś kurs i egzamin. Żadne przegięcie. Jak ktoś zbiera 20 punktów w rok łamiąc przepisy, to albo nie ma predyspozycji do bycia kierowcą albo niewiele się nauczył na kursie, za to miał dużo szczęścia na egzaminie.

Tak przy okazji, to po tym co piszesz na forum przypuszczam, że masz braki w znajomości przepisów, jak na kogoś, kto ostatnio zdał egzamin.
Proponuję gruntowna powtórkę, żeby nie było przykrych niespodzianek.


Nie uważam tak, po prostu taka wiedza nie była mi potrzebna ;] nawet o tych psychotestach nie słyszałem, przeczytałem tutaj temat i chciałem się doinformować.

Moja wiedza na temat przepisów jest raczej wystarczająca, bynajmniej na tyle by bezpiecznie poruszać się po drogach :)
WORD Bielsko-Biała

- 02.12.2014 - egzamin teoretyczny 68/74 - farcik :D
- 15.12.2014 - I egzamin praktyczny
- 18.12.2014 - II egzamin praktyczny
- 07.01.2015 - III egzamin praktyczny / trwał 29 min :D /zdane :))
kasztaniak555
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota 17 stycznia 2015, 17:42
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Psychotesty oraz ruszanie z hamulca nożnego

Postprzez jasper1 » poniedziałek 19 stycznia 2015, 20:09

To porównaj to, co napisałeś w wątku "odległość obowiązywania znaku" z tym co napisał JAKUB:lol:
Coś by się jeszcze znalazło, ale nie chce mi się szukać.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Psychotesty oraz ruszanie z hamulca nożnego

Postprzez kasztaniak555 » poniedziałek 19 stycznia 2015, 20:15

Czy ty masz jakiś problem z czytaniem i chciałbyś udowodnić mi brak jakichkolwiek kompetencji? Napisał wyraźnie Na jakim odcinku znak ten obowiązuje - znak obowiązuje na odcinku 500m, a od znaku do miejsca jest od 150-300m co nie znaczy że ostrzeżenie obowiązuje od razu od znaku :shock:
WORD Bielsko-Biała

- 02.12.2014 - egzamin teoretyczny 68/74 - farcik :D
- 15.12.2014 - I egzamin praktyczny
- 18.12.2014 - II egzamin praktyczny
- 07.01.2015 - III egzamin praktyczny / trwał 29 min :D /zdane :))
kasztaniak555
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota 17 stycznia 2015, 17:42
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Psychotesty oraz ruszanie z hamulca nożnego

Postprzez jasper1 » poniedziałek 19 stycznia 2015, 20:29

Tak, wiem. Wiesz już wszystko - 68 punktów z teoretycznego.
Pytanie było na jakim odcinku obowiązuje, a nie na jakim występuje niebezpieczeństwo.
Do wystąpienia niebezpieczeństwa przygotowujesz się od momentu zobaczenia znaku, po to go masz wcześniej, żebyś zdążył choćby zmniejszyć prędkość. Zobowiązanie do szczególnej ostrożności wiąże się już z obecnością znaku, a nie samego miejsca niebezpiecznego.

Taki drobiazg.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Psychotesty oraz ruszanie z hamulca nożnego

Postprzez kasztaniak555 » poniedziałek 19 stycznia 2015, 20:48

jasper1 napisał(a):Tak, wiem. Wiesz już wszystko - 68 punktów z teoretycznego.
Pytanie było na jakim odcinku obowiązuje, a nie na jakim występuje niebezpieczeństwo.
Do wystąpienia niebezpieczeństwa przygotowujesz się od momentu zobaczenia znaku, po to go masz wcześniej, żebyś zdążył choćby zmniejszyć prędkość. Zobowiązanie do szczególnej ostrożności wiąże się już z obecnością znaku, a nie samego miejsca niebezpiecznego.

Taki drobiazg.


Kolego, zaczynasz mnie drażnić, nie nie wiem wszystkiego, a co jakiś problem masz do tego że miałem 68 pkt a nie 74? Nie muszę znać wszystkich przepisów by jeździć bezpiecznie i dobrze, więc jak masz jakiś problem to może udaj się do lekarza? Ja zinterpretowałem pytanie inaczej dla mnie wychodzi na to że po 300m odcinek szczególnego niebezpieczeństwa trwa 500m i tyle.
WORD Bielsko-Biała

- 02.12.2014 - egzamin teoretyczny 68/74 - farcik :D
- 15.12.2014 - I egzamin praktyczny
- 18.12.2014 - II egzamin praktyczny
- 07.01.2015 - III egzamin praktyczny / trwał 29 min :D /zdane :))
kasztaniak555
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota 17 stycznia 2015, 17:42
Lokalizacja: Pszczyna

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości