Zawracanie przy uzyciu infrastruktury po lewej stronie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zawracanie przy uzyciu infrastruktury po lewej stronie

Postprzez lokos » niedziela 18 stycznia 2015, 12:44

Witam ! Mam pytanie jak to jest na egzaminie kiedy jest taka sytuacja (rozrysowałem dość dokładnie):
http://zapodaj.net/1dbc9bdac912c.png.html
Jest to oczywiście droga dwukierunkowa. Czy w takim wypadku, cofając przy najechaniu na przeciwny pas skończy się to oblanym egzaminem? a i żeby nie było wątpliwości - na drodze tej nie ma wyznaczonych pasów ruchu ani krawędzi, nic
lokos
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela 18 stycznia 2015, 12:28

Re: Zawracanie przy uzyciu infrastruktury po lewej stronie

Postprzez Makabra » niedziela 18 stycznia 2015, 14:28

Nie oblejesz egzaminu, tak samo jak bedziesz wyjezdzal tylem w prawo z parkowania prostopadlego przodem. (takia teorie tez slyszalem). Jaka niby miala by hyc podstawa do wpisania wyniku negatywnego? Zakładam, że umiesz ustąpić pierwszeństwa.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Zawracanie przy uzyciu infrastruktury po lewej stronie

Postprzez lokos » niedziela 18 stycznia 2015, 20:04

Ok, dzięki wielkie. Jeszcze mam takie pytanie, bo zdarza się, że egzaminatorzy karzą zawracać na skrzyżowaniach, jak to w takim razie zrobić na takim skrzyżowaniu ? https://www.google.pl/maps/@50.092067,1 ... TGqKsA!2e0 jakby ktoś mógł narysować linie, bo wydaje mi się tam troche mało miejsca na taki manewr, ale jednak żadnego zakazu nie ma.
lokos
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela 18 stycznia 2015, 12:28

Re: Zawracanie przy uzyciu infrastruktury po lewej stronie

Postprzez kasztaniak555 » niedziela 18 stycznia 2015, 20:27

jesli nie masz zakazu to w takim wypadku ja bym zrobil to po lekkim luku, wolno i szybkie krecenie kierownica, nie zapomnij ze z naprzeciwka musisz puscic tych co jada na wprost
WORD Bielsko-Biała

- 02.12.2014 - egzamin teoretyczny 68/74 - farcik :D
- 15.12.2014 - I egzamin praktyczny
- 18.12.2014 - II egzamin praktyczny
- 07.01.2015 - III egzamin praktyczny / trwał 29 min :D /zdane :))
kasztaniak555
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota 17 stycznia 2015, 17:42
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Zawracanie przy uzyciu infrastruktury po lewej stronie

Postprzez Makabra » niedziela 18 stycznia 2015, 21:06

lokos napisał(a):Ok, dzięki wielkie. Jeszcze mam takie pytanie, bo zdarza się, że egzaminatorzy karzą zawracać na skrzyżowaniach, jak to w takim razie zrobić na takim skrzyżowaniu ? https://www.google.pl/maps/@50.092067,1 ... TGqKsA!2e0 jakby ktoś mógł narysować linie, bo wydaje mi się tam troche mało miejsca na taki manewr, ale jednak żadnego zakazu nie ma.


Fajne pytania zadajesz, chyba autem jeszcze ani razu nie jechałeś jak pytasz o zawracanie na takim skrzyżowaniu. Na kursie na PJ Ciebie uświadomią boś kompletnie nieświadomy, albo jaja sobie robisz.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości