Błąd egzaminatora przy wjeździe na łuk

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Błąd egzaminatora przy wjeździe na łuk

Postprzez chizz11 » czwartek 15 stycznia 2015, 12:59

Witam. Miałem dzisiaj egzamin na kat. C i wszystko dobrze egzaminator mi wjeżdza na łuk i ok ja nie rozglądałem się czy to dobrze zrobił czy nie bo myślałem że egzmintor nie powinien źle wjechać wchodze do samochodu przygotowuje się i egzaminator daje znak żebym jechał, robie łuk już jestem przy cofaniu i zatrzymywaniu się i każe mi wysiaść z samochodu i patrze pachołek potrącony, rzecz w tym że zatrzymałem się w tym samym miejscu z którego ruszałem bo miałem punkt przy którym mam się zatrzymać, i chodzi o to że egzaminator za wcześnie się zatrzymał na łuku, co więcej nawet nie postawił pachołka środkowego z tyłu przed moim ruszeniem dopiero jak już cofałem na tej prostej to widziałem że leciał i pachołek ustawiał więc moje pytanie jest takie czy taki błąd powinienem zgłosić i czy miałbym może zwrócone za egzamin albo coś? Bo jakby nie patrzeć błąd egzaminatora że źle się ustawił na łuku

Nie chodzi o to czy mam to zrobić czy nie bo już troche za poźno na to ale co byście zrobili na moim miejscu? zgłosili takie coś czy lepiej sobie odpuścić? A może mial ktoś podobną sytuacje?
Bo mam teraz takie wyrzuty że tego nie zrobiłem, bo jak wiadomo nawet na nagraniu było by widać że egzaminator pachołka ustawia dopiero przy mojej jeździe..
chizz11
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 12:53

Re: Błąd egzaminatora przy wjeździe na łuk

Postprzez rusel » czwartek 15 stycznia 2015, 13:34

rzecz w tym że zatrzymałem się w tym samym miejscu z którego ruszałem bo miałem punkt przy którym mam się zatrzymać,


potrącenie pachołka kończy egzamin.

co więcej nawet nie postawił pachołka środkowego z tyłu przed moim ruszeniem


nie jest to istotne

czy taki błąd powinienem zgłosić i czy miałbym może zwrócone za egzamin albo coś?


zachowanie egzaminatora musi mieć bezpośredni wpływ na wynik egzaminu, jaki miało na potrącenie pachołka to musisz sobie sam odpowiedzieć
Ostatnio zmieniony czwartek 15 stycznia 2015, 13:37 przez rusel, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Błąd egzaminatora przy wjeździe na łuk

Postprzez chizz11 » czwartek 15 stycznia 2015, 13:37

No może i tak, ale co z tym że źle ustawił mi pojazd na łuku? stał za tylnią linią a tak nie powinno być

Na następnym egzaminie od razu pójdę na tył samochodu zobaczyć czy dobrze stoi, bo nie chce mieć więcej takich nieprzyjemności ;p
chizz11
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 12:53

Re: Błąd egzaminatora przy wjeździe na łuk

Postprzez rusel » czwartek 15 stycznia 2015, 13:39

No może i tak, ale co z tym że źle ustawił mi pojazd na łuku? stał za tylnią linią a tak nie powinno być


pojazd "ma być" ustawiony w polu zatrzymania, ale wyciągasz wniosek odnośnie złego ustawienia poprzez potrącenie pachołka, śmiała teza...twój punkt zatrzymania po prostu był błednie odczytany, pamiętaj że cofasz wg. przepisów na lusterka a nie na punkt.
Ostatnio zmieniony czwartek 15 stycznia 2015, 13:45 przez rusel, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Błąd egzaminatora przy wjeździe na łuk

Postprzez chizz11 » czwartek 15 stycznia 2015, 13:45

Ale to że był za wcześnie samochód zatrzymany to wiem na 100%, ale to nawet żeby to i tak nie mógłbym chyba nic zrobić z tym bo mogłem zgłosić błąd wcześniej przed ruszeniem, ale sądziłem że dobrze stoi

Nawet potem mówię że cofnąłem w to samo miejsce co stałem to Pan się ustawił samochód a on tylko taka odpowiedź że potrąciłem pachołek
No dobra nic już nie zrobie tylko chciałem się dowiedzieć co myślicie, następnym razem będę uważał bardziej ;p
chizz11
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 12:53

Re: Błąd egzaminatora przy wjeździe na łuk

Postprzez rusel » czwartek 15 stycznia 2015, 13:47

ale to nawet żeby to i tak nie mógłbym chyba nic zrobić z tym bo mogłem zgłosić błąd wcześniej przed ruszeniem, ale sądziłem że dobrze stoi


jeżeli chcesz trzymać się literalnie instrukcji egzaminowania to zaskoczę Cię, ustawienie pojazdu na łuku bliżej czy dalej pola zatrzymania lub przed nim nie jest błędem gdyż nie jest ściśle ustalone przepisami.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Błąd egzaminatora przy wjeździe na łuk

Postprzez chizz11 » czwartek 15 stycznia 2015, 13:49

Ok dzięki, o taką odpowiedź mi chodziło właśnie ;) No nic moja wina w takim razie, następnym razem postaram się być uważniejszym :)
chizz11
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 12:53

Re: Błąd egzaminatora przy wjeździe na łuk

Postprzez rusel » czwartek 15 stycznia 2015, 13:58

Natomiast nie świadczy to dobrze o egzaminatorze a raczej o jego niechlujstwie jeżeli bez powodu pojazd nie stał tam gdzie stoi we wszystkich wordach w Polsce. Egzamin zostałby powtórzony gdyby pachołka nie było po powrocie.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Błąd egzaminatora przy wjeździe na łuk

Postprzez Makabra » czwartek 15 stycznia 2015, 14:01

A czemu egzaminator ustawia auto a nie kursant?
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Błąd egzaminatora przy wjeździe na łuk

Postprzez rusel » czwartek 15 stycznia 2015, 14:04

Choćby dlatego, że często trzeba dojechać na to stanowisko z drugiego końca placu.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Błąd egzaminatora przy wjeździe na łuk

Postprzez chizz11 » czwartek 15 stycznia 2015, 14:13

Zależy gdzie czasami pytają czy chce pan sam wjechać czy wjechać, chociaż na C to mało kto samemu wjeżdza na łuk z tego co widziałem
chizz11
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 12:53

Re: Błąd egzaminatora przy wjeździe na łuk

Postprzez rusel » czwartek 15 stycznia 2015, 14:23

To często zależy od samej infrastruktury na placu i organizacji ośrodka. Egzaminator wraca z miasta, ustawia sobie ciężarówke do zad 1. Idzie wypisać dokumenty. Losuje osobę i zaczyna się spr. płynów itd. Usprawnia to egzamin.

Czasem jest tak że pojazd dla kat C jest gdzieś z boku bo egzaminator miał kat B i dopiero zaraz będzie wchodził na cięższe kategorie, wtedy ustawia pojazd po wyczytaniu kursanta. No i być może się zdarzyło że jak w opisanym przypadku nie ustawił pachołka co jest dosyć dziwne i ustawił ciężarówkę gdzieś "na granicy", kolega obrał to sobie za punkt, być może trochę przeciągnął bo trudno zatrzymać się "na szpilkę" (skargę by odrzucili ale egzaminator ochrzan by dostał..) i cała historia.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Błąd egzaminatora przy wjeździe na łuk

Postprzez rusel » czwartek 15 stycznia 2015, 14:43

Ok dzięki, o taką odpowiedź mi chodziło właśnie ;)


wyjątkiem jest pozycja początkowa "za" :wink: ale to logiczne względem środkowego pachołka. "Przed" nie jest określona, jest określona dla kat B ograniczona bocznymi pachołkami. Dlatego jak się uczysz cofać na punkt, to już wcześniej organizuj sobie wskazówki od instruktora, nie w dniu egzaminu, bo co jeżeli egzaminator ustawi pojazd przed 1 metrem strefy?

No nic moja wina w takim razie, następnym razem postaram się być uważniejszym :)


sprawdzając światła itd już będziesz widział z tyłu czy dobrze stoi
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Błąd egzaminatora przy wjeździe na łuk

Postprzez chizz11 » czwartek 15 stycznia 2015, 15:07

No nie do końca bo w wordzie w którym ja zdaje sprawdzanie świateł/oleju itp. nie jest na łuku tylko w miejscu w którym stoi pojazd, czyli na placu dopiero potem egzaminator wjeżdza na łuk
chizz11
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 12:53

Re: Błąd egzaminatora przy wjeździe na łuk

Postprzez rusel » czwartek 15 stycznia 2015, 15:24

A w ten deseń, zawsze możesz oczekiwać na niego przy tylny pachołku. :)
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości