Obowiązkowe wyposażenie samochodu

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Postprzez rusel » czwartek 15 stycznia 2015, 19:08

A w czym ma pomoc? W skaleczeniu palca? Czy przy urwaniu nogi? Obstawiam na palec, palec właściciela apteczki bo pierwsza pomoc na drodze od osob trzecich praktycznie istnieje.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Postprzez skov » czwartek 15 stycznia 2015, 20:26

w zatamowaniu krwawienia, w usztywnieniu kończyn, zapewnieniu nadmiernej utraty ciepła (koc) czy nawet przy usiłowaniu przecięcia pasów bezpieczeństwa czy zapewnieniu sobie ochrony ( lateksowe rękawiczki).
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Postprzez rusel » czwartek 15 stycznia 2015, 20:47

To jest drogowa fikcja. Uczestnicy wydarzeń w krytycznych momentach boja się podejść do ofiary wypadku, nie wspomnę o wiedzy korzystania z apteczki.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Postprzez lith » czwartek 15 stycznia 2015, 21:35

Z większością zawartości standardowej, marketowej apteczki nie wiadomo za bardzo co zrobić.
Ja u siebie mam kilka par rękawiczek, ze 2 maseczki, 2 koce. Jakiś jeden bandaż w razie czegoś drobnego - Jak przyjdzie co do czego to i tak zostaje tamowanie ubraniami czy czymkolwiek co znajdziemy pod ręką. W jakieś usztywnienia kończyn, czy inne finezyjne rzeczy bym się nie bawił, bo i tak za kilka min będzie karetka, a tylko można komuś zaszkodzić Podstawa pierwszej pomocy w razie wypadku - jak nie jest to niezbędne to najlepiej nie ruszać. Reszta apteczki to właśnie jakieś drobiazgi co sie mogą przydać załodze pojazdu - plasterki, leki ma ból głowy, zgagę, czy biegunkę jakby mi hotdog na stacji zaszkodził (tak wiem, leki w apteczce samo zło...), koniecznie rolka papieru 'nawigacyjnego' :mrgreen:
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Postprzez rusel » piątek 16 stycznia 2015, 09:27

Sa apteczki standardowe i te lepiej wyposażone. Tylko ja niemowie o tym co ma apteczka...
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Postprzez jasper1 » piątek 16 stycznia 2015, 09:46

Rusel wiadomo o czym mówisz.

Ja to widzę tak, że całkiem sporo osób to nawet może wymagać pomocy przedmedycznej na sam widok ciężko poszkodowanej ofiary wypadku.

Myślę, że o użyteczności apteczki najwięcej mówią ci, co nie mają bladego pojęcia jak to może wyglądać.
Jak ktoś wie, że jest w stanie choćby minimalnie w czymś pomóc, to najlepiej skompletować to samemu wiedząc co i po co się ma, co sugeruje lith.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Postprzez Makabra » piątek 16 stycznia 2015, 13:18

danny90 napisał(a):ale w sumie chyba lepiej mieć tą apteczkę, nie zaszkodzi :)


Nie zaszkodzi też wozić też kable do rozruchu, zestaw kluczy, łopatę, kanister z benzyną, drugi kanister z ropą, płyn hamulcowy, borygo, kuchenkę polową, prezerwatywy, świece dymne, wódkę i zagrychę, drugi akumulator, laptopa, perfumy, lustrzankę, eurobiznes, materac, pościel, namiot, ręcznik i mydło.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Postprzez szerszon » piątek 16 stycznia 2015, 13:55

kable do rozruchu,

jest
zestaw kluczy

jest
łopatę

zimą owszem
, borygo,

Jest
laptopa

bywa
perfumy,

jest :D i nawet się przydają, szczególnie latem
sporo tego co wymieniłeś można zakupić na stacjach, które są dość gęsto rozmieszczone.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Postprzez skov » piątek 16 stycznia 2015, 20:17

jasper1 napisał(a):Jak ktoś wie, że jest w stanie choćby minimalnie w czymś pomóc, to najlepiej skompletować to samemu wiedząc co i po co się ma, co sugeruje lith.


Faktem jest że dla wielu samo posiadanie apteczki uspokaja sumienie choćby w niej nic nie było. Ale nie można też uogólniać. Jeżeli choć raz będzie coś z niej przydatne czy na drodze czy na biwaku to warto ją mieć i wiedzieć co się w niej ma.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Postprzez Makabra » piątek 16 stycznia 2015, 20:42

Ja mam trzy apteczki i wszystkie leżą w szafie. Tylko w elce mam apteczkę, tylko dlatego że była na wyposażeniu przy kupnie w schowku pod fotelem. Ale sam schowek zlokalizowałem chyba po roku czasu kiedy wpadłem na pomysł żeby odpiąć czujnik od pikania pasa bezpieczeństwa :mrgreen:
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Postprzez disaster » piątek 16 stycznia 2015, 22:53

No panowie!?
A obowiązkowe prezerwatywy?
Ty masz rację, a ja mam karabin.
Avatar użytkownika
disaster
 
Posty: 937
Dołączył(a): wtorek 17 października 2006, 16:41

Re: Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Postprzez dylek » piątek 16 stycznia 2015, 23:03

Makabra napisał(a):Tylko w elce mam apteczkę, tylko dlatego że była na wyposażeniu przy kupnie w schowku pod fotelem. Ale sam schowek zlokalizowałem chyba po roku czasu kiedy wpadłem na pomysł żeby odpiąć czujnik od pikania pasa bezpieczeństwa :mrgreen:

Warunki techniczne pojazdów napisał(a):Warunki dodatkowe dla pojazdu przeznaczonego do nauki jazdy i egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania
§ 43. 1. Pojazd silnikowy przeznaczony do nauki jazdy i egzaminowania, z zastrzeżeniem ust. 2, powinien być wyposażony w:
1) przyrząd kontrolny – tachograf samochodowy; przepis stosuje się do pojazdów wymienionych w ust. 4 pkt 5–8 i 11;
2) układ hamulcowy posiadający urządzenia przeciwblokujące koła jezdne; przepis stosuje się do pojazdów wymienionych
w ust. 4 pkt 5–8 i 11;
3) dodatkowy pedał hamulca roboczego, który umożliwia przejęcie sterowania układem hamulcowym;
4) dodatkowe lusterka zewnętrzne: prawe i lewe;
5) dodatkowe lusterko wewnętrzne;
6) ogrzewaną tylną szybę; przepis stosuje się do samochodu osobowego;
7) apteczkę doraźnej pomocy;
8) ogumione koło zapasowe.

Wstydź się Makabra, że w elce masz apteczkę przypadkiem.... :D
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Postprzez Makabra » sobota 17 stycznia 2015, 00:32

Hej hej, elka nie moja :mrgreen: Muszę sprawdzić na tej apteczce czy aby pisze "doraźnej pomocy", bo coś mi się wydaje że pisze "pierwszej pomocy".
Swoją drogą ciekawe czy pod lusterko wewnętrzne można podciągnąć to w daszku słonecznym. W kijance lepiej w nim widzę niż w tym z przyssawki :)
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 31 gości