Egzamin praktyczny B po ciemku

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin praktyczny B po ciemku

Postprzez Wiosna » wtorek 13 stycznia 2015, 17:17

Za tydzień zdaję egzamin praktyczny (pierwsze podejście) o godzinie 7:30. Jak powszechnie wiadomo, zimą o tej porze jest jeszcze ciemno, zwłaszcza w taką deszczową pogodę, jaką mamy teraz. Jak na razie prawie wszystkie jazdy miałam w godzinach 8-11 (niestety tak ustawili mi plan, że wszystkie zajęcia na uczelni mam po południu), tylko raz miałam jazdę około 15:30, czyli w półmroku. Czy ktoś miał może egzamin po ciemku? Zastanawiam się, czy na placu manewrowym coś będzie widać, czy będę musiała świecić latarką, żeby pokazać elementy silnika :D I czy na drodze w ogóle będzie coś widać (z tego co zdążyłam zauważyć, to trasy egzaminacyjne są na odludziu i nie kojarzę, żeby latarnie gdzieś stały, ale to może dlatego, że zawsze jak jeździłam, to było jasno). Jeżeli ktoś ma podobne doświadczenia, to zapraszam do podzielenia się! :)
Wiosna
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 13 stycznia 2015, 17:07

Re: Egzamin praktyczny B po ciemku

Postprzez testuje » wtorek 13 stycznia 2015, 17:26

7.30 jest jasno, zapewne też nie będziesz pierwsza. Czym tu się przejmować? :)
Ja zdawałem o 19:30, było ciemno, jazdy miałem zawsze w dzień. Plac musi być oświetlony.
testuje
 
Posty: 121
Dołączył(a): sobota 15 listopada 2014, 20:18

Re: Egzamin praktyczny B po ciemku

Postprzez Makabra » wtorek 13 stycznia 2015, 19:24

W aucie masz światła więc na drodze widzisz tyle samo co reszta kierowców, tylko trzeba patrzeć uważnie. Plac masz oświetlony. Egzamin można sobie ustalić na jaką się chce godzinę, jaki problem było ustalić na 9?
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Egzamin praktyczny B po ciemku

Postprzez Zawiszak89 » wtorek 13 stycznia 2015, 20:12

Co to za różnica czy po ciemku czy w śniegu czy w deszczu ?Ja zdawałem w ulewie wykonując tzw kopertę kiedy padało oberwanie chmury było nie widziałem prawie nic i zdałem.Prawdziwy kierowca powinien sobie radzić w każdych warunkach :D .
27.08.2009- Zdane Prawko
Zawiszak89
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela 28 grudnia 2014, 12:00

Re: Egzamin praktyczny B po ciemku

Postprzez Wiosna » wtorek 13 stycznia 2015, 20:21

Makabra napisał(a):W aucie masz światła więc na drodze widzisz tyle samo co reszta kierowców, tylko trzeba patrzeć uważnie. Plac masz oświetlony. Egzamin można sobie ustalić na jaką się chce godzinę, jaki problem było ustalić na 9?

Taki, że na 9 nie było wolnych miejsc - było na 7:30, a potem dopiero na 13, czyli nie zdążyłabym później na uczelnię. W dodatku mogę wziąć egzamin tylko w 1 dzień w tygodniu (niestety w weekendy PORD nie pracuje), więc w zasadzie nie miałam wyjścia :P
Podobno place manewrowe muszą być dobrze oświetlone, ale bardziej obawiam się dróg i tego, że nie zauważę jakiejś linii, która i tak jest słabo widoczna, bo ostatni raz pomalowali ją na biało 10 lat temu ;)
Wiosna
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 13 stycznia 2015, 17:07

Re: Egzamin praktyczny B po ciemku

Postprzez testuje » wtorek 13 stycznia 2015, 20:56

A to jakiś problem raz nie pójść na zajęcia? :roll:
testuje
 
Posty: 121
Dołączył(a): sobota 15 listopada 2014, 20:18

Re: Egzamin praktyczny B po ciemku

Postprzez Makabra » wtorek 13 stycznia 2015, 21:21

To trzeba było na kolejny tydzień na 9 wziąć egz.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Egzamin praktyczny B po ciemku

Postprzez rusel » wtorek 13 stycznia 2015, 21:25

w styczniu o 7.30 jest ciemno? prędzej przed oczami.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Egzamin praktyczny B po ciemku

Postprzez jano91 » środa 14 stycznia 2015, 11:53

Wczoraj co prawda miałem egzamin o 8:30, ale czekając o 7:00 na instruktora, który podwiózł mnie pod WORD, było już całkiem jasno. Ciesz się, przynajmniej w mieście nie będzie dużego ruchu w trakcie egzaminu :)
jano91
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 14 stycznia 2015, 11:43

Re: Egzamin praktyczny B po ciemku

Postprzez danny90 » środa 14 stycznia 2015, 13:38

Najlepsze rozwiązanie dla CIEBIE to ustalić egzamin na godzinę w ciagu dnia a nie tak rano jesli dla CIEBIE jest za ciemno, olać uczelnie na jeden dzien i skupić sie na egzaminie.
Kat. B 7.11.2014 /Obecnie bez samochodu/
danny90
 
Posty: 47
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2014, 17:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Egzamin praktyczny B po ciemku

Postprzez lith » środa 14 stycznia 2015, 14:35

To już zależy od tego ile potem zachodu np. z odrabianiem nieobecności. U nas praktycznie na wszystkich przedmiotach standardem jest wymóg 100% frekwencji, a odrabianie zajęć bywa dość skomplikowanym przedsięwzięciem jak się trafi na kogoś kto nie przymknie oka.

@Wiosna
Nie powinno to być problemem. Żeby się w tym niepotrzebnie nie stresować jak masz czas i kasę możesz sobie dokupić jakąś 1-2 godzinki któregoś wieczoru jeszcze przed egzaminem, żeby się oswoić z innymi warunkami ;)
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Egzamin praktyczny B po ciemku

Postprzez danny90 » środa 14 stycznia 2015, 14:50

Jak sie powie ze miało sie egzamin i pokaze sie zaświadczenie o wyznaczonym egzaminie i ewentualnie kartke z samego egzaminu, to nie powinni robić problemów.
Kat. B 7.11.2014 /Obecnie bez samochodu/
danny90
 
Posty: 47
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2014, 17:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Egzamin praktyczny B po ciemku

Postprzez lith » środa 14 stycznia 2015, 15:36

No, u nas nie ma problemu, zazwyczaj żadnych zaświadczeń nie trzeba, bo i nikogo nie obchodzi dlaczego Cię nie było. Musisz 'tylko' odrobić z inną grupą. Masz inne zajęcia w tym czasie? Peszek, kombinuj.
Oczywiście często jak się trafi na kogoś w porządku to można sie jakoś dogadać i przymknie oko na to czy tamto, ale różnie bywa ;) Zazwyczaj łatwiej jest jednak nie omijać zajęć.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Egzamin praktyczny B po ciemku

Postprzez danny90 » środa 14 stycznia 2015, 20:11

mi babka powiedziała ze jak zdam to nie musze odrabiać xD no i zdałem xD
Kat. B 7.11.2014 /Obecnie bez samochodu/
danny90
 
Posty: 47
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2014, 17:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Egzamin praktyczny B po ciemku

Postprzez aissak » niedziela 18 stycznia 2015, 01:55

Ja egzamin zdawałam po 18tej, było ciemno ale bez przesady.Jeździłam na jazdach w różnych godzinach ( również po ciemku) więc byłam przyzwyczajona.Plac w PORD miałam oświetlony, chyba PORD-y akurat plac muszą mieć oświetlony jeśli jest ciemno.Trudno to mi było jak ćwiczyłam na placu OSK wieczorem , plac nie był oświetlony.Wtedy pytałam instruktora czy w PORD mogę mieć też ten problem, powiedział,że PORD zawsze gdy trzeba ma plac oświetlony W mieście zawsze masz latarnie więc nigdy nie jest tak ciemno jak np za miastem.Włączone też masz światła, więc wszystkie oznakowania są widoczne (jeżeli nie ma śniegu czy dużego deszczu.) Jak już ktoś napisał 7.30 to już nie noc, więc nie jest już ciemno.Jeżeli miałabyś możliwość dokupić sobie jazdy o tej godzinie to miałabyś porównanie i nie bałabyś się, poza tym miałabyś rozeznanie jaki ruch wtedy jest na ulicach w mieście.Wieczorami zwykle jest mniejszy ruch niż rano i mniej korków, ale oczywiście różnie z tym bywa.
aissak
 
Posty: 80
Dołączył(a): piątek 13 września 2013, 00:24

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości