Ecodriving

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Ecodriving

Postprzez pasqudek » poniedziałek 26 stycznia 2015, 00:29

szerszon napisał(a):Co ..."i dobrze" ? :wink:

No, ze maja np. diesla.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Ecodriving

Postprzez szerszon » poniedziałek 26 stycznia 2015, 00:32

Co to ma współnego z sierotą ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Ecodriving

Postprzez pasqudek » poniedziałek 26 stycznia 2015, 00:45

szerszon napisał(a):Co to ma współnego z sierotą ?

A ktory kursant wie, ze:
- jest minimalna roznica przy odpalaniu dieselka (podgrzewanie swiec)?
- diesle wola mniejszy zakres obrotow, itp, itd.?
W przypadku kat.B wiecej roznic jest.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Ecodriving

Postprzez szerszon » poniedziałek 26 stycznia 2015, 01:12

Z tego co sie orientuję książki jeszcze na kłódkę nie pozamykali...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Ecodriving

Postprzez pasqudek » poniedziałek 26 stycznia 2015, 01:17

szerszon napisał(a):Z tego co sie orientuję książki jeszcze na kłódkę nie pozamykali...

I co z tego?
Lata praktyki tez nie swiadcza, ze ktos jest dobrym kierowca (bez wzgledu na kategorie prawa jazdy).
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Ecodriving

Postprzez szerszon » poniedziałek 26 stycznia 2015, 01:21

Na pewno będzie świetnym kierowcą, ponieważ na kursie mu powiedzą,że inaczej uruchamia sie pojazd z silnikiem diesla.
To dla odmiany nie powiedzą,że benzyniaka inaczej się uruchamia.
W sumie takie sprawy omawia się na teorii, a i jak napisałem...kłódki na książki już nie zakładają.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Ecodriving

Postprzez Makabra » poniedziałek 26 stycznia 2015, 09:49

Diesel to zuooo. Ja nic nie ucze o obsoudze diesla, obroty jakie lubi kazdy slyszy, w kiach komp podpowiadq z biegami.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Ecodriving

Postprzez pasqudek » poniedziałek 26 stycznia 2015, 13:24

Makabra napisał(a):Diesel to zuooo. Ja nic nie ucze o obsoudze diesla, obroty jakie lubi kazdy slyszy, w kiach komp podpowiadq z biegami.

A pozniej taka osoba wsiadzie do innego auta i nie zmieni biegu, bo nie ma podpowiedzi:-)
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Ecodriving

Postprzez Makabra » poniedziałek 26 stycznia 2015, 13:53

pasqudek napisał(a):
Makabra napisał(a):Diesel to zuooo. Ja nic nie ucze o obsoudze diesla, obroty jakie lubi kazdy slyszy, w kiach komp podpowiadq z biegami.

A pozniej taka osoba wsiadzie do innego auta i nie zmieni biegu, bo nie ma podpowiedzi:-)


Trudno, to juz nie moj problem. Ja nie wymuslilem kiji na egz, ani kompa podpowiadajacego biegi. Jaknsie ktos nauczy sluchac silnika to nie ma roznicy czy diesel czy benzyna.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Ecodriving

Postprzez pasqudek » poniedziałek 26 stycznia 2015, 18:12

Wam instruktorom i osk nie zalezy na zadowolonych kursantach. A tylko na tym aby skonczyl kurs i jakos zdal.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Ecodriving

Postprzez papadrive » poniedziałek 26 stycznia 2015, 19:25

pasqudek napisał(a):A pozniej taka osoba wsiadzie do innego auta i nie zmieni biegu, bo nie ma podpowiedzi:-)

To może uczyć na różnych markach i na różnych modelach? :roll: W sumie to każdy samochód, nawet w obrębie jednej marki, czy modelu prowadzi się inaczej. Różnice czasami niewielkie, ale nawet doświadczony kierowca, kiedy przesiądzie się do nieznanego pojazdu, musi najpierw się z nim oswoić.
Nie zawsze, jazda zgodna z przepisami, gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.
papadrive
 
Posty: 1010
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 22:21

Re: Ecodriving

Postprzez viktorio » poniedziałek 26 stycznia 2015, 20:14

Jeśli dobrze rozumiem to płacę w 2015 roku więcej za egzamin, a jeśli zmienię bieg mając trochę więcej obrotów niż jest w zasadach egzaminowania nie zdaję, nawet jeśli silnik nie wyje i nie domaga się wyższego biegu. Ponadto uczę się złych nawyków zmieniając biegi wg. ścisłego schematu (zakres obrotów) zamiast na słuch (czy silnik wyje czy nie) przecież ilość obrotów do gładkiej zmiany biegów w różnych samochodach wygląda inaczej, nie wspominając już o tych tańszych i starszych modelach które w ogóle obrotomierza nie mają i na koniec jedno pytanie.

Czy jeśli jadę akurat środkiem skrzyżowania na 3 biegu i osiągam górną granicę obrotów to mam przed opuszczeniem skrzyżowania wrzucać 4 bieg lub hamować?

Ja na razie jeżdżę tylko motocyklem, ale w wydaje mi się, że w samochodach też na zakrętach i skrzyżowaniach, nie powinno się dotykać ani sprzęgła, ani hamulca, nie powinno się też chyba odejmować gazu.

Ta reforma to chyba tylko sposób na dziurę w budżecie.
viktorio
 
Posty: 114
Dołączył(a): sobota 29 listopada 2014, 21:04

Re: Ecodriving

Postprzez Makabra » poniedziałek 26 stycznia 2015, 21:31

pasqudek napisał(a):Wam instruktorom i osk nie zalezy na zadowolonych kursantach. A tylko na tym aby skonczyl kurs i jakos zdal.

Kursant który skończył kurs i zdał egzamin to zadowolony kursant, więc nie wiem o czym piszesz.
Jakoś miliony Polaków robiły kursy i zdawały egzaminy na autach benzynowych, i popatrz, umieją jeździć dieslami. Jak ktoś jest kumaty to przesiadka z benzyny na diesla to jest tak jak przesiadka z peceta na laptopa. Jak ktoś nie daje rady przy takiej przesiadce to żal mi go. Nikt nikogo nie zmusza do niczego. Jak kursant ma ochotę uczyć się na dieslu, na benzynie, na benzynie+lpg, na automacie, na B1, na aucie jak na egzaminie czy niekoniecznie, to nikt mu nie broni poszukać OSK który takim autami dysponuje.
viktorio napisał(a):Jeśli dobrze rozumiem to "..." jeśli zmienię bieg mając trochę więcej obrotów niż jest w zasadach egzaminowania nie zdaję,


Źle rozumiesz, naucz się czytać ze zrozumieniem.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Ecodriving

Postprzez jasper1 » poniedziałek 26 stycznia 2015, 22:00

Na ostatnich godzinach dodatków przesiadłam się z typowo egzaminacyjnego LPG 1,2 na 1,5 dCi z sześciobiegową skrzynią. Podstawową instrukcją było "to jest disel, więc myśl trochę". Jakoś problemów nie było.
Od początków nauki uczono mnie jazdy zgodnej z obecnymi wymogami eco, choć był 2011/2012.
Nie rozumiem skąd obecne trudności i żale.

Myślę, że cały problem jest w spotkaniu się instruktora, który nauczy jeździć z kursantem, który zechce nauczyć się jeździć, a nie tylko nauczyć się zdać egzamin i będzie chętny za to zapłacić, nawet jak będzie to więcej niż 30 godzin.
Niestety w 30 godzin za cenę którą są skłonni płacić kursanci, a do której schodzą zdesperowane osk, to pewnie nawet ciężko nauczyć się zdać egzamin, chyba że trafi się wyjątkowo na instruktora z umiejętnościami i pasją (przykładowo we Wrocławiu 899 yaris, 850 czy nawet 799 clio).
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Ecodriving

Postprzez lith » wtorek 27 stycznia 2015, 01:15

Pewnie dlatego, że np. ja uważam, że uczono mnie dużo lepiej niż te śmieszne wymogi "eko" ;) Uczono mnie biegi dobierać do sytuacji - są sytuacje kiedy optymalnie jest zmienić przy 2k, a są takie, że przy 4k, czy większych. Wrzucanie 4/5 przy 50 km/h kiedy chcemy rozpędzać się dalej np. do 70, 90 czy 120 wydaje się co najmniej 'dziwne' i obok ekonomii/ekologii nawet nie stało.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości