Ecodriving

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Ecodriving

Postprzez danny90 » poniedziałek 02 lutego 2015, 18:00

czyli muszę nie dojezdzać na luzie do swiateł tylko hamować silnikiem( dojezdzając mam puscić gaz i wcisnąć sprzęgło w ostatniej chwili? ) i szybciej ruszać ze swiateł?

Ogolnie mowiąc staram sie utrzymywać stałą prędkość.


BTW: Niestety Twingo nie posiada takiego luksusu jak obrotomierz :D :D :D :D
Kat. B 7.11.2014 /Obecnie bez samochodu/
danny90
 
Posty: 47
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2014, 17:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Ecodriving

Postprzez viktorio » wtorek 03 lutego 2015, 23:49

pasqudek napisał(a):@viktorio:
Wolisz byc nauczony typowo pod zdanie egzaminu (tak jak robia to OSK od lat)? Czy tak aby zdac egzamin(y) oraz byc faktycznie dobrze i rzetelnie przygotowanym teoretycznie/praktycznie do poruszania sie po drogach?



Uważam, że na kursie i tak się za wiele nie nauczę. Generalnie mam zamiar po zdaniu prawka na samochód wybrać się na jakiś tor i tam pojeździć z instruktorem, żeby szlifować technikę jazdy. Bo po 30h tak naprawdę nauka się zaczyna. Moim zdaniem nie ma takiej opcji, żeby ktoś od razu po zdanym egzaminie jeździł rewelacyjnie, może jeździć dobrze, ale większości nauczy się dopiero na prawdziwej drodze, bo staż jednak znaczy baardzo dużo.

A co do ekojazdy to po zdaniu egzaminu nie muszę tak jeździć jasne, że utrzymywanie cały czas średnich obrotów wpływa na oszczędność, ale prawo nie każe mi tak jechać i po zdaniu prawa jazdy mogę sobie lecieć nawet do odciny bo za to mandatów nie ma. A jazda od czasu do czasu ze wskazówką obrotomierza na czerwonym polu jest całkiem fajna.(tak wiem katuje w ten sposób silnik) Skoro już kursanci mają na egzaminie ,,extra zadania" których się od nich nie wymaga po zdaniu prawka, to czemu nie ma też innych? W ekojeździe chodzi chyba o oszczędność, wymiana części/serwis samochodu jest droższy od benzyny(a jest jeszcze lpg), a za palenie sprzęgła i wbijanie biegów na siłę(czyli już naprawdę poważne błędy) nikt nie obleje.
viktorio
 
Posty: 114
Dołączył(a): sobota 29 listopada 2014, 21:04

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 30 gości