C+E Egzamin WORD Szczecin

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

C+E Egzamin WORD Szczecin

Postprzez Ishias » wtorek 30 grudnia 2014, 20:35

Pisałem w poście poniżej że mam egzamin. Ale do rzeczy za cholere mi nie wychodzi manewr parkowanie przodem i skośnie chodzi o wyjazd tyłem bo za mocna ją łamie i musze korektę ,z korektą wychodzi ale chce za 1 razem to zrobić. Dodam że z tyłu mam jakieś 6 metrów luzu he bo murek przeszkadza, ale chyba nie w tym wina?:P, Luk i parkowanie tyłem banalne dla mnie... Sam instruktor mi mówi że jestem ewenement jakiś bo każdy narzeka na łuk i parkowanie tyłem a u mnie odwrotnie... :P Nie wiem może dlatego dlatego że śmigam na C jakieś 3 lata i tylko tyłem parkuje.... Jakieś porady może jak się ustawić przy wieździe przodem blisko prawej strony buda lub po środku albo po skosie?
Ishias
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota 06 grudnia 2014, 14:33

Re: C+E Egzamin WORD Szczecin

Postprzez Autosan92 » wtorek 30 grudnia 2014, 22:16

Witam. Ja swój kurs na kat. C+E robiłem już jakiś czas temu, ale z tego co pamiętam instruktor zalecał ustawienie się możliwie blisko prawej krawędzi garażu. Podczas cofania natomiast, pomocne jest kontrolowanie w prawym lusterku wysunięcia zapinek plandeki przyczepy poza obrys skrzyni ładunkowej. W moim przypadku z tego co pamiętam były to max 3 zapinki. Dzięki temu nigdy nie miałem problemów ze zbyt dużym złamaniem przyczepy.
B C D E
Autosan92
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 30 grudnia 2014, 21:39

Re: C+E Egzamin WORD Szczecin

Postprzez shevet » niedziela 04 stycznia 2015, 14:23

Witam. Widze co kraj to obyczaj;) Ja ustawialem sie w srodku stanowiska w rownej odleglosci od kazdej ze stron. W momencie rozpoczenia wyjezdzania, trzeba delikatnie podlamac przyczepe zeby zaczela wyjezdzac w prawa strone. Potem kontrujesz i zaczynasz ja gonic kontrolujac w lewym lusterku, zeby "dupa" ciezarowki zaczela oddalac sie od pacholka. Nastepnie kontrolujesz w prawym lusterku czy oby przyczepa nie lamie sie za mocno, w razie potrzeby kontrujesz. Jak tylko miniesz slupek przednim obrysem kabiny, wrzucasz dwojke i ruszasz do przodu.

Tak to wyglada w teorii, sprawe mialem opanowana perfekt. No i co z tego jak na egzaminie, przy tym manewrze, trafila sie przyczepa nieco krotsza niz ta co sie na niej uczylem i od razu zachowywala sie inaczej. Przy wyjezdzie zlamala sie tak mocno, ze musialem robic korekte, ale przeciez nie jest to grzech.

Konkluzja jest taka, ze ten przeklety egzamin trzeba po prostu zdac (wszelkimi sposobami), a wyczucia auta, obycia i ogolnie doswiadczenia czlowiek nabierze juz w zyciu zawodowym.

pozdro i powodzonka;)
shevet
 
Posty: 13
Dołączył(a): piątek 05 września 2014, 11:39

Re: C+E Egzamin WORD Szczecin

Postprzez oskbelfer » niedziela 04 stycznia 2015, 19:12

centralnie w środek stanowiska, bardzo wolne cofanie...

łamanie (obierasz sobie punk na przyczepie) przyczepe od samego początku cofania, ale tak by przyczepa nie weszła na pachołek...

zapinka na przyczepie max do 3 zapinki...


reszta w Twoich rękach :)

Oczywiscie obserwacja na wszystkie lusterka, bo trzeba pilnować również tego co dzieje się przed i obok pojazdu...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: C+E Egzamin WORD Szczecin

Postprzez bonzofaja » niedziela 04 stycznia 2015, 20:26

Jeździć na jakieś dzikie patenty przy tych dwóch manewrach to już chyba coś jest nie bardzo. Toż to od pachołków jest tyle miejsca (12m skośne i 16m prost. a zestaw ma ok. 15,60m), że wystarczy choć troszkę złamać a po minięciu pachołków dołamać konkretnie i nie ma bata żeby nie wyszło. Nie trzeba przecież wycofać idealnie do stanowiska startowego tylko wystarczy minąć linię 2m i zatrzymać się w obszarze wspomnianych wcześniej 12/16m.
bonzofaja
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa 15 października 2014, 18:33

Re: C+E Egzamin WORD Szczecin

Postprzez oskbelfer » niedziela 04 stycznia 2015, 20:43

człowieku - jakie patenty ..... obserwacja pojazdów (a raczej zespołu)

jak ktoś nie ma w pełni wyczucia - to podpowiadamy jak to robić ....

podobnie jak zatrzymanie w pewnym miejscu (np 20 cm od tylnej linii zatrzymania)

należy obrać sobie jakiś punkt w pojeździe i po temacie...

jak Cię posadze na Setre potem na VanHolla potem Irizara to w kazdym będzie "deczko" inaczej...

podobnie jest z zestawem czy to w tandemie czy to w naczepie...

zapnę Ci różne ciągniki z różnymi naczepami albo solówki z dwoma różnymi przyczepami i zawsze jakieś "dygnięcia" wystąpią ...

Ty zapewne jestś instruktorem nauki jazdy i instruktorem techniki jazdy - że w takim tonie się wypowiadasz - a biorąc liczbę postów na forum to "znafca" pierwszej kategorii...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: C+E Egzamin WORD Szczecin

Postprzez bonzofaja » niedziela 04 stycznia 2015, 20:51

Nie jestem instruktorem, nie dawno zdałem C+E i po prostu nie rozumiem jaką można mieć trudność w tych zadaniach. Ja rozumiem, że zatrzymanie się w 1m na łuku to problem i tu rzeczywiście patent jest ok, ale jaki można mieć problem ze zmieszczeniem się w obszarze 16m ? Ciężko nawet zepsuć to zadanie przy wjechaniu do stanowiska przy lewej krawędzi. Jeśli ktoś po 25h ma problem z czymś takim to jak chcę w ogóle zaczynać jazdę zawodową ?
bonzofaja
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa 15 października 2014, 18:33

Re: C+E Egzamin WORD Szczecin

Postprzez oskbelfer » niedziela 04 stycznia 2015, 21:18

nie rozumiesz - bo jeszcze za mało wiesz .... skoro zdałeś to dobrze, a ktoś inny ma problem i tyle w temacie
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: C+E Egzamin WORD Szczecin

Postprzez Ishias » poniedziałek 05 stycznia 2015, 22:30

Chodziło oto że na kursie miałem luzu z tyłu jakieś 5-6 metrów i murek a na egzaminach jest linia 12m, i za mocno łamałem albo nie mieściłem się ale do rzeczy. Jestem po egzaminie którego nie zdałem. Podczepienie lub sprzęganie jak kto woli w 6min się wyrobiłem ze światłami. Łuk pikuś bez korekty, parkowanie skośne przodem bez korekty jakieś na oko 3m metrów miałem do linii 12metrów także te 5-6 metrów luzu na kursie się przydało:). I parkowanie tyłem do tego zrobiłem wjazd i egzaminator podszedł do drzwi myślałem ze na miasto a tu psikus powiedział żebym powtórzył manewr nie podając przyczyny... Ok robie drugi raz automatycznie noga na sprzęgle zaczęła sie trzęść, wjechałem też ale już z korektą... Ale niestety, nie zaliczył Pan bo obrys pojazdu wyszedł poza linie... (instruktor nic mi nie mówił na temat obrysu) A ja mu mówie ze nie najechałem na linie, a on na to żebym potraktował tą linie jako ściane od garażu i bym obrysówke urwał.
No cóz pozostało iść do kasy:). Mój ulubiony manewr tyłem który chciałem mieć i go dostałem i na nim udupiłem szok. Na drugi raz zamiast trzymać sie max prawego pachołka to zostawie sobie do 0,5 metra luzu a nie na cm'try to robić. A tutaj identyczny przykład jaki miałem na egzaminie identyko i przez to nie zaliczyłem! 4min:27sek.
https://www.youtube.com/watch?v=6AXvOpiROqc

A i przypomniało mi się jak by kogoś interesowało podpinanie przewodów w WORD Szczecin to nie ma róznicy
Ja podpiełem od razu po 2sztuki kabli z lewej strony i szybko na prawą stronę i ciach w otwory kabli sztuk 3 :D. Także nie marnujcie czasu biegając w około podpinając po 1 sztuce
Ishias
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota 06 grudnia 2014, 14:33

Re: C+E Egzamin WORD Szczecin

Postprzez Ishias » sobota 24 stycznia 2015, 22:58

I kolejny egzamin oblany. Wymusiłem pierwszeństwa samochodzik był w średniej odległości już mi się kłócić nie chciało z nim bo sobie pogorszę. Na placu skos i podjazd. Ogólnie razem z placem to mnie piłował 1h i 23minuty.

Nie wiem, jak macie pytania to pisać odnośnie placu i jazdy po mieście. Jeśli chodzi o miasto to wszystkie skrzyżowania pokonujemy z prawego pasa skręcając w prawo należy podjechać do lewej krawędzi swojego pasa tylko nie za mocno i wypuścić budę do przodu i skręcając w prawo trzymać się osi jezdni i przyczepka nie ma prawa najechać na krawężnik skrzyżowania są dość szerokie. Skręt w lewo chyba nie muszę tłumaczyć :P. Jeśli skręcając w prawo nie zmieścimy się to powiedzieć że nie da rady i musze dwa pasy skasować i gitara.
Do 3 razy sztuka ^^
Ishias
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota 06 grudnia 2014, 14:33

Re: C+E Egzamin WORD Szczecin

Postprzez Ishias » niedziela 01 marca 2015, 10:52

Zdane za 4 razem uf :)
Ishias
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota 06 grudnia 2014, 14:33


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości