Egzamin Kat C Łuk a odległość od pachołka

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin Kat C Łuk a odległość od pachołka

Postprzez mat19 » czwartek 18 grudnia 2014, 16:01

Witam.Ostatnio podjąłem się kursu na Kat C.Testy pozytywnie.Zapisałem się na jazdę egzamin miałem 8 Grudnia.Nie zdałem na łuku,podjechałem za daleko pachołka było gdzieś z 1,5 m.Ogólnie jada mi wychodzi dobrze,lecz nie wiem czy to stres czy jak.Mam pytanie do was.Czy jak wy zdawaliście macie jakieś sposoby na podjechanie do tej cholernej linii. Proszę o jakieś porady następny egzamin 22 boję się że znowu nie zdam ;/
B-11.02.11
C-22.12.14
C+E-19.10.15
Avatar użytkownika
mat19
 
Posty: 25
Dołączył(a): czwartek 18 grudnia 2014, 15:54

Re: Egzamin Kat C Łuk a odległość od pachołka

Postprzez dylek » czwartek 18 grudnia 2014, 20:05

Mi pomógł słupek na lewej burcie - na zdjęciu widoczny nad tylnym kołem.
Obrazek
Ponoć można również wykorzystać obrysówkę...
Jedź pojazdem OSK (identycznym z egzaminacyjnym) na łuk...ustaw sobie gablotę do 1m od linii ...siądź i lookaj po lustrach prawym i lewym, aż wylookasz myk, gdzie coś ci się pokryje z linią końcową w jednym lub drugim lustrze.
Potem spróbuj cofnąć kilka razy stając w punkt w wybranym pokryciu elementu na boku pojazdu z linią... Powinno pójść z płatka.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Egzamin Kat C Łuk a odległość od pachołka

Postprzez mat19 » piątek 19 grudnia 2014, 11:24

Dzięki za pomoc i za wsparcie :) Może jakoś mi pójdzie
B-11.02.11
C-22.12.14
C+E-19.10.15
Avatar użytkownika
mat19
 
Posty: 25
Dołączył(a): czwartek 18 grudnia 2014, 15:54

Re: Egzamin Kat C Łuk a odległość od pachołka

Postprzez shevet » niedziela 21 grudnia 2014, 21:50

Mozesz tez sprobowac obrac jakies punkt odniesienia poza autem. W wordzie gdzie zdawalem na C, akurat idealnie jak zatrzymales kolo na studzience kanalizazyjnej, to mogles byc pewny, ze tyl auta, jest w idealnej odleglosci od lini;) A jak zdawalem na C+E zauwazylem, ze jak pojazd stal w wyjsciowej pozycji to idealnie po lewo mialem kosz na smieci, wiec jak cofalem wystarczylo, ze kosz znalazl sie w tym samym miejscu i git. W zyciu, pewnie czlowiek wypracuje sobie jakis "normalny" sposob, ale uwazam ze do zdania egzaminy kazdy sposob dobry;p

pozdro;)
shevet
 
Posty: 13
Dołączył(a): piątek 05 września 2014, 11:39

Re: Egzamin Kat C Łuk a odległość od pachołka

Postprzez mat19 » poniedziałek 22 grudnia 2014, 11:48

Panowie egzamin zdany skorzystałem z waszych podpowiedzi.Miałem prostopadłe przodem i górkę. :spoko:
B-11.02.11
C-22.12.14
C+E-19.10.15
Avatar użytkownika
mat19
 
Posty: 25
Dołączył(a): czwartek 18 grudnia 2014, 15:54

Re: Egzamin Kat C Łuk a odległość od pachołka

Postprzez abc134 » piątek 26 grudnia 2014, 12:07

Dla tych innych co potrzebują pomocy z ustawieniem się na łuku tyłem. Gdy wsiadałem do pojazdu na egzaminie patrzałem czy auto jest ustawione dobrze czy źle? Jeśli było za daleko od lini to liczyłem ile kostek brakuje mi to osiągnięcia dobrego położenia. Potem wsiadałem do pojazdu i widziałem co widzę. Potem od tego co widzę musiałem sobie dodać dajmy na to 7 kostek jeszcze, żeby dobrze stanąć - czyli te które mi brakują do dobrego położenia. Potem cofając już po łuku gdy dochodzę do tego co widziałem na początku podczas wsiadania i przygotowania do egzaminu czyli dajmy na to 4 linie i 2 kostki widoczne w lewym lusterku to odliczam jeszcze te pozostałe 7 kostek, które mi brakowało i gdy już je przejechałem to staję. I takim oto sposobem wyniki jest okej. To na prawdę działa tylko nie wiem czy udało mi się dobrze wam to wytłumaczyć.
abc134
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek 18 grudnia 2014, 14:38

Re: Egzamin Kat C Łuk a odległość od pachołka

Postprzez rusel » piątek 26 grudnia 2014, 13:09

w dobra pogode wystarczy patrzec na cień tylnej burty i czekac az znajdzie sie w polu zatrzymania.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Egzamin Kat C Łuk a odległość od pachołka

Postprzez skov » sobota 27 grudnia 2014, 20:43

jak narazie przepisy nie uwzględniają położenia placów manewrowych względem położenia słońca na nieboskłonie :D
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości