Dwa razy oblane...

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Dwa razy oblane...

Postprzez Zawiszak89 » niedziela 28 grudnia 2014, 12:04

Po pierwsze nie rozumiem dlaczego takie bzdury piszesz koleżanko u góry .Skoro z Nowym rokiem wchodzą nowe przepisy zdawania na PJ to dlaczego on ma zdawać na starych ?Oczywiście że po Nowym roku jak wszyscy będzie zdawał na nowych zasadach .
27.08.2009- Zdane Prawko
Zawiszak89
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela 28 grudnia 2014, 12:00

Re: Dwa razy oblane...

Postprzez Anett » niedziela 28 grudnia 2014, 12:06

Ci co zdali teorię przed nowym rokiem zdają na starych zasadach bez jazdy eko...
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Dwa razy oblane...

Postprzez nattaliaa » niedziela 28 grudnia 2014, 17:18

Nie wiem dlaczego takie bzdury piszesz kolego Zawiszak. Zdał teorię w tym roku, więc jedzie na starych... oczywiście. Proponuję dokładniej zapoznać się z tematem :)
nattaliaa
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek 25 sierpnia 2014, 01:37

Re: Dwa razy oblane...

Postprzez Makabra » niedziela 28 grudnia 2014, 18:14

A co ma egzamin teoretyczny do praktycznego? Wchodzi nowy arkusz i eco jazda, to kazdy jest oceniany tak samo od nowego roku, czy kiedy tam to wchodzi.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Dwa razy oblane...

Postprzez nattaliaa » niedziela 28 grudnia 2014, 19:12

Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której osoba na "starej szkole" miałaby nagle zaliczać eco-driving, gdzie na swoim kursie nie miała tego zadania. Można teraz powiedzieć: "No przecież były elementy tej techniki - hamowanie silnikiem, odpowiednie zmienianie biegów itp." Ale nie tresowano nas, że w takim i takim przedziale obrotów masz się zmieścić i już, do tej prędkości masz już mieć wrzucony x bieg itp. "Stary" kursant nie odnajdzie się w tej sytuacji, bo nie był szkolony (tresowany) pod to zadanie. Swoją drogą, już widzę jak kursant na egzaminie zamiast skupić się na znakach i drodze, ma wzrok wlepiony w obrotomierz... geniusz! :)

Pierwsza lepsza strona, już na samym początku możemy przeczytać kogo nie obejmują nowe zasady.
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... l?cookie=1
nattaliaa
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek 25 sierpnia 2014, 01:37

Re: Dwa razy oblane...

Postprzez szerszon » niedziela 28 grudnia 2014, 19:26

Ale nie tresowano nas, że w takim i takim przedziale obrotów masz się zmieścić i już, do tej prędkości masz już mieć wrzucony x bieg itp.
Normalna jazda bez wycia silnika w zupełności wystarczy.
"Stary" kursant nie odnajdzie się w tej sytuacji, bo nie był szkolony (tresowany) pod to zadanie.
Nie jest to prawdą.

już widzę jak kursant na egzaminie zamiast skupić się na znakach i drodze, ma wzrok wlepiony w obrotomierz... geniusz
To dobry przykład , jak czasami ludzie ze świecznika są oderwani od realiów.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Dwa razy oblane...

Postprzez Laboratorant » niedziela 28 grudnia 2014, 19:29

Widziałem wcześniej ten artykuł na stronie Dziennika Zachodniego, ale nie wiem czy to wiarygodne źródło informacji. Dzwoniłem do WORDu z pytaniem jak to będzie z tym moim egzaminem, to usłyszałem, że oni jeszcze nie wiedzą czy nowe przepisy wejdą w życie, ale jak tak to na egzaminie jadę na nowych zasadach. Ale szczerze powiedziawszy nie przekonała mnie ta Pani swoją wiedzą. Chociaż mieszkam tu, gdzie z prawem jazdy wszystko jest możliwe to mam nadzieję, że nattaliaa ma rację :)
Avatar użytkownika
Laboratorant
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 10 grudnia 2014, 15:56

Re: Dwa razy oblane...

Postprzez wlodek30 » niedziela 28 grudnia 2014, 19:35

§ 2. W stosunku do osób, które przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia ukończyły szkolenie podstawowe i uzyskały pozytywny wynik części teoretycznej egzaminu państwowego, część praktyczną egzaminu państwowego przeprowadza się na dotychczasowych zasadach.

§ 3. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2015 r.

Minister Infrastruktury i Rozwoju: E. Bieńkowska

http://isip.sejm.gov.pl/Download?id=WDU ... 594&type=2
wlodek30
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 13 października 2014, 08:13

Re: Dwa razy oblane...

Postprzez jutek » niedziela 28 grudnia 2014, 19:48

No i to powyżej powinno zamknąć wszelkie dywagacje w tym temacie, WORD nie może łamać prawa, jeśli złamie to odwołanie, które będzie musiało być uwzględnione.
Tyle, że znając życie to pewnie nadal są niezaktualizowane systemy informatyczne i część egzaminatorów nie będzie miała informacji kto kiedy zdał teorię (chyba, że będzie wykorzystywany interfejs "paszczowy" w postaci pytania przed każdym egzaminem: kiedy Pan/Pani zdał(a) egzamin teoretyczny i nagrywana odpowiedź musi być prawdziwa pod rygorem unieważnienia egzaminu), a też pewnie gdzieś znajdą się jednostki egzaminatorów niedouczone w temacie. Bo chyba jeszcze nigdy tak nie było, że trzeba zdających inaczej oceniać w zależności od tego, kiedy dana osoba zdała teorię.
jutek
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek 04 czerwca 2013, 17:00

Re: Dwa razy oblane...

Postprzez szerszon » niedziela 28 grudnia 2014, 20:00

Tyle, że znając życie to pewnie nadal są niezaktualizowane systemy informatyczne i część egzaminatorów nie będzie miała informacji kto kiedy zdał teorię
Nie wiem na jakim systemie ty pracujesz, ale w WORD to widać już przy losowaniu osoby na egzamin.Nie ma problemu wejść w profil PKK.
Żadna to tajemnica.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Dwa razy oblane...

Postprzez nattaliaa » niedziela 28 grudnia 2014, 20:10

Normalna jazda bez wycia silnika w zupełności wystarczy.


Święta racja, ale czy egzaminatorowi to wystarczy? Trochę rozumiem obawy innych kursantów. Silnik niby nie będzie wyć, ale... "jazda nie była ekonomiczna, ponieważ [jakaś błahostka wynikająca z jedynych właściwych i nienaruszalnych zasad wymyślonych przez mądrych ludzi]. Pożyjemy, zobaczymy. Nie ma co się nakręcać :)
nattaliaa
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek 25 sierpnia 2014, 01:37

Re: Dwa razy oblane...

Postprzez szerszon » niedziela 28 grudnia 2014, 20:29

Święta racja, ale czy egzaminatorowi to wystarczy?

Zawiera się w zakresie pożądanych obrotów. W czym problem ?
"jazda nie była ekonomiczna, ponieważ [jakaś błahostka wynikająca z jedynych właściwych i nienaruszalnych zasad wymyślonych przez mądrych ludzi].

Te zasady nie są jakąś tajemna wiedzą. Osoba zdająca ma pełne prawo je znać przed egzaminem.
Wymyślanie cudów powinno być tępione.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Dwa razy oblane...

Postprzez skov » niedziela 28 grudnia 2014, 20:51

Dwa nowe zadania które w końcu precyzują chociaż pewny wycinek zasad techniki kierowania.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Dwa razy oblane...

Postprzez szerszon » niedziela 28 grudnia 2014, 21:08

Ale naprawdę nie widzę problemu. Jeśli ktoś posługuje się normalnie sprzęgłem , gazem i hamulcem nie powinien mieć najmniejszych problemów.
Te "nowe' zadania jak się okazuje ćwiczę od lat. :D
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Dwa razy oblane...

Postprzez Jacol63 » sobota 10 stycznia 2015, 17:53

Pyk, pyk. Znowu nie wyszło. Egzaminator skwitował "nie lubię wystawiać takich negatywów". Powiedział, że po wyjeździe z WORD-u chciał ze mną tam wrócić z pozytywem. Przy wystawianiu felernego wyniku, powiedział, że nie bałby się ze mną jeździć. No ale niestety, parkowanie skośne, najłatwiejsze jakie może być w 37 minucie egzaminu. Wysoki krawężnik, pierw za wcześnie się zatrzymałem. Przy korekcie podjechałem do przodu pomału, odkręciłem w lewo. No i dostałem głupawki przy wyjeździe, na tyle dużej, że przerysowałbym bok stojącego obok samochodu. Niestety 3 podejście również nie wyszło. Znowu wszystko od nowa.

Tak ogólnie 3 egzaminy za mną i całkowicie nie zgadzam się z poglądem, że egzaminatorzy chcą jak najgorzej dla nas. Wszystkie trzy próby odbyte w spokojnej atmosferze, szkoda, że sam się nakręcałem. Ale jeżeli egzaminator widzi, że potrafimy jeździć, będzie czuł się z nami bezpiecznie, to chętnie postawi pozytywny. Po prostu selekcja. Burzą się ci, którzy po prostu się nie nadają. Szkoda, że w moim przypadku, ktoś usłyszy, że oblałem 3 razy, to pewnie jeździć nie umie. Niestety nauczyłem się już, że egzamin to arkusz z podpunktami, które trzeba spełnić. Zero obiekcji. Czy jeździmy dobrze, czy źle. Na czymś się wyłożymy i koniec, finito.
25.10.2014. - Teoria 66/74
3.11.2014. - Teoria 69/74
26.11.2014. - (Plac)(Miasto) - czas trwania 22 min
16.12.2014 - (Plac)(Miasto) - 37 minut
10.01.2015. - (Plac)(Miasto) - 37 minut
30.01.2015. - (Plac)(Miasto) - 35 minut - ZDANE
Jacol63
 
Posty: 21
Dołączył(a): czwartek 18 grudnia 2014, 01:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości