Czy odwołanie będzie zasadne?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Czy odwołanie będzie zasadne?

Postprzez Renifer123 » sobota 06 grudnia 2014, 02:37

Jedynymi pojazdami w pobliżu były 2 auta czekające na wjazd na rondo przy pierwszym zjeździe, ale miałem pierwszeństwo przed nimi więc czekały. W takim razie oczywiście złożę odwołanie, tylko w jakiej formie ma to być ? Nie ma żadnego oficjalnego wzoru?
Renifer123
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 05 grudnia 2014, 16:16

Re: Czy odwołanie będzie zasadne?

Postprzez JAKUB » sobota 06 grudnia 2014, 09:08

Wszytko j.w. prawda, ale nie zapomnij o czytelności wydawania poleceń.
(...)jednak polecenie usłyszałem będąc już na linii ostrzegawczej przed przejściem dla pieszych, jadąc 40km/h miałem 2-3 sekundy na manewr i nie zdążyłem go zrobić pozostałem więc na prawym pasie ruchu.(...)
Ogólnego wzoru nie ma. Niektóre WORD-y skonstruowały sobie Arkusz Reklamacyjny.
Zobacz na stronie internetowej WORD-u.
Zawsze (na każdym etapie) ważny jest Twój Arkusz Przebiegu Egzaminu. Nie oddawaj go kierownikowi, niech sobie pracuje na swojej kopi lub zrobi ksero.
Użyj zwrotów - "nie wystąpiło zagrożenie rzeczywiste" "wystąpiło tylko zagrożenie potencjalne" jest to istotna różnica dla dalszych działań.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Czy odwołanie będzie zasadne?

Postprzez Makabra » sobota 06 grudnia 2014, 10:20

JAKUB napisał(a):Wszytko j.w. prawda, ale nie zapomnij o czytelności wydawania poleceń.
(...)jednak polecenie usłyszałem będąc już na linii ostrzegawczej przed przejściem dla pieszych, jadąc 40km/h miałem 2-3 sekundy na manewr i nie zdążyłem go zrobić pozostałem więc na prawym pasie ruchu.(...)
.

A może to było powtórzenie polecenia którego wczesnien nie usłyszał... Szkoda że się nie dowiemy, bo autor jeśli w ogóle się odwoła, to i tak zniknie i ślad po nim zaginie :lol:
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Czy odwołanie będzie zasadne?

Postprzez Renifer123 » sobota 06 grudnia 2014, 16:21

Moje zmysły są w dobrej kondycji i jedynie raz dostałem to polecenie, w opisanej przeze mnie chwili. "Autor" będzie się odwoływał i oczywiście poinformuje o wyniku, głupio bym się czuł gdybym osobą pomagającym mi tutaj nie powiedział o rezultacie. Proszę, powiedźcie mi tylko mniej więcej jaką formę ma mieć to pismo odwoławcze? Jest to forma odwołania, czy skargi, jak powinno wyglądać? Ciężko doszukać się jakiś konkretnych informacji, sprawdzałem stronę internetową mojego WORDU ale nie doszukałem się nic na ten temat.
Renifer123
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 05 grudnia 2014, 16:16

Re: Czy odwołanie będzie zasadne?

Postprzez jutek » sobota 06 grudnia 2014, 22:36

Przepraszam, że nie na temat, ale bardzo mnie to zaciekawiło, zajrzałem na podaną tu stronę WORD Radom, a tam napisano: "Uprzejmie informujemy, iż przeprowadzamy egzaminy w zakresie kat. B prawa jazdy w oddziale terenowym w Zwoleniu w każdy wtorek oraz w ustalone poniedziałki i w Kozienicach w każdą środę oraz w ustalone piątki." Sprawdziłem, że miasteczko Zwoleń ma zaledwie 8 tysięcy mieszkańców, a miasteczko Kozienice ma 18 tysięcy mieszkańców. Naprawdę obecnie można zdać jazdę w takich małych miasteczkach, to jest zgodne z przepisami? Czy w takim 8-tysięcznym Zwoleniu jest w ogóle chociaż jedno skrzyżowanie ze światłami? :)
jutek
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek 04 czerwca 2013, 17:00

Re: Czy odwołanie będzie zasadne?

Postprzez Renifer123 » sobota 06 grudnia 2014, 23:00

Nie miałem okazji tam zdawać jeszcze ale tamtejsze trasy można obejrzeć na mapach google z użyciem street view.
Renifer123
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 05 grudnia 2014, 16:16

Re: Czy odwołanie będzie zasadne?

Postprzez jasper1 » sobota 06 grudnia 2014, 23:53

W Zwoleniu krzyżują się dwie DK, więc pewnie ze 2 - 3 skrzyżowania z sygnalizacją się trafią.
Generalnie jestem za egzaminami w takich miasteczkach. Dzięki temu z czasem w wielkich miastach zrobi się luźniej, bo właściciele tak uzyskanych PJ będą się bali do nich wjeżdżać.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Czy odwołanie będzie zasadne?

Postprzez dylek » niedziela 07 grudnia 2014, 00:10

Nawet rondo tam jest...gorzej chyba z drogą o podwyższonej prędkości... i przeprowadzaniem egzaminów zgodnie z rozporządzeniem.
Generalnie to między Lublinem a Radomiem są Puławy... miasto "prezydenckie", gdzie niedawno powstała filia WORD Lublin powołana przez marszałka. Dodatkowo WORD Kielce utworzył na podobnych zasadach oddział w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Domyślam się, że to odebrało klientów dla Radomia, a ta sztuczka ma na celu próbę odzyskania rynku...
Dla mnie sprawa dla CBŚ, gdyż z legalnością tych działań chyba jest lekko nie halo. Ktoś wyrok prędzej czy później za to dostanie.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy odwołanie będzie zasadne?

Postprzez Renifer123 » niedziela 07 grudnia 2014, 00:30

Wracając do tematu, to przejrzałem wszystkie strony WORDów w całym kraju, w paru (3 chyba) przypadkach były informacje dotyczące 'odwołania', chociaż wszystkie one odnosiły się do uchylonej już ustawie z 2005r, prześledziłem ISAP i teraz po przeczytaniu już 56 stron aktualnie obowiązującego rozporządzenia "w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia,
egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych
w tych sprawach" przysiądę do pisania stosownego pisma. Będę informował tutaj o dalszych postępach w sprawie.
Renifer123
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 05 grudnia 2014, 16:16

Re: Czy odwołanie będzie zasadne?

Postprzez Renifer123 » środa 10 grudnia 2014, 18:16

Okej, złożone. Co dalej?
Renifer123
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 05 grudnia 2014, 16:16

Re: Czy odwołanie będzie zasadne?

Postprzez rusel » środa 10 grudnia 2014, 19:48

Czekaj na telefon w celu obejrzenia nagrania. Jak juz będziesz na miejscu pamiętaj aby uzasadnili stworzenie zagrożenia dla zycia ku zdrowia bo tylko to jest podstawa. Maja to udowodnić na nagraniu
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości