wynik egzaminu: NEGATYWNY

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez Kodzak1946 » niedziela 23 listopada 2014, 16:25

Byłem się dowiadywać o taśmę z pojazdu, i żebym je dostał, muszę złożyć skargę na egzaminatora, i wtedy dopiero dostanę dostęp do taśm, ale jeżeli po obejrzeniu filmu wyjdzie mój błąd, to mogę wycofać oskarżenie
Kodzak1946
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 22 listopada 2014, 12:12

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez skov » niedziela 23 listopada 2014, 17:51

Składasz skargę na sposób przeprowadzenia egzaminu (wraz z uzasadnieniem) - to jedyna oficjalna droga do obejrzenia nagrania.. Jak się nie czujesz na siłach poproś swojego instruktora o pomoc, może być twoim pełnomocnikiem.
W tym wątku masz dużo informacji co napisać w skardze.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez oskbelfer » niedziela 23 listopada 2014, 21:50

skov napisał(a):ja tam nie widzę w tym konkretnym przypadku dwóch tych samych nieprawidłowo wykonanych zadań. W mojej ocenie egzaminator popuścił wodze fantazji mając możliwość (nawet wierząc w ich istnienie) rozpisania tych błędów na dwa zadania.


Mam podobne odczucia, jednak bez filmu możemy sobie opowiadać :)

rusel napisał(a):Nie wspomnę faktu, iż te osoby wspomniane w ustawie jako strażnicy "egzaminów" są osobami które nie mają nic wspólnego z przepisami odnośnie ruchu drogowego oraz branży szkoleniowej i egzaminacyjnej.


skov napisał(a):Faktem tego nazwać też nie można. Są UM gdzie kontrolą WORD zajmują się ludzie z uprawnieniami do egzaminowania kierowców ale są też i takie gdzie egzaminatorów kontrolują osoby bez prawa jazdy.


Z uprawnieniami - ale uprawnienia jedne drugim nie równe. Np w jednym miejscu osoba posiadająca uprawneinia egzaminatora 4 stopnia, a w innym fachowiec posiadający uprawnienia 1 stopnia :)

W nadzorze powinni zasiadać ludzie, kórzy mają o tym pojęcie i praktykę :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez rusel » niedziela 23 listopada 2014, 23:40

Mój ośrodek obecnie podlega pod nowego urzędnika UM, który jeszcze nigdy w naszym ośrodku nie był i nie widział nigdy egzaminu na oczy, ma rozstrzygać nagrania/pisma/dokumentację :?: :!: za to mocno podekscytowany cytuję rozmowę telefoniczną z kierownikiem egzaminatorów "będzie miał teraz wszystkich pod sobą". To jest dopiero polityka...

W miesiącu zdarzało się że jeden egzaminator miał 3 unieważnienia...gość zaczął robić taki zamęt że od decyzji UM zaczęła odwoływać się sama dyrekcja Wordu...

Koleżance unieważnił egzamin bo nie zaliczyła parkowania x2 ze względu na technikę jazdy, urzędniczyna podekscytowany "zabłysnął" że tego elementu nie ma już w arkuszu i egzaminatorka nie zna obowiązujących zasad.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez oskinstruktor » poniedziałek 24 listopada 2014, 04:34

Dla mnie pomylenie kierunku jazdy to nie to samo co błędnie wykonane zadanie. Egzamin na prawo jazdy to nie test na posłuszeństwo!
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez Makabra » poniedziałek 24 listopada 2014, 10:39

Jak egzaminator będzie chciał sprawdzić czy osoba jedzie na wprost przez jakieś skrzyżowanie to nie będzie polecenia do skrętu. Zgadzam się z tym że manewr inny od zaleconego nawet wykonany poprawnie powinien być w miarę rozsądku potraktowany jako błąd.

Jak osoba nie rozumie polecenia albo myli kierunki lewo/prawo i nie wie gdzie je ma wykonać manewr, to równie dobrze na znaku nakazu skrętu w prawo pojedzie prosto. Więc jak znak nakazuje skręt to trzeba się stosować, a jak egzaminator daje polecenie to już można mieć to w D***? A skąd wiadomo, że osoba przez pomyłkę dwa razy na tym samym skrzyżowaniu zamiast zawrócić jedzie prosto? Jak się tak zacznie uczyć kursantów jeździć to potem z premedytacją będą wymigiwać się od trudnych manewrów wymyślając ściemy że nie zrozumieli polecenia itp.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez rusel » poniedziałek 24 listopada 2014, 11:34

Dla mnie pomylenie kierunku jazdy to nie to samo co błędnie wykonane zadanie. Egzamin na prawo jazdy to nie test na posłuszeństwo!


Idea egzaminu już dawno umarła. Kiedyś egzaminator po prostu sprawdzał czy potrafisz jeździć, obecnie sprawdza czy wszystko jest zgodne z "tabelką".
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez oskinstruktor » poniedziałek 24 listopada 2014, 22:40

Rusel trafne podsumowanie.

PS Z pozdrowieniami dla "mondrych głów" tworzących te "mondre" przepisy....
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez MalaGoska » środa 10 grudnia 2014, 10:02

Moim zdaniem w takim przypadku nie ma raczej sensu walczyć, bo szkoda Twojego czasu. Tym bardziej, że wiesz sam, gdzie popełniłeś błąd, a pamiętaj, że takie "urzędy" zazwyczaj i tak się obronią i tak.
MalaGoska
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 10 grudnia 2014, 09:50

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez Normek » wtorek 16 grudnia 2014, 12:09

Mam pewien problem. Wynik mojego dzisiejszego egzaminu wyszedł negatywny. Z placyku wyjechałem, po może okresie 30 minut na skrzyżowaniu egzaminator powiedział żeby skręcić w lewo, a że sa tam roboty drogowe i nie dokładnie było widać pasy tylko postawione pachołki, podobno źle wjechałem na pas, ale egzaminator sam złapał mi za kierownice i stworzył zagrożenie dla innych. Czy mogę sie do tego odwołać ?
Normek
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 16 grudnia 2014, 11:49

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez disaster » wtorek 16 grudnia 2014, 13:37

Odwoływać się możesz zawsze. Twoje święte prawo.
Ty masz rację, a ja mam karabin.
Avatar użytkownika
disaster
 
Posty: 937
Dołączył(a): wtorek 17 października 2006, 16:41

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez Makabra » wtorek 16 grudnia 2014, 17:30

[quote="Normek" na skrzyżowaniu egzaminator powiedział żeby skręcić w lewo, a że sa tam roboty drogowe i nie dokładnie było widać pasy tylko postawione pachołki, podobno źle wjechałem na pas, ale egzaminator sam złapał mi za kierownice i stworzył zagrożenie dla innych. Czy mogę sie do tego odwołać ?[/quote]

Od czego chceez sie odwolywac? Sam na tyle zle pojechales, ze egzaminator musial interweniowac, ale nagle masz na tyle umiejetnosci zeby oceniac egzaminatora?
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości