wynik egzaminu: NEGATYWNY

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez Kodzak1946 » sobota 22 listopada 2014, 12:21

Witam. Wczoraj miałem przyjemność zdawać po raz 1 egzamin praktyczny na kat. B. Plac manewrowy zrobiłem bez najmniejszych zająknięć egzaminatora, a więc wyjechaliśmy na miasto. Pierwszy błąd jaki egzaminator mi wytyczył, to było brak włączenia kierunkowskazu, gdy jechałem drogą z pierwszeństwem, i tu miał rację. Drugi błąd jaki popełniłem, to było nie zastosowanie się do poleceń instruktora (kazał mi skręcić w prawo, a ja skręciłem w lewo ze stresu). Tuż po tym manewrze z mojej strony poinformował mnie, ze wynik egzaminu jest już negatywny, ale mogę kontynuować jazdę. A więc tak uczyniłem. Wiedząc, ze już nie mam nic do stracenia, jeździłem sobie jak na normalnych jazdach w OSK. Gdy zadzwoniłem do mojego instruktora jazdy i opisując mu całą sytuacje z wynikiem negatywnym, kazał mi napisać wniosek o odtworzenie taśm z auta, gdyż jest podejrzenie, że egzaminator źle wystał wynik. I moje pytanie jest następujące: Czy warto składać wniosek, i czy w ogóle mam jakieś szanse, żeby mi hajs zwrócili za egzamin? Co o tym sądzicie?
Kodzak1946
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 22 listopada 2014, 12:12

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez rusel » sobota 22 listopada 2014, 12:32

Czy warto składać wniosek, i czy w ogóle mam jakieś szanse, żeby mi hajs zwrócili za egzamin? Co o tym sądzicie?


Jednym z zadań jest zmiana kierunku jazdy w prawo/lewo (wspólna pozycja w arkuszu przebiegu egzaminu).

Pod błędne zachowanie podchodzi między innymi brak sygnalizacji, mylenie kierunków jazdy, technika jazdy podczas "zmiany kierunku jazdy".

Egzaminator mógł i nawet merytorycznie powinien drugie błędne zachowanie potraktować jako błąd w zadaniu "przejazd przez skrzyżowanie (...)" ale niestety nie miał takiego obowiązku wedle obecnych przepisów i wykorzystał moment do wystawienia wyniku N.

Szanse na odwołanie bliskie zeru.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez Anett » sobota 22 listopada 2014, 12:33

Zależy co zrobiłeś. Pewnie podciągnął ci w zmianę kierunku jazdy w lewo i prawo (kiedyś osobne podpunkty na egzaminie, teraz razem) Jeśli nie włączyłeś kierunku to już 1 błąd, jeśli źle skręciłeś to 2 błąd w tym samym zadaniu

Wynik jak najbardziej negatywny
Nie spowodowałeś zagrożenia swoim zachowaniem, dlatego zapytał czy chcesz kontynuować
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez rusel » sobota 22 listopada 2014, 12:53

cały absurd ustawy polega na tym, że każdy błąd na każdym skrzyżowaniu (co stanowi jednocześnie osobne zadanie) na którym jedziemy w lewo lub brawo może być sklasyfikowany jako "zmiana kierunku jazdy". Pytanie brzmi zatem co należy ocenić na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym, równorzędnym, ze znakami ustalającymi pierwszeństwo przejazdy z sygnalizacją świetlną...

Takie ocenienie jak w/w przykład niewiele wspólnego ma ze zdrowym rozsądkiem
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez eugeniusz » sobota 22 listopada 2014, 13:13

Trzeba było się z nim zacząć kłócić. Tylko zdecydowana postawa mogła coś w tej sprawie pomóć.
eugeniusz
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek 24 czerwca 2014, 20:43

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez rusel » sobota 22 listopada 2014, 13:19

widocznie miał więcej oleju w głowie i "zdecydowaną postawę" sobie odpuścił a zasięgnął opinii co z tym robić
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez oskbelfer » sobota 22 listopada 2014, 16:23

Pisz wniosek - odwołanie od wyniku - wówczas sprawa będzie jasna i klarowna.

Nikt Ci kasy nie odda, tylko egzamin zostanie powtórzony na koszt word, pod warunkiem że egzaminatro popełnił pomyłkę przy ocenie.

Jak się odwołać itd... to już nie moja brożka - bo wiedza kosztuje :)



eugeniusz napisał(a):Trzeba było się z nim zacząć kłócić. Tylko zdecydowana postawa mogła coś w tej sprawie pomóć.


Weź misiu skończ pisać t bajeczki z narnii.... zdecydowana postawa --- zakończyłbym z Tobą ezgamin - a powodem byłoby utrudnianie prowadzenia egzaminu... faktycznie gieniusz....
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez Ozi1989 » sobota 22 listopada 2014, 17:34

Popełniłeś 2 błędy które cie eliminowały ze zdania egzaminu .Hmm miałem tak samo jak Ty na 1 egzaminie tez kierunku nie włączyłem kiedy skręcałem w prawo na drodze z pierwszeństwem a na drugim wymusiłem to już pozamiatane było.Bardzo dobrze że się nie kłóciłeś i nie chciałeś byś bohaterem ''lejąc w ryj '' egzaminatora jak jeden z autorów tematu :D .A zachowałeś dużo dużo rozwagę i opanowanie brawo dla Ciebie.Myślę i życzę ci z całego serca byś chłopie na 2 egzaminie zdał Ps Nie pisz żadnego odwołania bo nic ci nie da,przygotuj się na 2 egzamin ,skup się na tym i nie zaprzątaj głowy sobie papierami .

Powodzenia :!:
2013.10.27 -Kierowca Peugeot 407
Ozi1989
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek 11 listopada 2014, 13:25

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez rusel » sobota 22 listopada 2014, 17:36

Popełniłeś 2 błędy które cie eliminowały ze zdania egzaminu


Nie ma przepisu który mówi że dwa błędy, nawet tego samego rodzaju dają wynik N
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez JAKUB » sobota 22 listopada 2014, 19:16

Są psy i psiska - ludzie i ludziska.

Warto napisać, aby nadzór (urząd marszałkowski) wiedział kto u nich pracuje. Może takie są wytyczne dyrekcji, aby jak najwięcej uwalać, ale wątpię w to. Pewnie poczuł zew władzy i poniosło go.

Polecam na następny egzamin zaprosić osobę z urzędu marszałkowskiego, wtedy takie zachowania nie będą się powtarzały, bo urzędnik ma dosyć swojej pracy w biurze.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez rusel » sobota 22 listopada 2014, 20:28

Polecam na następny egzamin zaprosić osobę z urzędu marszałkowskiego, wtedy takie zachowania nie będą się powtarzały,


i co ta osoba ma stwierdzić? że egzaminator oblał bo mógł choć mógł nie oblać? Nie wspomnę faktu, iż te osoby wspomniane w ustawie jako strażnicy "egzaminów" są osobami które nie mają nic wspólnego z przepisami odnośnie ruchu drogowego oraz branży szkoleniowej i egzaminacyjnej.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez skov » sobota 22 listopada 2014, 20:41

ja tam nie widzę w tym konkretnym przypadku dwóch tych samych nieprawidłowo wykonanych zadań. W mojej ocenie egzaminator popuścił wodze fantazji mając możliwość (nawet wierząc w ich istnienie) rozpisania tych błędów na dwa zadania.

rusel napisał(a):
Nie wspomnę faktu, iż te osoby wspomniane w ustawie jako strażnicy "egzaminów" są osobami które nie mają nic wspólnego z przepisami odnośnie ruchu drogowego oraz branży szkoleniowej i egzaminacyjnej.


Faktem tego nazwać też nie można. Są UM gdzie kontrolą WORD zajmują się ludzie z uprawnieniami do egzaminowania kierowców ale są też i takie gdzie egzaminatorów kontrolują osoby bez prawa jazdy.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez Kodzak1946 » niedziela 23 listopada 2014, 00:55

Kartkę dostałem taką, jak w załączniku (przejazd kolejowy był już po tym, jak egzaminator powiedział mi, że wynik jest negatywny). A więc mówicie, że lepiej "nie wywoływać wilka z lasu", żebym później nie miał jeszcze trudniej na egzaminie?
Obrazek
Kodzak1946
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 22 listopada 2014, 12:12

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez lith » niedziela 23 listopada 2014, 03:10

Ja tam za pojechanie nie tak jak kazał egzaminator dostałem spory ochrzan, ale błędu nie.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: wynik egzaminu: NEGATYWNY

Postprzez rusel » niedziela 23 listopada 2014, 10:35

A więc mówicie, że lepiej "nie wywoływać wilka z lasu", żebym później nie miał jeszcze trudniej na egzaminie?


a gdzie to wyczytałeś? czujesz się oszukany to pisz odwołanie. Tylko udowodnij że egzaminator złamał zasady egzaminowania. (Ja tego nie potrafię w tym przypadku). Arkusz wypełniony prawidłowo, egzaminator "dla pewności" odfajkował jeszcze dwa razy przejazd przez skrzyżowanie...
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości