Numer PKK - kurs ukończony kilka lat temu

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Numer PKK - kurs ukończony kilka lat temu

Postprzez strzemi » czwartek 06 listopada 2014, 18:05

Witam, mam następujący problem. Kurs ukończyłem w grudniu 2010 roku, czyli prawie 4 lata temu. Przez ten czas nie podszedłem jednak do egzaminu, na teorię zapisałem się dopiero dzisiaj. Stąd moje pytanie o numer PKK, a mianowicie skąd mam go wziąć? Czytałem że otrzymuje się go w Urzędzie miasta, jednak nie przypominam sobie, żebym coś takiego wyrabiał. Do WORDu przyniosłem jedynie zaświadczenie o ukończeniu kursu, wraz z wnioskiem o podejście do egzaminu i potwierdzeniem przejścia badań. Widziałem jednak gdzieś na internecie informację, że na egzamin muszę przyjść wraz z tym numerem PKK.

Z góry dziękuję za informacje ;)
strzemi
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 06 listopada 2014, 17:59

Re: Numer PKK - kurs ukończony kilka lat temu

Postprzez oskinstruktor » czwartek 06 listopada 2014, 20:55

Jeżeli skończyłeś kurs po "staremu" (masz zaświadczenie o ukończeniu kursu) badania, zdjecie i wniosek, to z tym idziesz do WORD-u i na podstawie tych dokumentów się zapisujesz. PKK nie jest Ci potrzebne.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Numer PKK - kurs ukończony kilka lat temu

Postprzez strzemi » czwartek 06 listopada 2014, 22:03

Ok. Dziękuję za odpowiedź :)
strzemi
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 06 listopada 2014, 17:59

Re: Numer PKK - kurs ukończony kilka lat temu

Postprzez MammaMia » piątek 07 listopada 2014, 11:18

Znajomy miał podobną sytuację. Pięć lat temu zrobił kurs i teorię, bez praktyki. Teraz musiał wyrobić PKK (dzwoniliśmy do Word), czyli wniosek do starostwa niezbędny o wyrobienie profilu. Badania lekarskie były ważne, dosłał tylko aktualne zdjęcie i kilka oświadczeń.
Po kilku dniach dostał listem PKK i można z tym iść na egzamin.
Avatar użytkownika
MammaMia
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek 04 sierpnia 2014, 15:18

Re: Numer PKK - kurs ukończony kilka lat temu

Postprzez jasper1 » piątek 07 listopada 2014, 12:38

MammaMia napisał(a):Znajomy miał podobną sytuację.

To są odmienne sytuacje.
Jeśli ktoś w przeszłości przystąpił do jakiegokolwiek egzaminu w word, a potem tego nie kontynuował i jego dokumenty trafiły do WK, to musi teraz wyrabiać PKK. Taka osoba zakończyła proces ubiegania się o PJ i teraz znów chce się ubiegać. PKK jest dla niej wnioskiem o wydanie prawa jazdy.
Ktoś kto do egzaminu nie przystępował, a więc ma komplet dokumentów u siebie w domu, PKK nie potrzebuje. Taka osoba jest cały czas w trakcie ubiegania się o PJ na starych zasadach i wniosek o wydanie PJ składa na starych zasadach w formie papierowej.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 78 gości