koperta

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

koperta

Postprzez Nataliaaaaaa » poniedziałek 27 października 2014, 21:54

Witam. Mam takie pytanie. Mój instruktor nie nauczył mnie robić koperty w trakcie 30 h. Finalnie stwierdził, że nie potrafię jeździć tyłem i dlatego. Jednak według mnie niezależnie czy potrafię czy nie powinien nauczyć mnie wszystkich manewrów. Jak sądzicie? Jest jakaś podstawa prawna ku temu, że musiał ze mną opanować wszystkie zachowania na drodze. Przepraszam, jeżli moja wypowiedź jest chaotyczna, ale mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłam o co mi chodzi.;) Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.
Nataliaaaaaa
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 13 października 2014, 19:36

Re: koperta

Postprzez Anett » poniedziałek 27 października 2014, 21:57

Może nie wystarczyło godzin by to zacząć bo skupiał się na innych elementach?
Nie musi być wykonane.

U mnie nie było wielu rzeczy, bo zmiany instruktorów i twierdzenie że na jazdach z X nauczysz się tego. Po czym ten nie mógł etc. Finalnie parkowań WCALE nie miałam, łuku nie umialam etc a dostałam papiery na egzamin także jak widać można.
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: koperta

Postprzez disaster » wtorek 28 października 2014, 16:49

Nataliaaaaaa napisał(a):Witam. Mam takie pytanie. Mój instruktor nie nauczył mnie robić koperty w trakcie 30 h. Finalnie stwierdził, że nie potrafię jeździć tyłem i dlatego. Jednak według mnie niezależnie czy potrafię czy nie powinien nauczyć mnie wszystkich manewrów. Jak sądzicie? Jest jakaś podstawa prawna ku temu, że musiał ze mną opanować wszystkie zachowania na drodze. Przepraszam, jeżli moja wypowiedź jest chaotyczna, ale mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłam o co mi chodzi.;) Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Cóż, mnie w szkole muzycznej nie nauczyli grać na organkach...
Ex definitione, żeby proces nauki mógł w ogóle zakończyć się sukcesem, osoba szkolona musi "współpracować", jeśli osoba szkolona nie ma zdolności pozwalających na opanowanie kierowania pojazdem w 30 godzin, to nawet Hołowczyc jej nie nauczy.

Jesteś osobą dorosłą, jesteś w stanie ocenić swoje postępy oraz to czy instruktor ci pasuje czy nie.
Jeśli zauważyłaś, że z instruktorem nie możesz efektywnie współpracować, a jego nauki nie przynoszą rezultatów, to trzeba było zmienić instruktora albo szkołę jazdy.

Teraz zamiast szukać winy naokoło, pozostaje wziąć rzeczywistość na klatę i douczyć się tego co trzeba, być może gdzie indziej.
Ty masz rację, a ja mam karabin.
Avatar użytkownika
disaster
 
Posty: 937
Dołączył(a): wtorek 17 października 2006, 16:41

Re: koperta

Postprzez Rafalindo1989 » sobota 01 listopada 2014, 14:46

Jak można kogoś przez 30 h nie nauczyć koperty ?Ja tego nie rozumiem powiem ci szczerze bo tyle godzin powinnas spokojnie radzić sb z kopertą .Filozofia cofania tyłem jest bardzo prosta tzw cofasz stoją 3 słupki i pomiędzy środkowym słupkiem odkręcasz kierownice w prawą stronę a potem obserwujesz w bocznym lusterku co się dzieje i czy masz linie z twojej prawej strony jak widzisz ją to patrzysz na lewą lini jak ci się pojawi jak się pojawi prostujesz kierownice bo na egzaminie dostaniesz polecenie parkowanie równoległe i leżysz 2 razy zaparkujesz źle i dowidzenia .Dla Mnie banalne zadanie do wykonania :).
2014.09.03-Kierowca Bmw E36 :D
Rafalindo1989
 
Posty: 14
Dołączył(a): czwartek 17 lipca 2014, 11:52

Re: koperta

Postprzez szerszon » sobota 01 listopada 2014, 16:21

.Filozofia cofania tyłem jest bardzo prosta tzw cofasz stoją 3 słupki i pomiędzy środkowym słupkiem odkręcasz kierownice w prawą stronę

Jest mały problem.. :D w czasie parkowania równoległego nie ma słupków :hmm:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: koperta

Postprzez Makabra » sobota 01 listopada 2014, 16:42

Nataliaaaaaa napisał(a):Witam. Mam takie pytanie. Mój instruktor nie nauczył mnie robić koperty w trakcie 30 h. Finalnie stwierdził, że nie potrafię jeździć tyłem i dlatego. Jednak według mnie niezależnie czy potrafię czy nie powinien nauczyć mnie wszystkich manewrów.


To jest proste jak budowa cepa. Jak nauczyć kogoś trudniejszej czynności, skoro nie umie wykonać prostszej która jest niezbędnym "składnikiem" czynności trudniejszej? Raczej jest to niewykonalne. To tak samo jakby chcieć nauczysz pisać "w ciemno" na klawiaturze analfabetę.
Oczywiście zadaniem instruktora jest chociaż podjęcie próby nauczenia parkowania, czyli pokazanie jak to ma wyglądać i poćwiczenie z Tobą tego manewru. Jeśli próbował ale bez efektu to pretensje możesz mieć chyba tylko do siebie. Jeśli nie próbował, to może nie starczyło czasu na parkowanie, bo z innymi zagadnieniami są problemu. Zakładając że do tyłu jeździć nie potrafisz po 30h, to nie wyobrażam sobie żeby reszta szła "jak po maśle". Jak to jest na prawdę to tylko Twój instruktor wie.



Rafalindo1989 napisał(a):Jak można kogoś przez 30 h nie nauczyć koperty ?Ja tego nie rozumiem


Normalnie. A że nie rozumiesz, no cóż, masz BMW, nie zaskoczyłeś chyba nikogo :lol:
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: koperta

Postprzez disaster » sobota 01 listopada 2014, 23:32

Rafalindo1989 napisał(a):Jak można kogoś przez 30 h nie nauczyć koperty ?Ja tego nie rozumiem powiem ci szczerze bo tyle godzin powinnas spokojnie radzić sb z kopertą .Filozofia cofania tyłem jest bardzo prosta tzw cofasz stoją 3 słupki i pomiędzy środkowym słupkiem odkręcasz kierownice w prawą stronę a potem obserwujesz w bocznym lusterku co się dzieje i czy masz linie z twojej prawej strony jak widzisz ją to patrzysz na lewą lini jak ci się pojawi jak się pojawi prostujesz kierownice bo na egzaminie dostaniesz polecenie parkowanie równoległe i leżysz 2 razy zaparkujesz źle i dowidzenia .Dla Mnie banalne zadanie do wykonania :).

Jakie to proste i banalne, odkręcasz kierownice jak zobaczysz słupki! Kurde, czemu ja tego nigdy nie stosuję?
Aaaa, pamiętam - w prawdziwym świecie nie ma słupków.
Jak się nauczysz parkować bez słupków daj znać.
Do tego czasu informuj nas proszę jak będziesz wyjeżdżał na miasto swoim bolidem - będziemy się kryć w jakichś bunkrach.
Ty masz rację, a ja mam karabin.
Avatar użytkownika
disaster
 
Posty: 937
Dołączył(a): wtorek 17 października 2006, 16:41


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości