Zdawanie jesień-zima kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zdawanie jesień-zima kat.B

Postprzez gofer2012 » czwartek 23 października 2014, 21:20

Witam wszystkich :D
Mam kilka pytanie o prawo jazdy skierowane do osób którzy już zdali ;d
Oczywiście chodzi mi o kategorie B :)
Zacznę od początku, już od poniedziałku mam możliwość zapisania się na jazdy lecz zastanawiam się czy to dobry pomysł aby jeździć i zdawać w ten okres pory roku czyli jesień-zima(ciemno ślizgo mokro). Ogólnie trochę już jeździłem czyli nie uczył bym się od samych podstaw :) Druga sprawa jest taka że już od 1 stycznia 2015 wchodzą znów nowe przepisy :P Dodatkowe zadania ekodriving itp. no i oczywiście wzrost cen egzaminów :/ Czyli chciał bym zdać jeszcze w tym roku. 18 urodziny obchodzę 20 stycznia 2015 ;d a egzamin można zdawać miesiąc wcześniej, nwm czy logistycznie miedzy świętami wyszło by zdanie ale bardzo na to liczę. Czekam na wasze zdanie, najbardziej cenie sobie opinie tych którzy już zdali i tym bardziej którzy zdawali własnie w okresie jesienno-zimowym :)
Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam :D
gofer2012
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 23 października 2014, 21:17

Re: Zdawanie jesień-zima kat.B

Postprzez Anett » czwartek 23 października 2014, 21:25

Zdałam zimą (chociaż był marzec śnieg walił i ślizgawka była) Jest o wiele lepiej.
Praktycznie brak rowerzystów(chociaż i tacy jeździli), mniej pieszych. Jedziesz wolniej dostosowując się do warunków panujących. Linii czasem nie widać.
Przed ostatni miałam pod koniec października 2012, ale nie chciałam później zdawać bo zima i chciałam przeczekać. W piątek dostałam paniki na jazdach bo śnieg etc a w poniedziałek egzamin. A okazało się że lepiej
Ostatnio zmieniony czwartek 23 października 2014, 22:39 przez Anett, łącznie zmieniany 1 raz
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Zdawanie jesień-zima kat.B

Postprzez Colossus » czwartek 23 października 2014, 22:15

Ja zdałem za 5 razem w zimę na zaśnieżonych drogach, 23 lutego, nie zapomnę tej daty :D Polecam zdawać w zimie ;)
Colossus
 
Posty: 33
Dołączył(a): poniedziałek 25 lutego 2013, 20:59

Re: Zdawanie jesień-zima kat.B

Postprzez Elusionist » czwartek 23 października 2014, 23:40

Ja dzisiaj zdawałam (i zdałam) w deszczu. Bardzo dobrze mi się jechało. :) Można bezwstydnie jechać wolniej, a kierowcy wokół również jadą ostrożniej.

Warto jednak wcześniej zacząć hamować na mokrych torach kolejowych bo można zaskakująco daleko sobie wyjechać. :D
Elusionist
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 23 października 2014, 23:19

Re: Zdawanie jesień-zima kat.B

Postprzez disaster » piątek 24 października 2014, 10:22

A co za różnica że się tak zapytam?
PJ nie jest wydawane jako uprawnienia do jazdy latem w czasie słonecznych dni od wschodu do zachodu słońca.
To dokument uprawniający do jazdy w każdych warunkach.

Jazda jesienią nie różnic się szczególnie od jazdy latem.
Zimą wiadomo - jak jest śnieg to bywa ciężko.
Z drugiej strony zazwyczaj robi się spokojniej.
Ty masz rację, a ja mam karabin.
Avatar użytkownika
disaster
 
Posty: 937
Dołączył(a): wtorek 17 października 2006, 16:41

Re: Zdawanie jesień-zima kat.B

Postprzez Rafalindo1989 » piątek 24 października 2014, 11:18

Ja zdawałem w deszczu w sumie trudno to nazwać deszczem bo było oberwanie chmury i padało jak cholera.Burza połączona z gradem a ja na placu manewrowym :D.Myślałem że obleje w takich warunkach ,praktycznie nie widziałem w ogóle linii i słupka bocznego jak cofałem nic tylko tylko.No ale jakoś się udało i na mieście jazda.Jechałem sobie spokojnie 30 /40 wykonywałem jego polecenia po 45 min WYNIK POZYTYWNY :D.Zdałem za 3 ale udało się :).W zimie ludzie też zdają i jak anett napisała że mniej rowerzystów ,dostosowanie prędkości do warunków na drodze i jedziesz.Ja akurat chciałem zawsze w zimie zdawać ale wyszło jak wyszło .

Powodzonka :spoko:
2014.09.03-Kierowca Bmw E36 :D
Rafalindo1989
 
Posty: 14
Dołączył(a): czwartek 17 lipca 2014, 11:52

Re: Zdawanie jesień-zima kat.B

Postprzez MammaMia » piątek 24 października 2014, 12:20

Znajomy planuje zdawać w zimę, więc wczoraj zapytałam instruktora, czy widzi jakąś różnicę i kiedy bardziej poleca, czy warto przeczekać... Nie widzi żadnej i tak jak kolega pisze wyżej, poleca nauczyć się jeździć w każdych warunkach, a wtedy egzamin zda się niezależnie od pory roku... A i samodzielna jazda będzie bezpieczniejsza.

Osobiście nie lubię prowadzić przy ostrym słońcu, kiedy razi w oczy odbijając się od powierzchni drogi i budynków, a i często na sygnalizatorze nie widać wyraźnie jakie światła się świecą ;)
Avatar użytkownika
MammaMia
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek 04 sierpnia 2014, 15:18

Re: Zdawanie jesień-zima kat.B

Postprzez lith » piątek 24 października 2014, 18:15

disaster napisał(a):A co za różnica że się tak zapytam?
PJ nie jest wydawane jako uprawnienia do jazdy latem w czasie słonecznych dni od wschodu do zachodu słońca.
To dokument uprawniający do jazdy w każdych warunkach.


Z drugiej strony raczej utrudnianie sobie egzaminu nie leży w interesie zdającego go (już niezależnie od tego co to za egzamin) ;)
Więc pytanie wcale mnie nie dziwi.

A co do pytania autora tematu - podobno wcale zimą nie jest tak źle, wiele osób sobie chwali.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Zdawanie jesień-zima kat.B

Postprzez among » środa 29 października 2014, 11:43

Ja zdawałem w kwietniu i mimo to leżał wtedy śnieg. Co wychodzi na plus takiej pogody? Możemy jeździć wolniej w czasie egzaminu i oczywiście obarczyć tym warunki atmosferyczne. Jednak należy pamiętać, że zimą łatwiej o poślizg i zgaśnięcie auta przy ruszaniu na wzniesieniu. Ja na egzaminie ruszałem zawsze z drugiego biegu (podpowiedział mi to egzaminator) i rzeczywiście to pomaga. Przy ruszaniu na jedynce i śliskiej drodze może być niewesoło :)

https://www.youtube.com/watch?v=L-qC8VlR3WI
Zbieraj punkty karne - 24 punkty możesz wymienić na rower.
"Gdy alkoholu pełne nieba - pękają mózgi oraz drzewa"
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
among
 
Posty: 293
Dołączył(a): środa 11 kwietnia 2012, 03:00
Lokalizacja: Szukam Satelity...


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości