Czy warto się odwołać

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Czy warto się odwołać

Postprzez Rare » środa 08 października 2014, 16:53

Cześć,
dzisiaj oblałem egzamin praktyczny na kategorię B. Mam zamiar się odwołać.
Komentarz egzaminatora: Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu w sytuacji równorzędnej.

http://zapodaj.net/a7556bd1fcba0.jpg.html

Miałem za zadanie zjechać do Wordu(literka W). Skrajnie lewy pas był pusty, zaś ten obok mnie zajmowało parę samochodów. Szare auto skręcało w lewo(blokowało pojazdy za sobą) Chciałem to wykorzystać, i zjechać do Wordu. Niestety kierowca jadący niebieskim autem zmienił pas, to samo po nim zrobił zielony. Miałem ich z prawej strony, więc ich przepuściłem. W tym czasie szary pojazd już opuścił skrzyżowanie, przez to blokowałem pojazd pomarańczowy. Po przejechaniu niebieskiego i zielonego, zjechałem do Wordu. Według egzaminatora popełniłem błąd. Ale co ja miałem zrobić, skoro już wjechałem na ten pas i musiałem poczekać aż niebieski i zielony zjadą.
Za tym pomarańczowym było jeszcze kilka pojazdów, więc blokowałem więcej niż jeden samochód.
Beznadziejna sytuacja pod koniec egzaminu. Mam nadzieję, że mnie zrozumieliście.
Myślicie, że moje uwagi są słuszne i warto próbować się odwołać?
Rare
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 08 października 2014, 15:53

Re: Czy warto się odwołać

Postprzez JAKUB » środa 08 października 2014, 17:45

Rare napisał(a):(...) Według egzaminatora popełniłem błąd. Ale co ja miałem zrobić, skoro już wjechałem na ten pas i musiałem poczekać aż niebieski i zielony zjadą.
Za tym pomarańczowym było jeszcze kilka pojazdów, więc blokowałem więcej niż jeden samochód.
Beznadziejna sytuacja pod koniec egzaminu. (...)
Zgadzam się i z egzaminatorem i z Tobą.
Ustąpienie pierwszeństwa. Ustąpieniem pierwszeństwa nazywamy powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić innego kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości, a pieszego – do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku.

Rada na kolejny egzamin: "CIERPLIWOŚĆ JEST CNOTĄ"
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Czy warto się odwołać

Postprzez oskbelfer » środa 08 października 2014, 20:22

Odwołuj się - warto....
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Czy warto się odwołać

Postprzez Rare » środa 08 października 2014, 21:29

Jak wygląda to odwoływanie? Muszę napisać jakąś specjalną skargę, czy mogę na przykład zgłosić to ustnie? Istnieje możliwość obejrzenia nagrania egzaminu praktycznego na moje żądanie na miejscu, czy dopiero po upływie iluś tam dni jak się to tego zabiorą?
Rare
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 08 października 2014, 15:53


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 37 gości