Dokładny opis przebiegu egzaminu praktycznego.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Dokładny opis przebiegu egzaminu praktycznego.

Postprzez Anett » środa 03 września 2014, 22:20

No ok to jak niby ustawić np lusterka bez włączonego silnika?
Zimą jak włączy się wpierw światła można nie odpalić auta od razu
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Dokładny opis przebiegu egzaminu praktycznego.

Postprzez tomcioel1 » środa 03 września 2014, 22:56

Anett napisał(a):No ok to jak niby ustawić np lusterka bez włączonego silnika?

a po cholerę ci odpalony silnik do ustawiania lusterek ???

Anett napisał(a):Zimą jak włączy się wpierw światła można nie odpalić auta od razu

częściowo masz rację - pretensje do ustawodawcy ...
z drugiej strony dawniej uczono że warto na chwilę włączyć jakiś odbiornik prądu np światła przed zapaleniem silnika...

a swoja drogą jak juz cos piszesz to lepiej żebyś była pewna tego - bo tak naprawdę to wprowadzasz ludzi w błąd...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Dokładny opis przebiegu egzaminu praktycznego.

Postprzez jutek » środa 03 września 2014, 22:58

rusel napisał(a):
Słyszałem, że są stuknięci egzaminatorzy (akurat w pobliskim mi WORD-zie), którzy uwalają za to, że najpierw się włączy silnik a później światła, bo według nich światła należy włączyć przed uruchomieniem silnika i to jest jedyna słuszna opcja.


a ja słyszałem, że są stuknięci kandydaci (akurat w pobliskim mi WORD-zie), którzy uważają że 13 egzamin jest za darmo, bo tak słyszeli.


Akurat moje "słyszenie" jest od osoby, która tam zdawała, chodzi o pewien WORD na Dolnym Śląsku i jego nową filię. Skłaniam się tym bardziej dać wiarę słowom tej osoby, że podobnie wypowiadają się ludzie na lokalnym forum: http://swidnica24.pl/ktore-szkoly-jazdy-najlepsze trzeci wpis od góry, cytat: "Na egzaminie praktycznym w Swidnicy ,proponuje kazdemu zdajacemu zapalic swiatla mijania podczas "przygotowania sie do jazdy " na wylaczonym silniku . Egzaminatorzy oblewaja za to ludzi i wystawiaja ocene negatywna argumentujac ,ze stanowi ta osoba zagrozenie w ruchu drogowym kiedy pojazd stoi i jest niezapalony,co jest totalnym absurdem . We wroclawiu takie rzeczy sa niedopomyslenia ,bo swiatla zapalamy dopiero po zapalaniu silnika ,co jest rzecza normalna.. to sa wlasnie te "pulapki" o ktorych pisza wyzej ,swiadczy zdawalosc egzaminow w Scy . Widocznie Swidnicki word jest nastawiony na co innego ,niz inne osrodki. Nie wspomne juz o tym ,ze na egzamin trzeba czekac 3 tyg (to jest najblizszy termin )..." oraz http://swidnica24.pl/mialo-byc-latwiej-o-prawo-jazdy/ siódmy wpis od góry, cytat: "Pozdrawiam egzaminatorów którzy pochodzą z Wałbrzycha i usadzają zdających na byle pierdołach..(światła należy włączać na WYŁĄCZONYM SILNIKU)-BRAWO!!!byle tylko mieć więcej kasy..proponuję zmienić egzaminatorów."
Wydaje mi się rusel, że wychodzisz z błędnego założenia jakoby wszyscy ludzie piastujący jakieś tam stanowiska byli normalni czy też douczeni. A tak nie jest, tak jak wszędzie są tacy i tacy.
Dla mnie oczywistym jest tylko to, że dla każdego normalnego egzaminatora będzie obojętne czy zdający włączy owe światła przed włączeniem silnika, czy po włączeniu silnika, byleby je włączył.
Ostatnio zmieniony środa 03 września 2014, 23:07 przez jutek, łącznie zmieniany 1 raz
jutek
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek 04 czerwca 2013, 17:00

Re: Dokładny opis przebiegu egzaminu praktycznego.

Postprzez Anett » środa 03 września 2014, 23:06

U mnie w WORD nie zwracano na to uwagi zważywszy na to że kiedyś po placu jeździło się bez świateł.
Każdy robi jak uważa i za to nie mają podstawy do uwalenia.

Uwalić może za nie włączenie w ogóle świateł a nie za kolejność
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Dokładny opis przebiegu egzaminu praktycznego.

Postprzez tomcioel1 » czwartek 04 września 2014, 00:24

Anett napisał(a):U mnie w WORD nie zwracano na to uwagi zważywszy na to że kiedyś po placu jeździło się bez świateł.
Każdy robi jak uważa i za to nie mają podstawy do uwalenia.

Uwalić może za nie włączenie w ogóle świateł a nie za kolejność


i tu sie mylisz bo po nowelizacji ustawy zadanie nr 1 a dokładniej przygotowanie do jazdy składa sie z 4 elementów z czego ostatnim jest włączenie światel mijania - teoretycznie jak tego nie zrobisz to nieprawidlowo wykonałas zadanie nr 1 a więc możesz usłyszeć "Błąd !!!" - i w świetle obowiązujących przepisów jest to prawidlowe ...

no i jak zawsze i wszędzie są normalni egzaminatorzy którzy też myślą jak każdy normalny kierowca że światla włączamy na uruchomionym silniku ale znajda sie tez tacy dla ktorych to co zapisane w ustawie to świętość ...

a to co bylo kiedyś u ciebie w wordzie to wiesz ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Dokładny opis przebiegu egzaminu praktycznego.

Postprzez Anett » czwartek 04 września 2014, 00:27

To sie pisze odwołanie i tyle.
Teoria to jedno a praktyka 2

Powodzenia życze twoim kursantom w zime. :lol:
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Dokładny opis przebiegu egzaminu praktycznego.

Postprzez jasper1 » czwartek 04 września 2014, 00:42

A o jakiej to ustawie i jakiej nowelizacji tomcioel piszesz?
Zacytuj z tabeli nr 4 rozporządzenia z dnia 13.07.2012 ten fragment, który mówi o odpaleniu silnika - na którym etapie zadania nr 2 ma to nastąpić, po jakiej czynności, hę?
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Dokładny opis przebiegu egzaminu praktycznego.

Postprzez Bulailokiec » czwartek 04 września 2014, 17:11

Już problem rozwiązany,na egzaminie najpierw włączyłem światła i powiedziałem,że jestem gotowy do jazdy wtedy uruchomiłem silnik i zrobiłem łuk.Nic się nie odezwał egzaminator.
Dzisiaj zdane za 1 razem :)
Bulailokiec
 
Posty: 39
Dołączył(a): sobota 12 lipca 2014, 16:08

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 29 gości