Łuk, kiedy skręcać.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Łuk, kiedy skręcać.

Postprzez eugeniusz » piątek 22 sierpnia 2014, 19:41

W sprawie łuku mam jedno ważne pytanie: Obok którego pachołka mam zacząć skręcać i ile mam skręcić kierownicą przy jeździe w przód? Jest to dla mnie bardzo ważne gdyż prawdopodobnie wskutek znacznego stresu nie zdałem przez to swojego praktycznego egzaminu. Niestety nie stać już mnie na kolejne jazdy doszkalające a chciałbym jakoś to prawko zdać. proszę o wyrozumiałość i czekam na porady. Sprawa pilna i poważna!!!
eugeniusz
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek 24 czerwca 2014, 20:43

Re: Łuk, kiedy skręcać.

Postprzez prawicowiec » piątek 22 sierpnia 2014, 21:39

Mam metodę, że jak mam prawie na masce to skręcam, ale robię to na czuja. Pojeździj po placu z instruktorem trochę ;)
świeży kierowca
Avatar użytkownika
prawicowiec
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 10 lipca 2014, 23:27

Re: Łuk, kiedy skręcać.

Postprzez Makabra » piątek 22 sierpnia 2014, 21:42

eugeniusz napisał(a):W sprawie łuku mam jedno ważne pytanie: Obok którego pachołka mam zacząć skręcać i ile mam skręcić kierownicą przy jeździe w przód? Jest to dla mnie bardzo ważne gdyż prawdopodobnie wskutek znacznego stresu nie zdałem przez to swojego praktycznego egzaminu. Niestety nie stać już mnie na kolejne jazdy doszkalające a chciałbym jakoś to prawko zdać. proszę o wyrozumiałość i czekam na porady. Sprawa pilna i poważna!!!


Chyba sobie jaja robisz. Jak nie umiesz do przodu pojechać i skręcić, to daj sobie spokój z podchodzeniem do egzaminów. Dokup godzin i naucz się jeździć. A jak Cie nie stać to Twój problem, prawka nie będzie.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Łuk, kiedy skręcać.

Postprzez Bulailokiec » piątek 22 sierpnia 2014, 21:52

Nie rób nigdy łuku na skręty kierownicą.To chyba najgorszy sposób na zrobienie łuku.Najwięcej właśnie w ten sposób ludzi oblewa.
Dziwne tylko,że już miałeś egzamin praktyczny a pytasz się jeszcze raz kręcić :O
Do przodu to po prostu na czuja tak aby nie walnąć w pachołek,a skręcają do tyłu patrz się w prawe lusterko i staraj się skręcają zachować cały czas taki sam odstęp od pachołków prawych lub prawej linii.Jeżeli skręcają widzisz że zbliżasz się do pachołka to odkręcać kierownicę,a jeżeli odstęp przy skręcaniu robi się większy to dokręcać .Nie ma tu jakiejś filozofii,po prostu trzeba patrzeć w lusterka.Taki jest mój sposób i nigdy nie miałem z tym problemu....
Bulailokiec
 
Posty: 39
Dołączył(a): sobota 12 lipca 2014, 16:08

Re: Łuk, kiedy skręcać.

Postprzez snowwitch » piątek 22 sierpnia 2014, 23:34

Kiedy cofam patrzę w prawe lusterko, kiedy pierwszy pachołek styka się z krawędzią lusterka wtedy szybko robię obrót kierownicą o 360 stopni w stronę pasażera ;) odkręcam kiedy w prawym jak i lewym lusterku samochód ustawił się równolegle.
snowwitch
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 22 sierpnia 2014, 23:15

Re: Łuk, kiedy skręcać.

Postprzez Makabra » sobota 23 sierpnia 2014, 00:18

A moze sie w tym zadaniu egzaminacyjnym auto ustawic rownolegle do linii prostej z jednej strony a z drugiej byc jeszcze po skosie? :mrgreen:
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Łuk, kiedy skręcać.

Postprzez eugeniusz » sobota 23 sierpnia 2014, 08:00

Problem polega na tym, że w samochodzie nisko siedzę, i nie widzę przodu samochodu. Tak więc wie wiem, co się dzieje (czy najechałem na linię , czy nie) jak jadę do przodu. Do tyłu jest trochę łatwiej, bo ustawiam sobie lusterka, tak aby widzieć linie i jakoś mi to wychodzi.
eugeniusz
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek 24 czerwca 2014, 20:43

Re: Łuk, kiedy skręcać.

Postprzez jpl » sobota 23 sierpnia 2014, 08:39

Nie dasz rady podnieść wyżej fotela?
jpl
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 00:53

Re: Łuk, kiedy skręcać.

Postprzez jasper1 » sobota 23 sierpnia 2014, 08:47

A na mieście jeździsz po krawężnikach? W jaki sposób sobie radzisz? Przecież to identyczna sytuacja.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Łuk, kiedy skręcać.

Postprzez Anett » sobota 23 sierpnia 2014, 09:53

Z lewej strony w aucie przy fotelu masz taką dźwignie , bierz nią do góry to wyżej fotel będzie...
Nie dasz sobie rady na mieście jak cudem z placu wyjedziesz bo zbyt mała widoczność
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Łuk, kiedy skręcać.

Postprzez rusel » sobota 23 sierpnia 2014, 16:16

Jak mnie wybiorą na radnego to wyprostuje ludziom wszystkie luki w Polsce by jezdzilo sie lepiej
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Łuk, kiedy skręcać.

Postprzez Makabra » sobota 23 sierpnia 2014, 17:54

Ja bym dał slalom do tyłu pod wzniesienie na egzaminie.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Łuk, kiedy skręcać.

Postprzez prawicowiec » sobota 23 sierpnia 2014, 18:33

snowwitch napisał(a):Kiedy cofam patrzę w prawe lusterko, kiedy pierwszy pachołek styka się z krawędzią lusterka wtedy szybko robię obrót kierownicą o 360 stopni w stronę pasażera ;) odkręcam kiedy w prawym jak i lewym lusterku samochód ustawił się równolegle.

Robię identycznie ;) zawsze działało.

Jazda bez dobrej widoczności to istotny problem, musisz wyraźnie widzieć co przed Tobą.

Próbowałeś poćwiczyć jeszcze na placu?

W moim mieście np. na placach nawet przyjeżdżają własnymi autkami żeby poćwiczyć, aby gabaryty się zgadzały, jakim zdajesz?
świeży kierowca
Avatar użytkownika
prawicowiec
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 10 lipca 2014, 23:27


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości