Czy można nie posłuchać polecenia egzaminatora?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Czy można nie posłuchać polecenia egzaminatora?

Postprzez rusel » wtorek 19 sierpnia 2014, 22:36

a jeżeli nie informuje to jedziemy dalej...

kiedyś Gaj (przewodniczący komisji weryfikacyjnej egzaminatorów) powiedział jedną mądrą rzecz (w zasadzie tylko jedną). "Jeżeli egzaminator przeprowadza egzamin zgodnie z instrukcją egzaminowania to znaczy że się nie nadaje do tego zawodu"
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Czy można nie posłuchać polecenia egzaminatora?

Postprzez Makabra » wtorek 19 sierpnia 2014, 22:47

No ale nie powiesz mi, że puszczacie dwa niewykonane manewry zawracania na rondzie, albo dwa niewykonane manewry parkowania.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Czy można nie posłuchać polecenia egzaminatora?

Postprzez rusel » wtorek 19 sierpnia 2014, 22:57

No ale nie powiesz mi, że puszczacie dwa niewykonane manewry zawracania na rondzie, albo dwa niewykonane manewry parkowania


Oczywiście że puszczamy. Nigdy nie zdarzyło mi się wystawić N przy dwukrotnym niewykonaniu tego samego zadania. Wystraszony kursant dwa razy coś przegapi i co z tego, ocenisz to jako partactwo?

Obecnie przepisy nakazują wystawić wynik N w przypadku kiedy osoba zdająca raz zapomni lewego kierunkowskazu oraz raz prawego. Trzeba mieć naprawdę pusto pod kopułą żeby to oceniać
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Czy można nie posłuchać polecenia egzaminatora?

Postprzez Makabra » wtorek 19 sierpnia 2014, 23:04

U nas oblewają jak dwa razy nie zawróci na rondzie.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Czy można nie posłuchać polecenia egzaminatora?

Postprzez dylek » wtorek 19 sierpnia 2014, 23:11

Makabra - dostaje polecenie zawrócenia, ale nie zawraca tylko skręca w lewo.. prawidłowo w lewo skręca. I tak 2x.
Jak chcesz z prawidłowo wykonanego skrętu w lewo zrobić nieprawidłowe zawracanie ?
I zawracanie i skręt w lewo są zadaniami egzaminacyjnymi. Które zadanie egzaminacyjne jest dwukrotnie nieprawidłowo wykonane, że chcesz przerywać egzamin ?

Wg mnie można o tylko potraktować w kategorii niesubordynacji. Oczywiście egzaminator kurze spod ogona nie wypadł i jesli będzie miał problem z wykonywaniem swojej pracy...to do odstrzału klienta...ale za nieprawidłowo coś wykonane, a nie za dwa prawidłowe lewoskręty na rondzie ;)
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy można nie posłuchać polecenia egzaminatora?

Postprzez Makabra » środa 20 sierpnia 2014, 08:45

dylek napisał(a):Makabra - dostaje polecenie zawrócenia, ale nie zawraca tylko skręca w lewo.. prawidłowo w lewo skręca. I tak 2x.
Jak chcesz z prawidłowo wykonanego skrętu w lewo zrobić nieprawidłowe zawracanie ?


No najnormalniej w świecie. Masz wykonać zadania egzaminacyjne. Dwa razy ma polecenie zawrócić na rondzie i nie wykonał zadania. Uważasz że jak skręcił w lewo to ma zaliczone zawracanie? I nie chodzi o przerwanie egzaminu, tylko wynik negatywny. Egzaminu nie przerywa się za niewykonane polecenia. Ale czy to jakaś różnica dla kursanta?

rusel napisał(a):miałem kiedyś kursantke na egzaminie której pięciokrotnie wydałem polecenie zawrócenia na najbliższym skrzyzowaniu, uznałem że zawracać nie potrafi bo albo nie odrożniała skrzyżowań albo z nich zjeżdzała zawracając na odcinkach drogi poprzecznej więc wynik egzaminu był tylko jeden


Rusel jest po prosto jednym z tych spoko egzaminatorów, który ma wiarę w kursanta, że za piątym razem uda się zawrócić na rondzie. U nas załatwiają sprawę szybciej :)
Ostatnio zmieniony środa 20 sierpnia 2014, 11:00 przez Makabra, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Czy można nie posłuchać polecenia egzaminatora?

Postprzez Anett » środa 20 sierpnia 2014, 10:02

Hmm to mam pytanie. Sytuacja niby z 2012r no ale...

Zdawałam u słynnego pana D. (skierniewice) wydał mi za późno polecenie skrętu w prawo jak już ruszyłam z ustąp (przecięcie kilku skrzyżowań) sprzyżowanie tuż za linią zatrzymania i pojechałam do kolejnego i dostałam N. Słusznie?
Spytanie się egzaminatora w którą skręcić (stał nakaz w prawo ale stress) też daje N. ? Zauważylam zaraz znak no ale N pojawiła się.
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Czy można nie posłuchać polecenia egzaminatora?

Postprzez dylek » środa 20 sierpnia 2014, 15:21

Makabra napisał(a):
dylek napisał(a):1. Masz wykonać zadania egzaminacyjne.
2.Dwa razy ma polecenie zawrócić na rondzie i nie wykonał zadania.
3.Uważasz że jak skręcił w lewo to ma zaliczone zawracanie?

Ad1. No zgoda... a czy ktoś odmówił wykonania zadania, albo nie wykonał zadania egzaminacyjnego ?
Ad2. Wykonał zadanie. Inne niż było polecenie, niemniej jednak to, co wykonał - było zrobione prawidłowo.
Ad.3. A ty uważasz, że źle zawracał ? Wcale nie zawracał, a nie nieprawidłowo zawracał.
Zawracania tym nie zaliczył....ale też nie oblał go...bo niby jak, skoro go wcale nie wykonał.
Jak coś co nie było wcale robione chcesz oceniać, czy było dobrze lub źle wykonane ?

Powtórzę raz jeszcze...jak kursant taka łajza, że nie potrafi zawrócić na rondzie....to ja bym jechał dalej, aż go uwalę na czymś nie podlegającym dyskusji. W sytuacji, gdy nie było wykonywane zawracanie, to bym nie bazgrał w arkuszu egzaminacyjnym, że było nieprawidłowo realizowane...
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy można nie posłuchać polecenia egzaminatora?

Postprzez Makabra » środa 20 sierpnia 2014, 15:37

Idąc tym tropem, jak kursant wyjedzie z osrodka egzaminacyjnego i skreci w prawo potem znowu w prawo, potem znowu w prawo, w prawo, w prawo i wroci do osrodka egzaminowania nie reagujac na zadne popecenia egzaminatora, to ma zaliczony egzamin? Bo wykinal wszystkie manewry poprawnie?
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Czy można nie posłuchać polecenia egzaminatora?

Postprzez dylek » środa 20 sierpnia 2014, 15:48

Nie - dopóki nie wykona poprawnie wszystkich zadań...pozytywnego wyniku nie zobaczy.
Prawidłowymi skrętami w prawo mu nie pozaliczasz parkowań, zawracań itp...
Nie powstawiasz też za te prawidłowe skręty negatywów w tych parkowaniach, zawracaniach itp..
Czemu więc chcesz prawidłowym lewoskrętem ocenić negatywnie zawracanie ?
Pójdzie odwołanie do marszałka i co powiesz ?
Pokażesz filmik z tym lewoskrętem i powiesz, że to co widać na filmie to jest nieprawidłowe zawracanie ?
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy można nie posłuchać polecenia egzaminatora?

Postprzez Makabra » środa 20 sierpnia 2014, 17:38

To ile czasu bedzie egzaminator jezdzil z osoba ktora caly czas widlowo skrecala w prawo ooewajac popolecenia egzaminatora? Bo dla mnie to troche komiczna sytuacja jak na egzamin panstwowy. Jak chodzi o skarge do urzedu marszalkowskiego, to wydaje mi sie ze skret w lewo po wydanym poleceniu zawracania na rondzie = niewykonanie polecenia
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Czy można nie posłuchać polecenia egzaminatora?

Postprzez skov » środa 20 sierpnia 2014, 19:53

Makabra napisał(a):To ile czasu bedzie egzaminator jezdzil z osoba ktora caly czas widlowo skrecala w prawo ooewajac popolecenia egzaminatora?


Egzaminator ma dużo czasu żeby wychwycić takie działanie. Jak zauważy że ewidentnie osoba uchyla się od wykonywania zadań to myślę że spokojnie można egzamin przerwać na wniosek osoby egzaminowanej. Tym wnioskiem (prośbą) będzie nie wykonywanie zadań egzaminacyjnych. Egzamin to wykonywanie zadań, nie chce wykonywać to inie chce być egzaminowana. A jak nie chce to zostanie zaproszona na fotel pasażera.


Makabra napisał(a):Bo dla mnie to troche komiczna sytuacja jak na egzamin panstwowy. Jak chodzi o skarge do urzedu marszalkowskiego, to wydaje mi sie ze skret w lewo po wydanym poleceniu zawracania na rondzie = niewykonanie polecenia


No tak ale niewykonanie polecenia nie jest ciągle błędnie wykonanym zadaniem. Zadanie przecież nie zostało wykonane to i nie ma czego oceniać.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 58 gości