Tabletki uspokajające a egzamin?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Tabletki uspokajające a egzamin?

Postprzez Bulailokiec » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 18:38

Witajcie!
Niedługo zbliża się egzamin teoretyczny oraz praktyczny.
I myślę,że bez tabletek się nie obejdzie.Tylko pytanie czy można na czas egzaminów zażywać środki uspokajające?
Jak dotąd do najbardziej stresujących sytuacji zażywałem 1 tabletkę neopersen forte+plus popicie melisą.I nie było to coś cudownego ale zmniejszyło stres o połowę.
Czy mogę zażywać coś takiego na egzaminie?A może znajdzie się coś lepszego?

Pewnie jest dużo osób tutaj na forum,co już zdały egzamin,czy ktoś z was brał tabletki uspokajające.Bardzo mnie to ciekawi.Czekam na odpowiedzi.
Bulailokiec
 
Posty: 39
Dołączył(a): sobota 12 lipca 2014, 16:08

Re: Tabletki uspokajające a egzamin?

Postprzez Aldona84 » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 19:54

Tabletek nie polecam ale meliska lepiej pomaga

Ew cukierki w aptece (czy tabletki ) na bazie melisy. Nie pamiętam nazwy ale lepiej działają i nie otumaniają
Aldona84
 
Posty: 13
Dołączył(a): wtorek 15 lipca 2014, 00:29

Re: Tabletki uspokajające a egzamin?

Postprzez eugeniusz » wtorek 12 sierpnia 2014, 08:01

Przed egzaminem polecam zjedzenie kilku jajek gotowanych na twardo. Naprawdę działają.
eugeniusz
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek 24 czerwca 2014, 20:43

Re: Tabletki uspokajające a egzamin?

Postprzez adek123 » środa 13 sierpnia 2014, 10:38

O ile wiem - benzodiazepiny (najlepsze w doraźnym leczeniu lęku) nie są dozwolone przy prowadzeniu aut, jako środki "działające podobnie do alkoholu
carpe diem
Avatar użytkownika
adek123
 
Posty: 38
Dołączył(a): piątek 27 czerwca 2014, 08:28
Lokalizacja: warszawa

Re: Tabletki uspokajające a egzamin?

Postprzez Anett » piątek 15 sierpnia 2014, 18:45

Ja tam przed zdanym - z rana meliska, i sesja... w word gorąca czekolada + baton i stres odpadł
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Tabletki uspokajające a egzamin?

Postprzez NETCHWALIMIRA81 » niedziela 17 sierpnia 2014, 21:05

Weź głęboki oddech przed egzaminem, usiądź, nie obserwuj stresujących się innych zdających i do przodu! Tabletek nie łykaj - nałykasz się ich na starość ;) Jak już coś koniecznie musisz, wspomniana melisa może pomóc - nawet będzie dobra jako placebo :)
NETCHWALIMIRA81
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 16 kwietnia 2014, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tabletki uspokajające a egzamin?

Postprzez prawicowiec » poniedziałek 18 sierpnia 2014, 22:56

Nie polecam stosowania w nadmiarze tych środków, bo później organizm się przyzwyczaja w sensie że sami nie potrafimy poradzić sobie z problemem - jest stres = łykam tabletkę.

Jeśli chodzi o egzamin to osobiście teoria mniej stresująca (bo tańsza oraz do wyuczenia), natomiast poleciłbym Ci czekoladę i również jakieś meliski.

Spójrz na egzamin z trochę innego punktu widzenia:
jeśli będziesz się stresować, to Twoja szansa na zdanie spada do 40% (załóżmy ze 100% - szansa), zatem nie utrudniajmy sobie bardziej i skupmy się na egzaminie.
Po drugie co stracisz jak nie zdasz? Tylko pieniądze, wiem, to jest coś bardzo istotnego, ale pamiętaj, że efektem jaki chcesz osiągnąć jest zdanie, zostanie kierowcą.

Nie bój się, życzę powodzenia!
świeży kierowca
Avatar użytkownika
prawicowiec
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 10 lipca 2014, 23:27

Re: Tabletki uspokajające a egzamin?

Postprzez Bulailokiec » czwartek 21 sierpnia 2014, 00:08

Wam tak łatwo mówić,aby się nie stresować.Bo niby tak łatwo pokonać stres...
Stres to chyba najgorsze co może być podczas zdawania na prawo jazdy :)
Gdyby nie on to nie przejmowałbym się czy zdam czy nie.Kwestia kasy jest na drugim miejscu.Chodź gdyby kolejne próby były darmowe nie byłoby stresu :)

A co do tabletek to łykam je bardzo bardzo rzadko....Raz na pół roku łyknę sobie jak idę np.do dentysty i to neopersen forte na bazie melisy.
W piątek mam teoretyczny,niby tylko teoretyczny a ja się już cały trzęsę niepotrzebnie...
Im bardziej próbuję pokonać stres tym bardziej się stresuję.
Nie potrafię pokonać stresu naturalnymi sposobami,więc sięgam po tabletki.Chyba,że ktoś ma jakieś sposoby na pozbycie się stresu,oprócz pustych słów-po co się denerwować,nie stresuj się itd...
Bulailokiec
 
Posty: 39
Dołączył(a): sobota 12 lipca 2014, 16:08

Re: Tabletki uspokajające a egzamin?

Postprzez szerszon » czwartek 21 sierpnia 2014, 00:39

Pokłóć się z teściową , albo kandydatką na teściową. tak sie wkurzysz, że nie będziesz myślał o egzaminie.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Tabletki uspokajające a egzamin?

Postprzez jasper1 » czwartek 21 sierpnia 2014, 00:40

Bulailokiec napisał(a):Im bardziej próbuję pokonać stres tym bardziej się stresuję.

To z nim nie walcz tylko wręcz przeciwnie. Staraj się na maksa zestresować, ale tak mocno jak zestresowany nigdy jeszcze nie byłeś. Pilnuj cały czas byś się nie stresował za mało, przypominaj sobie ciągle o tym i nakazuj sobie być zestresowanym. Możesz zacząć od dziś.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Tabletki uspokajające a egzamin?

Postprzez Bulailokiec » czwartek 21 sierpnia 2014, 01:26

jasper1 napisał(a):
Bulailokiec napisał(a):Im bardziej próbuję pokonać stres tym bardziej się stresuję.

To z nim nie walcz tylko wręcz przeciwnie. Staraj się na maksa zestresować, ale tak mocno jak zestresowany nigdy jeszcze nie byłeś. Pilnuj cały czas byś się nie stresował za mało, przypominaj sobie ciągle o tym i nakazuj sobie być zestresowanym. Możesz zacząć od dziś.


Dzięki za złośliwą odpowiedz.
Szkoda tylko że ja piszę tutaj całkiem serio a ty mnie dobijasz :twisted:
Bulailokiec
 
Posty: 39
Dołączył(a): sobota 12 lipca 2014, 16:08

Re: Tabletki uspokajające a egzamin?

Postprzez jasper1 » czwartek 21 sierpnia 2014, 06:42

Przykro mi , że tak to odebrałeś.
To nie jest złośliwość. To jest skuteczna metoda , nazywa się to intencją paradoksalną. Nie dyskutuj z nią tylko spróbuj zastosować.
Metody tej uczy wielu trenerów osobistych czy biznesowych, stosują niektórzy psychoterapeuci.
tutaj ktoś przystępnie o tym napisał
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Tabletki uspokajające a egzamin?

Postprzez prawicowiec » piątek 22 sierpnia 2014, 21:37

Polecam serdecznie na odstresowanie bieganie. Wieczór przed egzaminem. Daje rade.
świeży kierowca
Avatar użytkownika
prawicowiec
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 10 lipca 2014, 23:27

Re: Tabletki uspokajające a egzamin?

Postprzez Bulailokiec » niedziela 24 sierpnia 2014, 00:46

Miałem w piątek egzamin teoretyczny.
W dniu egzaminu strasznie się denerwowałem,nie mogłem opanować szybkiego bicia serca.Test robiłem prawie się trzęsąc :D,serce mi tak waliło,że myślałem,że mogę zaraz paść na zawał.Ale bardzo mi się poszczęściło i udało mi się zdać 73/74pkt i wyszedłem 2 z sali!

Zażyłem przed egzaminem neopersen forte ale kompletnie mi nie pomógł ;/

Teraz przed egzaminem praktycznym będę próbował zażyć melisę.Jak myślicie z ilu torebek można zrobić sobie melisę?Jeżeli zrobię sobie np.z 3-4 torebek do szklanki melisę to nie zaszkodzi a pomoże bardziej niż z 1 torebki?.I wypić rano jeden taki kubek a przed egzaminem kolejny?

Raczej melisy nie można przedawkować?
Bulailokiec
 
Posty: 39
Dołączył(a): sobota 12 lipca 2014, 16:08

Re: Tabletki uspokajające a egzamin?

Postprzez prawicowiec » niedziela 24 sierpnia 2014, 19:26

Serdecznie gratuluję! To bardzo dobry wynik!

Bieganie dzień przed, w dniu egzaminu meliska tak, czy przedawkować można hmm, fajnie by było iść do apteki i poprosić o coś na bazie melisy albo tak się zapytać ;)
świeży kierowca
Avatar użytkownika
prawicowiec
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 10 lipca 2014, 23:27

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości